Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

brokolicova polievka, živanska v alobale a vandel šišiek
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Lečo s vajcom (bez klobásky), zemiaky.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

To vypadá celkom dobre. Skúsim. Ako to tam dávate? Patrí to k cukina od Deganova.
0 0
mimi3 mimi3

mimi3 je offline (nepripojený) mimi3

Vlastnoručne nazbierané pražené dubáky s chlebom.
1 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Kapustová polievka s klobaskou,slivkové perky s maslom,poliate s tvarohom rozmiešanym s kyslou smotanou sladky.
Zajtra sviečkova na smotane,knedla.(musime si odpočinut od zeleninovych šalatov,aspom chvilku,sme ich prejedeni.)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

opekane dubaky s mangoldom, chlieb, slivovica, bylinkovy caj, hubova polievka na mangolde, chlieb
0 0
skill skill

skill je offline (nepripojený) skill

No, neviem, slivovica a huby??? To sa neodporuča!!!
2 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

V malom množstve,to nič neurobí.U nas chlapi by už boli hore zipsom:-)))
0 0
mimi3 mimi3

mimi3 je offline (nepripojený) mimi3

Vidím,že dnes sa hubárčilo. Tá jedna malá slivovica určite nič nepokazí, ale čo je mangolda som si musela naštudovať.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mimi3 Pozri príspevok
Vidím,že dnes sa hubárčilo. Tá jedna malá slivovica určite nič nepokazí, ale čo je mangolda som si musela naštudovať.
Nejedla som, ale je to akokeby špenát.
http://zahradkar.pluska.sk/zahradkar...o-spenatu.html
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Listy pouzivam namiesto spenatu, trochu podusit na oleji bez soli, stonky su vyborne v polievke namiesto spargle. Celkom sa mi tato bylina paci, uvidim, ako prezimuje.
0 0
miky64 miky64

miky64 je offline (nepripojený) miky64

bol som,som a ešte chvílku budem ...viac
dnes bola kačička divoka/zakopane zásoby z mrazaku/ z kapustou,zemiakovy knedlik a 2 broky/našiel som ich až medzi zubami/ zajtra bude domaci kralik na vine so smotanou a k tomu zemiakove pire s rebarborou
1 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

dnes sa zopakovalo stredajšie menu, len škoda, že sa nepodarilo nadviazať na jeho úspech

Takže bravčové rezne dusené s horčicou a dusená zeleninka (mrkva, kaleráb a hrášok na sladko) zemiaky sa mi nechcelo robiť...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

alabut Pozri príspevok
Listy pouzivam namiesto spenatu, trochu podusit na oleji bez soli, stonky su vyborne v polievke namiesto spargle. Celkom sa mi tato bylina paci, uvidim, ako prezimuje.
no mne mangold výzorom skôr pripomína cviklu, jedla som z neho u kamarátky výbornú smotanovú polievku, boli v nej aj zemiaky.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ja mam mangold podobny burgyni.

Dnes dubakove fasirky, zemiaky, hodne salatu, trochu slivovice, trochu cucoriedkoveho likeru so zmrzlinou, bylinkovy caj.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

.... joj.... daj pozor aby si si to na obed nepomýlil a dal si trochu šalátu a hodne slivovice, aj to sa stáva !!!!
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

alabut Pozri príspevok
Ja mam mangold podobny burgyni.

Dnes dubakove fasirky, zemiaky, hodne salatu, trochu slivovice, trochu cucoriedkoveho likeru so zmrzlinou, bylinkovy caj.
Alabut, ako robíš dubákové fašírky?
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Žeby namiesto mäsa dubáky a všetko ostatné ako do fašírky?(vajce, cesnak, č. korenie a asi kúsok žemle alebo strúhanky na zahustenie?). Nakoniec vypražiť.

Inak z tohto materiálu je dobrý aj "kuba": hríbiky pokrájať na drobno, pridať pokrájanú a navlhčenú žemľu v mlieku, vajce, petrž. vňať, č. korenie a cesnak. Vyliať na dobre vymastený plech a upiecť do chrumkava. K tomu pyré a nejaký uhorkový šalát.

Len tie dubáčiky ľutujem gniaviť v mäsovom mlynčeku.....
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Dnes bez polievky - vyprážaný syr so šunkou a zemiakovými kroketami...ale priznávam bez mučenia, že nie doma, ale na termálnom kúpalisku......
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

m.hladka Pozri príspevok
LEČO.
A mňa veru áno... napr. lečo z ryžou na to postrúhaný syr a je rizoto, lečo spolu s cukinou do toho syr v črievku a cestovina, lečo so šampiňónami, šunkou a smotanou+vyprážané zemiaky... takže nie je lečo ako lečo...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať