Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alabut Pozri príspevok
Polievka z fazulkovych strukov, chlieb s maslom a udenym syrom, paradajky, bylinkovy caj, nektarinkovica. Vecer, uz som dlho nemal tatarsky biftek.
Keď tak čítam zaradom Tvoje menu, ani sa nečudujem, že často musíš k ním mať nejaký "povzbudzovač". A už mi je aj jasné, pri ktorých jedlách. K tatarskému bifteku nepotrebuješ, ani bylinkový čaj, ani trnkovicu, ani terkelicu, ani černicové víno.... atď.
Prosím, nezotri ma, bola to len taká náhla asociácia po prečítaní Tvojej dnešnej ponuky. Zostavu jedál a pitia vieš ozaj zázračne skombinovať.
Naposledy upravil Petra Nová : 24.08.10 at 13:21 Dôvod: Oprava hrúbky, ešteže som sa sem vrátila:)
2 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Ja zapekám pangasia na masle so zeleninou a dám si k nemu čerstvo napečené bagety.
4 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Dnes bola hrstková polievka, zemiakové placky a namiesto dezertu som si dala hrnček výbornej žinčice. (Synovec mi doniesol ešte horúcu a hustú, že lyžica v nej stála. To bol pôžitok.)
2 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
alabut Pozri príspevok
Este dnes urobim acidko a nazajtra kolozvarska, dolu ma navnadili :-)
Ako robíš acidko?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Zemiaková placka plnená mäskom marinovaným v brandy a zeleninový šalát, ako dezert muffiny s čokoládou.
Naposledy upravil mysimis : 24.08.10 at 14:42
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Acidko? Jednoducho. Zohrejes mlieko na 85*C, potom vychladis na 30*C naockujes acidko a ponechas v pokoji. Zhruba za 24 hodin je hotove podla mnozstva nasady. Uz som dlhsie nerobil, tusim davam to malicke acidko na 2 litre mlieka. Teraz ho idem picnut do 3,5 litra, bude dlhsie zriet.
3 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

jozka56 Pozri príspevok
alabut a odkial mas mlieko z mliekomatu alebo..??
Tuna ma jeden z konatelov farmy dojnic potraviny, tak tam po 0,50€, mliekomat mam daleko. Potom chodim priamo na farmu v susednej obci, kde maju mlieko po 0,40€.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

V těchto starých dobách pivo vařily velmi primitivním postupem ženy v každé domácnosti. Nesloužilo jenom jako nápoj, ale připravovaly se z něj různé pokrmy jako polévky, kaše a omáčky

A dnes?
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

alabut Pozri príspevok
Tuna ma jeden z konatelov farmy dojnic potraviny, tak tam po 0,50€, mliekomat mam daleko. Potom chodim priamo na farmu v susednej obci, kde maju mlieko po 0,40€.
Ďakujem z info, ja kupujem z mliekomatu za 0,6€.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
U nás je mlieko v mliekomate za 0,40 €.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

mysimis Pozri príspevok
U nás je mlieko v mliekomate za 0,40 €.
Joj potom u nás drahé, tak to je blbé, lacnejšie v okolí asi nie je.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Jožka, budem Ti každé ránko posielať to naše????
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Mirka stačí raz za tri dni 3 litre, nech ťa nezoderiem
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - krupicna kasa bez cukru, maslo, kakao, liker z lesnych jahod, velka lyzica, zbohom zdravy rozum.

Na vojne nam servirovali krupicnu kasu s maslom a kakaom a navrch pecenu klobasu s cibulovym vypekom.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

erzet Pozri príspevok
Prečo mu nadávaš?
To trkvas som nenapísala ja ale moja neterka potvorka . Zistila som to až teraz. Myslela som si, že si iba poradu prezerá a pretože už bola tá veta citovaná nemazala som ju. Čo už. Kuk ja by som to nenapísala ani keby som si to myslela natoľko ma môžeš poznať.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alabut Pozri príspevok
Ranajky - krupicna kasa bez cukru, maslo, kakao, liker z lesnych jahod, velka lyzica, zbohom zdravy rozum.

Na vojne nam servirovali krupicnu kasu s maslom a kakaom a navrch pecenu klobasu s cibulovym vypekom.
Veľa vecí som počul a videl ...čo sa týka vojny ...

ALE TAKÚ , ľudia , prepáčte mi za výraz , nedá sa inak ....TAKÚ P.....U som dávno teda nemal možnosť ....

P.S.:
Inak , k tej poznámke...občas , keď vidím tie Tvoje kombinácie , hm , mám dojem , že o ten zdravý rozum si pôsobením týchto kombinácií už dávnejšie prišiel ...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Kuchara sme mali z Plzne, do tretej pil, potom isiel varit. Telo potrebuje k obnove buniek vselico, nielen gulas.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
tak to mi ťa je ľúto - to sa fakt ťažko dá jesť..

u mňa: zvyšok zajaca z polievky, cuketa, paradajky, baklažán
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Vyskúšala som polievku z obyčajnej tekvice, mrkvy a pár zemiakov. Cibuľu som popražila na troške olivového oleja spolu s tekvicou a mrkvou, neskôr aj zemiakmi. Potom zaliala vodou. Po uvarení rozmixovala, ochutila soľou, korením, cesnačkom a chilli. Na tanieri som posypala tekvicovými jadierkami opraženými na suchej panvici.
V recepte bola aj sladká smotana, ale ja som na zahustenie použila tie zemiačky. Výborné
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 25.08.10 at 11:03
Snímek 062.jpg  
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alabut Pozri príspevok
Kuchara sme mali z Plzne, do tretej pil, potom isiel varit. Telo potrebuje k obnove buniek vselico, nielen gulas.


...nehnevaj sa , ale trieskaš zasa ...
Mi nevrav , že tam nebol DK , D alebo MK , ktorí sú na to , aby kontrolu prevádzali ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať