Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ved som ho tu pisal uz x-krat. Klasicky kysly tvaroh dame do sklenej misky s vrchnakom a nechame ho skazit pri izbovej teplote. :-)

Na povrchu sa zacne tvorit taky biely povlak, obcas pomiesat. Ked zacne zret, zmensi svoj objem a zacne vyrazne vonat. Ja nerobim placicky ani valceky, tym, ze ho premiesam, vyrobim syreckovu pastu, ktora je hotova za 2-3 tyzdne. Klasicke placicky alebo sulky trvaju 2-3 mesiace, treba ich denne obracat a mocit. Preto robim radsej pastu, ktora je nenapodobnitelna do vsetkych jedal. :-)

Kedysi som ho aj ockoval kuskom originalu, ale je to zbytocne. Tie moje vonou predcia aj olomocke. Akurat manzelka je nestastna. Aj ta sklenena miska jej smrdi a tyzden ju drhne. Cena: kilo tvarohu u nas 50 SKK, takze sa mi ho ani neopati vyrobit. Robim iba sladky, ked ho manzelka chce do kolacov.
Naposledy upravil alabut : 08.09.10 at 13:35
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Vecera -drzkova polievka, chlieb, varene zemiaky, acidko, bylinkovy caj, podpora travenia - slivovicka.
2 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

Zajtra varím: zeleninovú polievku z bielou fazuľou , lángoše.
4 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
k olomouským syrečkom: zaujímavosť z čiech:
cit:
zkuste zajet do Loštic do muzea, ale program včetně instruktážního filmu je někdy (asi mimo sezónu) jen po předchozím objednání, je to nevelké muzeum a nemnoho návštěvníků. Tam pochopíte, že není tvarůžek, jako tvarůžek a všechno se předat nedá. Např. prkna pro uskladnění tvarůžků při uzrávání dostávala děvčata do svatební výbavy. Byla už použitá, takže naočkovaná tou správnou kulturou - cenné dědictví.

Lošticích byste se taky dověděla, že před 100 lety v okolí Olomouce vyráběli syrečky ve spoustě rodin a sváželi je do Olomouce na trhy (proto "olomoucké") takže proč hned házet flintu do obilí, a třeba by šla prkna na zrání naočkovat pravýma loštickýma syrečkama dodatečně. Ale znovu doporučuji Loštice, ve filmu tam popisují přesně, jak se syrečky formovaly, nechávaly zrát, kdy a v čem se omývaly a překládaly atd atd. To fakt nejde popsat. Mimochodem, švagrová dělá taky kozí sýry a stěžuje si, že sýry jsou prima, akorát že nikdy neví, co jí z toho vyleze, jestli Lučina nebo ementál. A taky dostala radu, že do toho přijde časem... Zdravím.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Nielen prkna, ale aj miestnost v ktorej zreju musi mat spravnu teplotu a vlhkost. Prave preto radsej robim pastu, ktoru mam hotovu omnoho rychlejsie, bez specialnej miestnosti, bez naockovanych prkien. Ked je moc teplo, tvaroh skysne a vonia alkoholom. Preto ich nerad robim v lete. Treba najst to spravne miesto, kde to ma smrdiet, u mna - v kuchyni. :-)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
2009 Pozri príspevok


On nám ho prezradí
Ale veď hej ...čoby nie ...

Ja môžem na revanš recept na Becherovku ...domácu ...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

buchač Pozri príspevok
Ale veď hej ...čoby nie ...

Ja môžem na revanš recept na Becherovku ...domácu ...
Ten mám aj ja, tak sa veľmi nechváľ.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
tak pricapte

zajtra: paradajková polievka, tvarohové gule
Naposledy upravil bettylou : 08.09.10 at 22:29
0 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
ahoj... na obed polotovar Lasane z lidla.
večera rajčinková polievka a ...... musím pohladať inšpiráciu na porade
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - kurca na zemiakoch s parikou a cibulou a jogurtom, bylinkovy caj, cucoriedkovy liker.

Obed - cviklova polievka s hubami, idem opat skusit lekvarove buchty, bylinkovy caj, pre zmenu jahodovy liker.

Vecera - mam plny hrniec acidka a druhy jogurtu, ak sa podaria buchty, tak s tym, bylinkovy caj, med, poldeci vynecham, vsak si ho zajtra vynahradim. :-)
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Úplne jednoduché, paradajková polievka s ovsenými vločkami, pečené kuracie stehná, ryža a uhorkový šalát. No a je to.
2 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Segedínsky guláš z bôčika, knedľa. Bôčik bol ako sa povie ako vyšívaný a bez kostí, tak som kúpila celý 4,20 kg. Zvyšok bôčika, ktorý vystal z guláša som pokrájala na väčšie kúsky a upiekla. Keď ochladne, dám do malých pohárkov pre syna na týždňovky. (Ale najprv ho okoštujeme doma.)
2 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

buchač Pozri príspevok
Ale veď hej ...čoby nie ...

Ja môžem na revanš recept na Becherovku ...domácu ...
Takú robím aj ja. Či je domáca, alebo nie, hlavné je že chutí.
1 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

pravdu máš..
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

pre alabuta:
buchty pri kladení na plech natieram masťou, ale len boky, vrch až keď podkysnú a kladiem ich do rúry. Asi tam si urobil chybu ak si mal ináč dobré cesto.
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

alabut Pozri príspevok
Ranajky - kurca na zemiakoch s parikou a cibulou a jogurtom, bylinkovy caj, cucoriedkovy liker.

Obed - cviklova polievka s hubami, idem opat skusit lekvarove buchty, bylinkovy caj, pre zmenu jahodovy liker.

Vecera - mam plny hrniec acidka a druhy jogurtu, ak sa podaria buchty, tak s tym, bylinkovy caj, med, poldeci vynecham, vsak si ho zajtra vynahradim. :-)
no Alabut ako sa vydarili buchty?
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Na obed segedinsky gulaš,knedla,
na večeru vypražané bedle.
0 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

Vyprážané bedle sú vynikajúce.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
dnes nevarím - suši a miso od číňana. Síce nie slovenské ale - mňaam
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Kuwa, buchty opat tvrde, budu k huspenine, akurat ju varim. Aspon cviklova polievka so smotanou bola vynikajuca. :-)

Kto vie uvarit dobre "halaszle". Mam akusi rybu a dostal som chut a malokto ju vie dobre uvarit. Potrebujem dobry recept, vdaka.

Kto sa vie modlit, nech sa modli za pekne pocasie a moje zemiaky, v sobotu ich chcem vykopat, ale nie oriesky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať