Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Špaldove cestoviny s kokosovou omackou a sunkou. Doba pripravy asi 15 minut. Dodam aj recept ak bude treba
cestoviny_s_kokosovou_omackou_a_sunkou.jpg  
5 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
môžem poprosiť o recept?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
vygooglite si "Cestoviny so šunkou a kokosovou omáčkou", mam tam presny postup aj s obrazkami. Nie som este opravneny sem fuknut linku
4 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
OK
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
taiko Pozri príspevok
vygooglite si "Cestoviny so šunkou a kokosovou omáčkou", mam tam presny postup aj s obrazkami. Nie som este opravneny sem fuknut linku
http://www.jedloakopriatel.sk/
5 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
taiko Pozri príspevok
vygooglite si "Cestoviny so šunkou a kokosovou omáčkou", mam tam presny postup aj s obrazkami. Nie som este opravneny sem fuknut linku

http://www.jedloakopriatel.sk/cestov...sovou-omackou/
4 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Dnes som varila tekvicový prívarok, nové zemiaky s cibuľkou a hovädziu roštenku na hročici a práve sa pečie sypaný tvarohový koláč.
3 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
my sa chystame spachat hraskovu polievku s matou a kokosovym mliekom a pecene vrchne morcacie stehno (velikeeeee), ktore celu noc odpocivalo v chladnicke naspikovane cesnakom a namarinovane v olivovom oleji s tymianom a salviou.
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...štrudľa lenivej ženy je už upečená, v trúbe sa morduje bravčové, nakrájané na plátky,namočené v oleji, naukladané na plech, zasypané nakrájanou cibuľou, paprikou a rajčinou, posypané karím a soľou..čo z toho bude, neviem, ale vonia to krásne..a ryža.....

a dobrú chuť vám prajem...a krásnu nedeľu..slnko zase nevie, čo so sebou,pečie odušu..
3 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Pepsi, prosím Ťa čo je štrúdľa lenivej ženy?
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Rosti a pridávam foto, ako to robím...
Snímka0083.jpg  
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
mysimis Pozri príspevok
Pepsi, prosím Ťa čo je štrúdľa lenivej ženy?
..no čo ja viem?..recept som dostala od mojej kamky a moja suseda povedala, keď som jej dala ochutnať, že je to " recept, ktorý robia lenivé ženy, keď sa im nechce štrudlové cesto naťahovať po kuchyni"..tak..
..tu je :..40 dg hladká múka, 1 vajce, 14 lyžíc studenej vody, 1 Cera- stuž. pokr, tuk..všetko spolu spracovať, z bochníka urobiť 3 až 5 bochníčkov, na tenko rozvalkať, naplniť a zavinúť ako štrudlu...upiecť, vybrať, pocukriť a zjesť...
4 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

http://www.receptar.sk/index.php?ID=...ecID=321902327
aj ja rada robím lenivú ženu..ked som fakt lenivá
Dnes slepačia polievka s pečeňovými knedličkami , pečené rebierka, pečené zemiaky a šalát bol mix..paradajka, paprika,cibula
10 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Kura na horčici

4 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
.a na večeru bude smažené nič bez chleba na odvrátenej strane mesiaca, k tomu buchty , šlahané cez plot a ako dezert vysmážané obočie z dážďofky...lebo som fakt lenivá...
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
taiko Pozri príspevok
my sa chystame spachat hraskovu polievku s matou a kokosovym mliekom a pecene vrchne morcacie stehno (velikeeeee), ktore celu noc odpocivalo v chladnicke naspikovane cesnakom a namarinovane v olivovom oleji s tymianom a salviou.
morku sme uz zjedli, takze ziadne foto nebude, ale polievocku mam
hraskova_polievka_kokos5.jpg  
1 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
pepsikova Pozri príspevok
..no čo ja viem?..recept som dostala od mojej kamky a moja suseda povedala, keď som jej dala ochutnať, že je to " recept, ktorý robia lenivé ženy, keď sa im nechce štrudlové cesto naťahovať po kuchyni"..tak..
..tu je :..40 dg hladká múka, 1 vajce, 14 lyžíc studenej vody, 1 Cera- stuž. pokr, tuk..všetko spolu spracovať, z bochníka urobiť 3 až 5 bochníčkov, na tenko rozvalkať, naplniť a zavinúť ako štrudlu...upiecť, vybrať, pocukriť a zjesť...

Ďakujem za recept, určite vyskúšam a dám vedieť ako to dopadlo
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Same uzitocne veci na teple i chladne dni. Zo vsetkeho naklast do misky a s chutou skonzumovat.

1 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Dnes som sa vyšantila v kuchyni. Snažíme sa variť diétne, lebo nevesta kojí ale dnes som manželovi urobila takú mäsovú nediétnu, neveste diétnu polievku, neveste kuracie prsia, varené zemiačky, hlávkový šalát a pre ostatných pečené kura, plnku, rezne z kurací horných nôh, ryža na spôsob zeleninového rizota, uhorkový šalát a po obede puding s banánmi a piškótami. Máme skorú odrodu jabĺk. Hovoríme im Anny jabka. Zobrali sme už dva veľké hrnce jabĺk a robili sme tej najmalinkatejšej presnidávku. Dnes manžel priniesol ešte také menšie vedro, tá trojročná ich zbadala a žobronila, že chce koláčik. Vedela som, že chce štrúdľu. Vytiahla som lístkové cesto z mrazničky a dala som sa čistiť jablká. Prvú štrúdľu som urobila takú malú, rýchle upiekla aby teda mohla jesť. Sadla si von ku stolu a natešená vyjedala. Prišiel manžel a vraví, aby mu dala ochutnať. Skoro jej oči vypadli, chytila tanier, odtiahla zo stola a vyčítavo hovorí: To je taký malý koláčik, ty by si mi aj prst odkusol. Počkaj chvíľu, tebe babka pečie veľký koláč Ten jej malý koláčik bola asi dvadsať centimetrová štrúdľa a zbodla ju celú Dojedla, tým sa jej záujem o koláčiky skončil a babka poď sa hrať. A babka mala ešte dve štrúdle robiť
3 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

alabut Pozri príspevok
Same uzitocne veci na teple i chladne dni. Zo vsetkeho naklast do misky a s chutou skonzumovat.



...... my vidíme aj neviditeľný koňakový špic !!!!
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať