Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
osky Pozri príspevok
dnes bude
zivanska zo zajacich chrbtov.

zajcie chrbty/mozu byt aj ine casti,to je jedno.../ trosku naklepat i s kostou a posolit.zemiaky uvarene v supke ocistit a pokrajat na kolieska.na pomasteny pekac ulozime vrstvu zemiakov,kusky mäsa,na kolieska nakrajanu cibulu,nakrajane paradajky a papriku,posypat dobre provensalskymi bylinkami a posolit.kto chce,moze to cele prekryt platkami slaniny,ale ja to nedavam,lebo slaninu nelubim....
na to znova vrstva zemiakov,posolit a prikryt alobalom alebo vrchnym pekacom.prakticke,rychle a chutne....
hej super, že máte vlastné, kupovala som včera v merkuri zajaca - osemnásť euráčov za kilo.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

jozka 56, syr som nevazil, ale mal asi tak 1,25 kg a udim ho podla farby. Tento asi tri hodiny, ak chcem zltejsi tak pat hodin studenym dymom teploty 30*C. Viac foto najdes v sekcii FOTO. Ak chces viac podrobnosti prave idem na chalupu, mozem ti odfotit detaily. Udiarnicku pouzivam malu, potom vyudim na zopar jablonovych konarikoch a zasypavam ich dubovymi struzlinami. Ohen nesmie horiet, iba udrzuje pahreba, ktora sa obcas posype struzlinami. Struzliny preosejem cez sito, aby sa lahke piliny nedostali do udiarnicky :-)

7 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

bettylou Pozri príspevok
hej super, že máte vlastné, kupovala som včera v merkuri zajaca - osemnásť euráčov za kilo.
veru,a najhorsie na tych kupenych je,ze ani nevies ci je to mlady alebo starsi zajac.
ja som mala na tu zivansku starsieho,tak preto som chcela z neho nieco stavnate, aj som to piekla dlho a pomaly-2 .45 hodiny!!!,na teplote 150 stupnov.aby to bolo jak vaticka. a veru to aj bolo uzasne.jedinu vec ktoru by som pozmenila-zemiaky dam nabuduce surove.len sa mi nechcelo tie nove skrabat....

na obalovanie je dobry len mlady zajac,starsi sa tak na mäkkucko neprepecie,ani ked ho robis pomaly.

poznam ludi ,co vyhadzuju "starych" zajacov-cca takych 5 rocnych.
to my nerobime.ved ti su najlepsi-jak male prasiatko.velki a svalnati,maju kopu dobreho mäsa.ked ho dlho pecies a pomaly,je ten zajac tak fajnovy,ze sa ti uplne rozplyva na jazyku.
5 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Mäsko na pive, ryža + hranolky (varí +1)
3 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Luskova polievka, cukinove placky plnenne mäskovo-zeleninovovo pikantnou zmesou)
3 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

alabut budem rada, keď to pofotíš a sem prilepíš. Ďakujem.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
praženica z podpiniek

http://www.porada.sk/1484750-post157.html
3 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

V sobotu mrkvová polievka s rezancami, cukinové halušky s cukinovo-kuracím soté, v nedeľu dusené zemiaky a morčacie na zelenej fazuľke, kyslá smotana.
2 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Francúzske zemiaky špeciál a ako dezert sypaný tvarohový koláč.
3 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

A to sú aké "špeciál"?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Nakrájanú klobásku upražíš do chrumkava na cibuľke, uvaríš si zemiaky v šupke a vajíčka na tvrdo. Na spodok zapekacej misy dávam celý pohár uhoriek nakrájaných na drobno, na to idú vajíčka nakrájané tiež na kocky, potom príde klobáska a na vrch dávam zemiaky tiež nakrájané na kocky. Celé to zalejem nálevom, ktorý pripravím zo smotany, vajíčok a mlieka - nešetrím nálevom dávam si tam 2-3 smotany, 8 celých vajec a dolejem ešte mliekom a zapečiem tak aby vrch bol dobrý chrumkavý. Podotýkam, že ja to robím v takej obrovskej zapekacej mise, lebo tieto francúzcke zemiaky zmiznú hneď po zapečení.
6 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

U nás dnes kapusta, rožková knedľa a pečená krkovička
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Snímka0145.jpg
Zobrazení: 29
Veľkosť:  37.3 KB
6 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

obzerance (kto si čo nájde)
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

hubatá Pozri príspevok
obzerance (kto si čo nájde)
u nas podobne.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Skúste rašle...
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Frankfurtská polievka, drotársky guláš, kysnutá knedla
DSC00236[1].jpg  
2 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
34. týždeň
sejmout0006.jpg  
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Zajtra bude pečená krkovička, domáca knedľa, špenát. Bude to posledný mäskový obed v dohľadnej dobe .... zajtra totiž odchádza môj malý mäsožravček ... ja sa už teším na cuketky, ktoré poslušne čakajú v chladničke
3 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Kuracie sote s dubakmi, prazenica z cervenkastych muchotraviek, liker z lesnych jahod, bylinkovy caj.
3 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Ako ťa tak čítam, robíš samé slovenské jedlá, čo mne sa veľmi páči a vyhovuje. A tiež to, že varíš z toho čo nám ponúka naša príroda: žiadne olivy, žiadne avokádo, parmezán alebo schwarzwaldská šunka.
Navyše využívaš sezónne aktuálne ovocie a zeleninu.

Vieš na čo som prišla? Ty si proste celý ja.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať