Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Už dávnejšie som bol počul , že tie placky s cuketou sú vraj dobré ...
Dcéra minule na obed robila ...koťuha , nezavolala ma na ochutnávku ...
Dnes som dostal cuketu , vraj ..." nevymýšľaj , skús a urob si placky , vyskúšaj podľa môjho receptu " ...bolo mi povedané jednou osobou ...

Môžem len potvrdiť , ochutil som síce podľa svojho ...ale fajn bolo ...

Mladá ešte aj špeciálnu formu vybrala ...dostala pekáčik darom od frajera ...
Placky.jpg  
3 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - krupicna kasa, bez cukru, maslo, kakao, trosku pomarancoveho sirupu, bylinkovy caj.

Obed - opat kuracie sote so zeleninou zabalene v zemiakovej placke, nejaky salat (pokutrem v chladnicke), polievka klasicka kuraco-hovadzia, domace rezance, cernicovy liker, bylinkovy caj (repik, materina duska, imelo).

Vecera - skusim upiect Tmavy bozk, fernet, kava, bylinkovy caj.
5 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
alabut Pozri príspevok
Ranajky - krupicna kasa, bez cukru, maslo, kakao, trosku pomarancoveho sirupu, bylinkovy caj.

Obed - opat kuracie sote so zeleninou zabalene v zemiakovej placke, nejaky salat (pokutrem v chladnicke), polievka klasicka kuraco-hovadzia, domace rezance, cernicovy liker, bylinkovy caj (repik, materina duska, imelo).

Vecera - skusim upiect Tmavy bozk, fernet, kava, bylinkovy caj.
Tebe sa ešte na Porade nič nepáčilo, keď si doteraz nedal ani jeden súhlas? Veď sa za to neplatí
5 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Dnes bude maďarský guláš s knedľou, polievka zeleninková s haluškami.
Idem piecť opačný jablčník, na ktorý dám navrch nevarené čokoládové pudingy Dr. Oetker.
Peknú nedeľu Vám želám
7 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Nechapem princip suhlasov. Najskor si musim nieci napad premysliet, prekusat, pochopit, odskusat. Kym sa tak stane, prispevok zmizne v diali a preluskat sa dozadu sa mi nechce. Nestaci len tak sa pozerat ako bezi svet? Aki su ludia uzasni i nepoucitelni? So zenami suhlasim vseobecne, aj ked sa mi nieco nepaci. Ked si to necham ulezat v hlave, vlastne tie bosorky maju vzdy pravdu, len im to netreba dat najavo. Ja sa ani s manzelkou nehadam, ked chce nech sa vadi sama, moj vyraz je srdecny. :-)

Vdaka Porade som si odskusal balkansku i turecku kuchynu, aj som nieco upiekol, urobil cosi pre upevnenie zdravia, popocuval muzicku a tak nejak. Chyba mi tu elementarna fyzika, biologia a chemia, dalej nabozenstvo, historia, bosoractvo a jeho teoreticke priciny, tak skusam stastie v kuchyni, vtedy prestava pracovat rozum a nastupuje zaludok :-)
1 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

U nás dnes budú dva chody. Z dôvodu toho,že môjho muža bolí žalúdok. Zrejme niečo potajomky zožral a teraz trpí.
Kuracie prsia na vode a ryža. To je pre muža.
Ja som našla recept...
Kuracie stehná naukladáme do zapekacej varnej misy, osolíme a okoreníme, posypeme pálivou mletou paprikou a nasypeme na kolieska pokrájaný cesnak.
Posypeme strúhaným syrom (čím viac, tým lepšie) a zalejeme smotanou.
Upečieme do zlatista.....Tak toto bude pre mňa. Dúfam že zajtra nebudem tak ako muž dnes
8 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
terezamaria Pozri príspevok
Tebe sa ešte na Porade nič nepáčilo, keď si doteraz nedal ani jeden súhlas? Veď sa za to neplatí
Určite hej , páčilo sa mu ...ako aj mne , no ale ani ja nie som obzvlášť štedrý ...
alabut Pozri príspevok
Nechapem princip suhlasov.
Ani ja ...a je ich ich ešte zopár ďaších ...v inej téme sa to riešilo a asi aj rieši ...
Najskor si musim nieci napad premysliet, prekusat, pochopit, odskusat. Kym sa tak stane, prispevok zmizne v diali a preluskat sa dozadu sa mi nechce.
jj.....
Nestaci len tak sa pozerat ako bezi svet?
Úplne , je to bohovský pohľad ...no na druhej strane ???....NIE , nestačí , dôvodov je plno !!!
Aki su ludia uzasni i nepoucitelni?
Hlavne TÍ úžasní ...najúžasnejší
So zenami suhlasim vseobecne, aj ked sa mi nieco nepaci.
He , skús a uvidíš ...
Ked si to necham ulezat v hlave, vlastne tie bosorky maju vzdy pravdu, len im to netreba dat najavo.
Vždy nie , ale nechávame ich v tom , no nie ??????
Ja sa ani s manzelkou nehadam, ked chce nech sa vadi sama, moj vyraz je srdecny. :-)
Ani ja ...veď preto mám svoju izbu ...

Vdaka Porade som si odskusal balkansku i turecku kuchynu, aj som nieco upiekol, urobil cosi pre upevnenie zdravia, popocuval muzicku a tak nejak. Chyba mi tu elementarna fyzika, biologia a chemia, dalej nabozenstvo, historia, bosoractvo a jeho teoreticke priciny, tak skusam stastie v kuchyni, vtedy prestava pracovat rozum a nastupuje zaludok :-)
K tomu ostatnému , chýbajúcemu ...
Asi by si veľmi nepochodil , hlavne v tých prírodných vedách . Veľa odbornosti na malom priestore by sa poschádzalo .
Čo sa týka humanitných vied , hm , tu mám zasa dojem , že by došlo k poriadnym výmenám názorov ...ale šak skús , založ nejakú tému , rád sa pridám .

Celý príspevok je ale inak
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Je mimo temy, ale tie baby sa furt dozaduju akehosi suhlasu. Ja mam zenske celkom rad i bez suhlasov. :-)

Vratim sa do kuchyne, aby prestal fungovat mozog - davate nejake prisady do domacich rezancov? Ja davam kurkumu, aby boli zlte i po uvareni, ked nemam zlte domace vajcia. :-) Obcas pretlak alebo spenat, ked ma nudia tie zlte.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

ach páni, čo s vami
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Čo to je polievka kuraco-hovädzia ???

Prečo takáto kombinácia ?

Čo ju varíš z kociek ?
1 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

U nás na obed biela šošovicová polievka, dusená pečienka, varené zemiaky a kyslá uhorka.
3 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

jozka56 Pozri príspevok
U nás na obed biela šošovicová polievka, dusená pečienka, varené zemiaky a kyslá uhorka.
teda na nedeĺu nic-moc,

menu ako vystrihnuté zo jedalneho listka školskej jedálne.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

nedelny obed som varila v piatok, tak dnes len tak poskromne
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

a nahadou ja som mala vzdy rada jedlo v skolskej jedalni, aj ked som nebola ziackou
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Najlepšie bolo, keď som jeden čas robil v lodenici v KN.

Kuchár varil obed aj v sobotu,

niekedy to bolo neidentifikovateľné soté v ktorom boli pomiešané zvyšky obedov z celého týždńa s ryžou .

ale polievky tam varili vynikajúce, to sa musí nechať.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Laco-monter Pozri príspevok
Najlepšie bolo, keď som jeden čas robil v lodenici v KN.

Kuchár varil obed aj v sobotu,

niekedy to bolo neidentifikovateľné soté v ktorom boli pomiešané zvyšky obedov z celého týždńa s ryžou .

ale polievky tam varili vynikajúce, to sa musí nechať.
Nože sa nám pochváľ nedeľňajším obedom.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Tweety Pozri príspevok
Nože sa nám pochváľ nedeľňajším obedom.
Bez polievky, lebo je horúco.

Obed:

pečená plnená kačica, dusená červená kapusta, knedĺa, k tomu tmavé pivko.

Keď bude hotové priložím aj foto.
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Laco-monter Pozri príspevok
Bez polievky, lebo je horúco.

Obed:

pečená plnená kačica, dusená červená kapusta, knedĺa, k tomu tmavé pivko.

Keď bude hotové priložím aj foto.
Mňam, ale ja by som k tomu predsa urobila polievočku, (hov.) mne sa obed bez nej neráta.
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Hovadzina draha, tak ju doplnam kuracimi stehnami, ktore sa daju vyuzit v pondelok na cinsky prd a kosti schrume kocur Miso.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

alabut Pozri príspevok
Ranajky - krupicna kasa, bez cukru, maslo, kakao, trosku pomarancoveho sirupu, bylinkovy caj.

Obed - opat kuracie sote so zeleninou zabalene v zemiakovej placke, nejaky salat (pokutrem v chladnicke), polievka klasicka kuraco-hovadzia, domace rezance, cernicovy liker, bylinkovy caj (repik, materina duska, imelo).

Vecera - skusim upiect Tmavy bozk, fernet, kava, bylinkovy caj.
Tmavý bozk? Je to niečo sladké a lepkavé??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať