Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
alla66 Pozri príspevok

Po druhé....
všimla som si, že nepoužívaš ochranu......čistenie plechov ťa oberá o voľný čas, ktorý môžeš venovať surfovaniu po nete
Nabudúce vyskúšaj pod mäso položiť papier na pečenie. Neboj sa pomastiť, podliať vodou...papier vydrží....takisto chuť mäsa a zemiakov sa nezmení, iba si uľahčíš prácu.
Odpadne zdĺhavé močenie a škrabkanie pripálenín z plechov
máš pravdu....nepoužívam ochranu..... k príspevku sa mi žiadalo okrem užitočné dať i zábavné.....ale asi začnem ,ak mi to ušetrí čas na net.Ale popravde, tam ,kde podlievam vodou i tukom mi fakt nenapadlo....človek sa učí do smrti....takže nabudúce skúšam....

buchač Pozri príspevok
Ako by básnik povedal ...

Ty si asi fakt " nepevná " ......že sa Ti chcelo ...
Ale dal by som si povedať , takú jednú malú porciu na ochutnávku ...
príprava nie je zdĺhavá, ba dokonca praktická...včera sme vyorávali zemiaky...ak sa tak dajú nazvať tie malé guličky...takže je lepšie ich "vypucovať" ako orezávať - riskujem, že sa mi stratia v ruke!

A na ochutnávku dojdi....ešte zostalo,veď to bola príprava len pre dvoch...

a ďakujem za bodíky, kým som oddychovala, zistila som ,aká som užitočná.....ukážem sb...myslím bodíky!
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Kuracie prsia v smotanovo-ananásovej omáčke, zákusok: liaty koláč s ovocím
IMG_4518[1].jpg  
IMG_4519[1].jpg  
1/1
7 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
hnedoočka Pozri príspevok
máš pravdu....nepoužívam ochranu..... k príspevku sa mi žiadalo okrem užitočné dať i zábavné.....ale asi začnem ,ak mi to ušetrí čas na net.Ale popravde, tam ,kde podlievam vodou i tukom mi fakt nenapadlo....človek sa učí do smrti....takže nabudúce skúšam....



príprava nie je zdĺhavá, ba dokonca praktická...včera sme vyorávali zemiaky...ak sa tak dajú nazvať tie malé guličky...takže je lepšie ich "vypucovať" ako orezávať - riskujem, že sa mi stratia v ruke!

A na ochutnávku dojdi....ešte zostalo,veď to bola príprava len pre dvoch...

a ďakujem za bodíky, kým som oddychovala, zistila som ,aká som užitočná.....ukážem sb...myslím bodíky!
Zabudla si, že odpadá zdĺhavé močenie
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
...ale aj škrabkanie...a to nemdobre....
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky (doma) - salat z cviklovych listov s uhorkami, jogurtom, olejom a cesnekom, udeny bocik, varene vajce, chlieb, bylinkovy caj, povzbudzovac z cucoriedok.

Obed (chalupa)- chlieb s mastou, cviklovomangoldovy salat, olej, jogurt, bylinkovy caj, cervik sa otravi belovicou.

Vecera - plneny kapustny list v jogurte, zelerova vnat, varena cvikla, verene zemiaciky s mrkvou, surove slivky, bylinkovy caj a hlt slivovice na potlacenie bolesti a dobry spanok.
2 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
toto čítať je pôžitok: Zdravé-nezdravé spolu. Ja skôr za tým spojovníkom.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

erzet Pozri príspevok
Zabudla si, že odpadá zdĺhavé močenie
pocuvajte ma,mozem mat naladu aku chcem pod psa-tu sa niekedy naskytnu take "hlody",ze nevladzem od smiechu.
moj drahy uz na vas trochu ziarli,chodim sem akosi casto.......
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Hrachová polievka, segedínsky guláš, kysnutá knedla.
1 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

osky...súhlasím,na mňa sa tiež včera skoro môj manželíček naštval,že som mu nepomohla obaliť kurence,vraj:keď tam furt vysedávaš,tak čo mám robiť...ale v nedelu u nás varí on a z kuchyne ma vyháňa,tak som nepredpokladala ,že potrebuje pomoc
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
to alla 66dbudne čistenie, možno pribudne ďalší rak. prepáč. nedalo mi
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
bettylou Pozri príspevok
to alla 66dbudne čistenie, možno pribudne ďalší rak. prepáč. nedalo mi
Prekvapila ma tvoja odpoveď keď použijem na pečenie mäsa a zemiakov pečiaci papier, tak dostanem rakovinu? Neviem o tom... Kde si vyčítala? Daj link
Naposledy upravil alla66 : 06.09.10 at 15:51
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

a nedošlo k zámene pečiaceho papiera s pečiacou fóliu?
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dnes som dojedla udene mäsko/bolo uz len pre jedneho/ s pichanymi zemiakmi a kelom,moj muz si k nim dal bravcove pecene/z mraznicky-povedala som jasne,ze dnes este nevarim/.tak na zajtra uz musim zase cosi vymysliet....
dnes som mala ale obed aj s kulturnou vlozkou.zaner-komedia......
moj muz stonal celu noc od bolesti zubov,tak hned rano bezal k zubarovi.prisiel spuchnuty jak keby ho niekto zbil-ale hladny ako vlk.....
2 hodiny nemal jest,vydrzal vsak len hodinu.
ten pohlad na neho,ako jedol,bol neskutocne na popukanie-usta vykrutene az k uchu,nevedel ich poriadne otvorit,pomahala som mu malou lyzickou a zakazdym sustom som ho musela otriet servitkou-lebo on necitil,kde je na ustach spinavy........prisam pet,ze to bolo jak jest s postihnutym......co uz.treba sa pripravit na vsetkoale nasmiali sme sa obaja jak kone.....keby nas niekto z dialky sledoval,pomysli si,ze sme suci na psychiatriu.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Este skusam upiect citronove buchty so slivkovym lekvarom, zopar skusim s jahodami, posypane mandlami, bylinkovy caj, nejaky lesny liker (jahoda, cucoriedka, cernica), uvidim, ktory k tomu zapasuje. :-)
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

alabut,tvoja zena sa ma.vari ona vobec niekedy????vsak ty jej take lahodky pripravujes,ja uz by som mala pri tebe 200 kg.....

tak ma napada,nechdis do prace,ked mas cas?neviem kolko mas rokov,tak tu otazku nezober nejak v zlom.ja sa len pytam.
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

Alabut je na invalidnom...mám pravdu alabut?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Keby som mohol pracovat, davno pracujem, dvakrat som skusil a velmi zle to dopadlo hned prvy den, nateraz chodim vacsinou o barlach. Manzelka chodi neskoro z prace, aby sa dozila v dnesnej krestanskej dobe dochodku, tak jej pomaham, ako sa da.
Buchty skusam upiect, pretoze su drahe, a vsetci ich lubime. Pat stoji v pekarni 0,93€. Ak by som ich kupoval kazdy den, 28€, skoro tisic korun, patina mojho dochodku.
4 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

aha,alabut,tak uz chapem.ale je super ze sa neponevieras na invalidnom len tak a vytazis zo svojho volna co najviac-ved vlastne mas minimalne polovicu veci doma pripravenych-cerstvych a vies,co tam das.je to super.
si chlapik....
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

ja ti fandím...drž sa
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať