Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

osky Pozri príspevok

urobila som vyborne fasirky/spominane vyssie/-so syrom,na jemno zomlete,fajnove-v malickych zapekacich mistickach,krasne sa vyklopili a vyborne chutili,pekne to vyzeralo.....
moj muz zjedol ledva jednu aj to nasilu,aby mi nebolo luto-takze uz nikdy viac.musim si ich zjest sama.
nevadi mi to,mne chutia,ale trapi ma ze som ho neocarila.
jestvuje milion receptov ,ale ja mam vecne problemy s varenim-furt to iste dokola,lebo ked skusim nieco nove,je to prepadak.moj muz je skratka hrozny....
nastastie som upiekla aj slivkovy kolac co som nasla tu na porade,tak veceral kolac s kavou.....
Určite boli dobré,keď muž nechce,prídem na večeru ja :-)))
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

JankaII Pozri príspevok
no takéto jednohrncové mám najradšeja spraví sa ryža aj hranolkytaké ako majú byť?
Ano Janka, zatiaľ som nemala s tým problémy, možno Ti poradím, aby suchá ruža nebola opretá o bok pekáča, nedokáže nasať šťavu.
Dnes som to robila zo sureovej zeleniny, čo ide do leča a bolo to tiež dobrééééé-mňam.
2 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Zeleninová polievka s ovsenými vločkami, kuracie vyprážané rezne (na želanie mojich dvoch chlapov) so zemiakovou kašou a čerstvo natrhané paradajky zo záhrady. A koláč Tmavý bozk, ktorý som včera piekla podľa receptu z Porady a môj syn povedal "mňaaam, zajtra ho upeč zas!"
1 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

No ja sa už tiež chystám upiecť "TMAVÝ BOZK",už mi všetci robíte chute.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - chlieb s maslom, platok domaceho udeneho syra, paradajka, paprika, cesnek, biela kava (z Melty), bez aperitivu.

Obed - fcerajsia dzkova a fcerajsia plnena paprika, cervika otravime hruskovicou a bylinkovym cajom.

Vecera - este neviem, necham sa inspirovat babami na porade.
1 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

alabut Pozri príspevok
Ranajky - chlieb s maslom, platok domaceho udeneho syra, paradajka, paprika, cesnek, biela kava (z Melty), bez aperitivu.

Obed - fcerajsia dzkova a fcerajsia plnena paprika, cervika otravime hruskovicou a bylinkovym cajom.

Vecera - este neviem, necham sa inspirovat babami na porade.
Držková a plnená paprika-to mám veľmi rada.Ja budem mať jednoduchší obed:
1. Hráškovú polievku
2.Zemiaky s maslom a tvarohom,posypané petržlenovou vňaťou +acidko.
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

jackguelina Pozri príspevok
Držková a plnená paprika-to mám veľmi rada.Ja budem mať jednoduchší obed:
1. Hráškovú polievku
2.Zemiaky s maslom a tvarohom,posypané petržlenovou vňaťou +acidko.

dnes nevarim!!!!!!!po vcerajsku mi zamrzol program/chut/.
vytiahnem mojmu drahemu cosi z mrazaka-ma tam toho dost.
no a ja si budem pochutnavat este na obediku zo vcera-haha.
2 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Predvčerom bol ryžový nákyp s obrovskou kopou zapečeného bielkového snehu, včera zapekané cestoviny s kuracím mäsom a dnes? Možno paprikáš s bravčového pliecka a halušky, alebo ho upečiem a k tomu zemiakovú kašu. Ešte neviem, ešte mám pol hodiny čas sa rozhodnúť Ja mám chuť na obidvoje a manželovi je to, ako zvyčajne, jedno
4 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

u nás dnes jednoducho najoblúbenejšia u detí paradajková polievka písmenková (majú najradšej v nej cestoviny písmenká) a ryža s duseným bravč. stehnom. Do šťavy som dala teraz len horčicu (ale obvykle pridávam aj hrášok alebo brokolicu+krabie prsty alebo na štvorčeky nakrájanú a trochu povarené zavárané uhorky) a k tomu broskynový kompot asi bude.

Tiež sme mali predtým ryžový nákyp.

zajtra asi brokolicovú mixovanú polievku a uvidíme čo k tomu, niečo si tu určite nájdem

a ten koláč tmavý bozk, čo spomínate musím pozrieť, nech skúsim na víkend (MM bude mať aj narodeniny), predpokladám je to v tejto téme.
5 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Ja dnes uvarím brokolicovú polievku, zemiakové placky a idem si nájsť recept na jednoduchý koláč so slivkami. Začal sa školský rok, tak nastúpila na varovku školáčka/vnučenka/, treba variť a aj piecť pre ňu
6 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Zajtra idem kosit zemiakovu vnat. Nakopem chrenu a zacnu chrenove hody. Momentalne ma napada klobasa s chrenom.
2 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

alabut Pozri príspevok
Zajtra idem kosit zemiakovu vnat. Nakopem chrenu a zacnu chrenove hody. Momentalne ma napada klobasa s chrenom.

Klobása s chrenom,mňam,tu je toľko dobrých nápadov,ani neviem ,ktorý recept si mám skôr vybrať.
1 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

dnes zemiakový paprikáš s párkami
3 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Dnes lúsková polievka, francúzske zemiaky, kvasáčky. Zajtra údená rolka, chrenová omáčka (díky alabut za inšpiráciu), rožkové knedle.
5 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Zeleninová polievka, vyprážaný bravčový rezeň, zemiaková kaša, šalát
5 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

calawen Pozri príspevok
dnes zemiakový paprikáš s párkami

Tiež jednoduché a mňam.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Jacky, iba na vysvetlenie, pre Teba. Jedlá čo tu denne píšem ja nevarím. Je to iba inšpirácia. To nám varia v "závodke". Ale mám tu aj svoje jedlá, zákusky, koláče. V stredu mám ovocno-zeleninový deň.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Hovädzia polievočka s pečeňovými haluškami od včera, plnená paprika, paradajková omáčka a zemiačky.
5 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

ubka Pozri príspevok
Ano Janka, zatiaľ som nemala s tým problémy, možno Ti poradím, aby suchá ruža nebola opretá o bok pekáča, nedokáže nasať šťavu.
Dnes som to robila zo sureovej zeleniny, čo ide do leča a bolo to tiež dobrééééé-mňam.


Dík za radu ,vyskúšam to,si zlatá..
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

jozka56 Pozri príspevok
Ja dnes uvarím brokolicovú polievku, zemiakové placky a idem si nájsť recept na jednoduchý koláč so slivkami. Začal sa školský rok, tak nastúpila na varovku školáčka/vnučenka/, treba variť a aj piecť pre ňu

upec ten co som piekla ja,je tu na porade a je skvely.myslim ze v teme
slivky,do cesta ide aj prasok vanilkoveho pudingu a je so skoricovou posypkou.vcera padla za obet polovica plechu a dnes padne asi ta druha.
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať