Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
miky64 miky64

miky64 je offline (nepripojený) miky64

bol som,som a ešte chvílku budem ...viac
tak dnes som sa podujal urobiť soljanku je to troška upraveny recept oproti klasickej ak by to chcel niekto skusiť davam recept a pripravu do placu : potrebujeme 0,5 kg hovedzieho,0,5 kg bravčoveho,0,5 kg udeneho 0,5 kg červenej kapusty,zelena paprika,paradajky,kysle uhorky,cibula,mleta červena paprika,sol podla chuti dalej bobkovy list,čierne korenie cele,paradajkovy pretlak,kysla smotana.
príprava: opražime cibulku pridame maso nakrajane na rezance orestujeme zasypeme červenou paprikou,pridame sol mlete čierne korenie podlejeme pridame cele čierne korenie,bobkovy list a nechame dusiť, medzitym si nakrajame kapustu a papriku a na sucho alebo s troškou oleja opekame na panvici ked je maso polomekke pridame opraženu kapustu s paprikou a varime uhorky si nakrajame na koliečka paradajky ako chceme. orestujeme cibulku pridame uhorky,paradajky chvilku podusime pridame paradajkovy pretlak zalejeme uhorkovym nalevom nechame zovrieť a zaprašime mukou nechame prevrieť a ak je maso jedle prilejeme to dochutime a povarime max.5 min.podavame s kyslou smotanou a chlebom alebo opečenými zemiakmi . a ešte rada pre tych ktorí to nepoznaju bobkovy list a cele korenie je dobre dať do platenneho sačku nie je problem z vyberanim kto chce nech skusi dobru chuť
3 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

4.9. Pečená ryba, zemiaky, zelenina - v jednom pekáči
5.9. brokolica s provensálskym korením
6.9. cestoviny carbonara (originál vraj)
5 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
miky64 Pozri príspevok
tak dnes som sa podujal urobiť soljanku je to troška upraveny recept oproti klasickej ak by to chcel niekto skusiť davam recept a pripravu do placu : potrebujeme 0,5 kg hovedzieho,0,5 kg bravčoveho,0,5 kg udeneho 0,5 kg červenej kapusty,zelena paprika,paradajky,kysle uhorky,cibula,mleta červena paprika,sol podla chuti dalej bobkovy list,čierne korenie cele,paradajkovy pretlak,kysla smotana.
príprava: opražime cibulku pridame maso nakrajane na rezance orestujeme zasypeme červenou paprikou,pridame sol mlete čierne korenie podlejeme pridame cele čierne korenie,bobkovy list a nechame dusiť, medzitym si nakrajame kapustu a papriku a na sucho alebo s troškou oleja opekame na panvici ked je maso polomekke pridame opraženu kapustu s paprikou a varime uhorky si nakrajame na koliečka paradajky ako chceme. orestujeme cibulku pridame uhorky,paradajky chvilku podusime pridame paradajkovy pretlak zalejeme uhorkovym nalevom nechame zovrieť a zaprašime mukou nechame prevrieť a ak je maso jedle prilejeme to dochutime a povarime max.5 min.podavame s kyslou smotanou a chlebom alebo opečenými zemiakmi . a ešte rada pre tych ktorí to nepoznaju bobkovy list a cele korenie je dobre dať do platenneho sačku nie je problem z vyberanim kto chce nech skusi dobru chuť
.

..toto vyzerá zaujímavo...vyskúšam...len ten bobkáč a korenie- to sa varí v tom plátenom vrecku?..
2 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina


To na tých obrázkoch vyzerá úžasne.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

pepsikova Pozri príspevok
.

..toto vyzerá zaujímavo...vyskúšam...len ten bobkáč a korenie- to sa varí v tom plátenom vrecku?..
Zvykne sa to variť vo vrecku zvlášť, aby to zbytočne v pokrme nepôsobilo rušivo. Je to len pre chuť a s vreckom sa to ľahko odstráni.
2 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
wagner Pozri príspevok
Zvykne sa to variť vo vrecku zvlášť, aby to zbytočne v pokrme nepôsobilo rušivo. Je to len pre chuť a s vreckom sa to ľahko odstráni.
....namiesto vrecka používam sitko na korenie...jednoduché, praktické http://www.kuchynskyriad.sk/product_...c38rus5ljufvg1
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Bez držkovej polievky, hydinové pečienky na hubách v zemiakovej placke, uhorka
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

celozrnne makove rezance zmiesane s popucenymi jahodami.mnam.
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

kapustné fliačky
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Nepodarene cucoriedkove buchty s tatarskym biftekom, bylinkovy caj, cernicovica.
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

prečo nepodarené? ukáž
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Tvrde delobuchy, porad kde robi alabut chybu? ale chut bola zaujimava. :-)
0 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

alabut Pozri príspevok
Nepodarene cucoriedkove buchty s tatarskym biftekom, bylinkovy caj, cernicovica.
Tak to som sa chcela aj ja opýtať,prečo nepodarené ?A prečo s tatarákom?
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

Alabut popíš ako si postupoval,lebo takto neviem kde si mohol spraviť chybu
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Slepačia polievka s rezančekmi a pečené jaterničky/krvavničky so zemiakmi a kyslými uhorkami - varil manžel.
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dal som polohrubu muku, olej, sol, cukor, vajce, mlieko, citronova kora, citronova stava, kvasnice, z tohto som urobil cesto, dal kysnut, po vykysnuti urobil buchty, pokladol do sklenej misy, potrel olejom, posypal mandlami a nechal podkysnut, potom som tu habaduru strcil do pece 200*C 30min. Tvrde kotuhy, tak som ich natrel tatarakom, aspon som nemusel piect topinky. Uz je po buchtach, ale som ich jedol sam. S cajom a poldecakom to islo dolu krkom. Manzelka vie upiect take makucke, ale necha ma trapit. :-)

Skusim redsie cesto, ani polohruba muka sa mi nevidi, dam asi hladku. U nas v pekarni pecu jedna basen, aspon sa k nim priblizit.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Zena struha placky, dam si do nich plneny kapustny list a zalejem jogurtom. Zatial som si dal slivky s medom a bylinkovy caj. Dnes dam buchtam pokoj.
0 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

alabut Pozri príspevok
Dal som polohrubu muku, olej, sol, cukor, vajce, mlieko, citronova kora, citronova stava, kvasnice, z tohto som urobil cesto, dal kysnut, po vykysnuti urobil buchty, pokladol do sklenej misy, potrel olejom, posypal mandlami a nechal podkysnut, potom som tu habaduru strcil do pece 200*C 30min. Tvrde kotuhy, tak som ich natrel tatarakom, aspon som nemusel piect topinky. Uz je po buchtach, ale som ich jedol sam. S cajom a poldecakom to islo dolu krkom. Manzelka vie upiect take makucke, ale necha ma trapit. :-)

Skusim redsie cesto, ani polohruba muka sa mi nevidi, dam asi hladku. U nas v pekarni pecu jedna basen, aspon sa k nim priblizit.

Ahá ,tak už som pochopila tú kombináciu:buchty-tatarák.Buchty boli také tvrdé,že poslúžili ako hrianky:-))))))))
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

alabut Pozri príspevok
Dal som polohrubu muku, olej, sol, cukor, vajce, mlieko, citronova kora, citronova stava, kvasnice, z tohto som urobil cesto, dal kysnut, po vykysnuti urobil buchty, pokladol do sklenej misy, potrel olejom, posypal mandlami a nechal podkysnut, potom som tu habaduru strcil do pece 200*C 30min. Tvrde kotuhy, tak som ich natrel tatarakom, aspon som nemusel piect topinky. Uz je po buchtach, ale som ich jedol sam. S cajom a poldecakom to islo dolu krkom. Manzelka vie upiect take makucke, ale necha ma trapit. :-)

Skusim redsie cesto, ani polohruba muka sa mi nevidi, dam asi hladku. U nas v pekarni pecu jedna basen, aspon sa k nim priblizit.
no ja nedávam do cesta olej,ale maslo( a moja mamastará dávala za varechu br.masti a tá už mala buchty,jedná báseň) a dám len na začiatku 200*c,potom do ružová dopekám pri 150*Ca hneď po dopečení ešte natriem maslom ,oni potom ostanú vláčne a mäkučké.
2 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

alabut Pozri príspevok
Nepodarene cucoriedkove buchty s tatarskym biftekom, bylinkovy caj, cernicovica.
Skús tieto, mali by sa podariť za každého počasia:
Nekysnuté buchty
1 kg polohrubej múky, 3 celé vajcia, 3 dl oleja, 10 dkg kvasníc, 3 lyžice práškového cukru, 1/2 litra mlieka, 1/4 prášku do pečiva, trošku soli a vanilkový cukor.Všetko spolu miesime asi 20 minút (pokiaľ miesiš ručne), hneď potom robíme buchty(nedávame kysnúť). Plníme ich napr. makom, tvarohom, lekvárom.Na plechu ich potrieme vajíčkom a práškovým cukrom(zmiešať). Vyjde z toho asi 64 buchiet.Upečieme do ružova, keď ich vyberieš z rúry, potri ich vodou a zakry asi na 15 minút. Odokry až potom, určite Ti nestvrdnú ani za šesť dní. Odskúšané.
12 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať