Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
mysimis Pozri príspevok
Prihoď recept prosím Ťa na tú omáčku z čerstvých hríbikov.
Cibuľa
Hríby
Soľ , mleté čierne korenie , olej , múka , smotana / mlieko /

Na jemno pokrájanú cibuľu popražíme na oleji do sklovita .

Pridáme hríby a posolíme ...
/dôvod je ten , že huby pustia pôsobením soli vodu a tým pádom už nie je potrebné žiadnu potom pridávať . Masox , alebo vývar pridávajú iba neznalí kuchynskí barbari ..../

Pridáme korenie a prikryté dusíme .
Nakoniec jemne zahustíme .

P.S.:
Ako vždy pri mojich receptoch , aj tento je len základný .
Suroviny a koreniny sú podľa Vlastu Buriana - přiměřeně ....
2 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Keďže u nás dnes poniektorí cestujú, čo myslíte, že bude? Rezne. Ja im hovorím šetriace, sú na oklamanie druhých, aj žalúdka. Tvária sa ako giganti, zaberú pol taniera a sú veľmi, veľmi chutné, šťavnaté a tým na cesty vhodné.

Karé alebo kuracie prsia osolíme, prípadne kto má rád, aj okoreníme, vyklepeme(prsia klepem cez mikroténový sáčok). Kávovou lyžičkou naberám kyslú smotanu, potriem jednu stranu rezňa, položím ho na strúhanku, nepritláčam, potriem druhú stranu rezňa, otočím. Napichnem vidličkou a zľahka prejdem cez cestíčko, oklepem, lebo sa vám ho naberie veľa. Chvilinku sprudka pečiem, ale ozaj len chvíľku, aby sa cestíčko z vrchu zapieklo a nenasakovalo olej. Stíšim plameň a pomaly dovyprážam z oboch strán. Musia sa piecť pomaly, aby sa prepieklo mäso. Ja vyprážam na panvici s prikrývkou, ktorá má otáčací ventil. Ten mám otočený tak, aby para unikala. V oleji mám hodených pár krúžkov mrkvy alebo špáratka, aby sa olej nepripálil. Rezne od oleja nechávam stiecť v nerezovom cedníku, ktorý mám vyložený papierovými obrúskami a tie stále vymieňam.
Ešte som zabudla na cestíčko. Je to vlastne piškóta. Cca na 3/4 kg mäsa vyšľaháme 4-5 bielka, zašľaháme do nich všetky žĺtka, osolíme, môžeme pridať grilovacie korenie alebo čierne korenie a pod. Zašľaháme 2-3 polievkové lyžice polohrubej múky. Má vyzerať ako piškótové cesto. Ak máte cestíčka málo, nie je problém dorobiť, je hotové raz-dva.
Keď som s tými rezňami pred rokmi začínala, správnu hustotu cestíčka som odhadovala tak, že som vypražila kúsok mäsa a ak cestíčko nasakovalo olej, pridala som ešte trochu múky.
Dobrú chuť.
11 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ešte rozmýšľam, no čo ???? Variť sa mi neche, ale jesť treba!
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

špenátová roláda
2 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

m.hladka Pozri príspevok
Ešte rozmýšľam, no čo ???? Variť sa mi neche, ale jesť treba!
Marti, tu už len ostáva sa dať niekym pozvať alebo sa dať na pôstny piatok, chlieb a voda.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
včera: slepačia polievka s rezancami, pečené kuracie stehno, dusená ryža, uhorka
dnes: boršč, pečená krkovička, kapusta, kysnutá knedla
3 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

po dnesnom sytom obede ides okopavat ?
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

halušky s tvarohom
3 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
bežná hmotnosť obeda
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Fazuľová polievka s fliačkami,dukátové buchtičky.
4 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Deganova mile rada, len bývaš trochu priďaleko. Zatiaľ pahltníici zjedia. Ale dala si mi typ na zajtra. Pirohy, nie síce jahodové ale ringlotové.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Karfiolova polievočka a bryndzové pirohy.
3 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

poradíte mi nejaký osvedčený recept na marinádu na kuracie prsíčka?
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

janaGT Pozri príspevok
poradíte mi nejaký osvedčený recept na marinádu na kuracie prsíčka?
U nas sa velmi osvedcil tento: med, citron, sojova omacka slana,olivovy olej, pripadne chilli
3 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

- hustý biely jogurt, vajce, 2 strúciky cesnaku, soľ, korenie, grilovacie korenie(na cca 4 prsia), prípadne chilli
- med, kečup, citrónova šťava, grilovacie korenie, olej, zelené bylinky – po odstáti opečieme
- hustý biely jogurt, horčica, vajce, oregáno, cesnak, trošku citr. šťavy, soľ, prípadne chilli – po odstáti obalíme v strúhanke zmiešanej so strúhaným syrom a vypražíme
- vajcia, cesnak, sojová a worchestrová omáčka, bylinky(tymián alebo štipka rozmarínu, oregána, zel. petržlen), soľ, korenie, škrob(solamyl)
- olej, cesnak, horčica, kari, šťava z citróna, zelené bylinky


Pridám ešte
Čínske placky
Kuracie prsia(cca 3 kusy) nakrájame na drobné kúsky(kocočky, rezančeky) a premiešame s marinádou – 3 vajcia, na drobno nakrájaná cibuľa, 4 PL solamylu, soľ, grilovacie korenie, 4 PL oleja, po 1 PL sójovej a worchestrovej omáčky, prípadne chilli
Necháme postáť v chlade cca 24 hodín a na rozpálenom oleji usmažíme placky. Výborné aj za studena s chlebom, horčicou a kyslou uhorkou. Za tepla so zemiakmi a bylinkovo-cesnakovým dressingom.
Naposledy upravil Marína : 13.08.10 at 20:50
7 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

janka51 Pozri príspevok
Karfiolova polievočka a bryndzové pirohy.
Janka a ako robis tie bryndzove pirohy ?
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
adi11 Pozri príspevok
Janka a ako robis tie bryndzove pirohy ?
Anka veľmi jednoducho:

Cesto.: polohrubá muka, voda, 2 uvarené postrúhane zemiaky. Urobím cesto aby sa mi dalo dobré rozvaľkať.
Plnka.: uvarím zemiaky pridám kocku bryndze a maslo. Poriadne to rozšľahám.
Z cesta vykrajujem kolieska, ktoré plním bryndzovými zemiakmi. Uvarím a omastím buď spraženým maslom alebo slaninkou.
8 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

janka51 Pozri príspevok
Anka veľmi jednoducho:

Cesto.: polohrubá muka, voda, 2 uvarené postrúhane zemiaky. Urobím cesto aby sa mi dalo dobré rozvaľkať.
Plnka.: uvarím zemiaky pridám kocku bryndze a maslo. Poriadne to rozšľahám.
Z cesta vykrajujem kolieska, ktoré plním bryndzovými zemiakmi. Uvarím a omastím buď spraženým maslom alebo slaninkou.
Janka, dakujem pekne za recept.
No ani by som nepovedala, ze jednoducho. Najprv treba mat uvarene zemiaky v supke. A nemusia byt stare krumple, da sa uz aj z novych ?
No, ale nemam tu mustru, ci ako sa to vola, aby aj vyzerali ako pirohy ?
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

adi11 Pozri príspevok
Janka, dakujem pekne za recept.
No ani by som nepovedala, ze jednoducho. Najprv treba mat uvarene zemiaky v supke. A nemusia byt stare krumple, da sa uz aj z novych ?
No, ale nemam tu mustru, ci ako sa to vola, aby aj vyzerali ako pirohy ?
mustru netreba.vykroj si väcsie koliesko,na polovicku daj napln,preloz,okraje dobre pritlac a este kol dokola popritlacaj vidlickou-urobi ti pekny volanik a okrem toho tak zaistis,ze sa ti istotne neotvoria.
takto robim aj plnene kysnute rozky,ked peciem.
3 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

osky Pozri príspevok
mustru netreba.vykroj si väcsie koliesko,na polovicku daj napln,preloz,okraje dobre pritlac a este kol dokola popritlacaj vidlickou-urobi ti pekny volanik a okrem toho tak zaistis,ze sa ti istotne neotvoria.
takto robim aj plnene kysnute rozky,ked peciem.
no vidis, toto som potrebovala..takyto zlepsovacik..ta vidlicka je dobry napad..
velmi pekne dakujem..asi zajtra skusim
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať