Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alabut Pozri príspevok
Kto sa vie modlit, nech sa modli za pekne pocasie a moje zemiaky, v sobotu ich chcem vykopat, ale nie oriesky.
Terazky je už neskoro modliť sa za úrodu zemiakov, na to si mal myslieť skôr.
http://varecha.pravda.sk/hladam/?cx=....pravda.sk#873
Naposledy upravil Tweety : 09.09.10 at 17:47
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alabut Pozri príspevok
Kuwa, buchty opat tvrde, budu k huspenine, akurat ju varim. Aspon cviklova polievka so smotanou bola vynikajuca. :-)

Kto vie uvarit dobre "halaszle". Mam akusi rybu a dostal som chut a malokto ju vie dobre uvarit. Potrebujem dobry recept, vdaka.

Kto sa vie modlit, nech sa modli za pekne pocasie a moje zemiaky, v sobotu ich chcem vykopat, ale nie oriesky.
Ja robím takto ...

Indegrediencie :

Ryby - čím viac druhov , tým lepšie ...hlavy , chvosty , proste všetko , čo sa zostalo
Ryby - celé kusy
Paradajky
Paprika
Soľ , mleté čierne korenie , vegeta , cibuľa , červená mletá paprika , krémy z papriky ...tzv. Guyasz krém csipós ...

Postup :

Najprv dáme uvariť hlavy a zvyšok , až do úplného rozvarenia . Precedíme cez sitko , čím jemnejšie , tým lepšie , zbavíme od drobných kostičiek .
Dáme variť vodu , po zovretí pridáme presitkovanú zmes rýb , pridáme koreniny a varíme .
Neskôr pridáme paradajky a papriky a varíme až do polotuha .
Na záver vložíme do polievky celé kusy rýb a varíme cca 10 - 15 minút ...maximálne .´, aby sa mäso nerozpadlo .
Zvyknem dať aj nejaký zemiak , na zahustenie ...

P.S.:
Poniektorí barbari si aj smotanu na to drbnú ...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

[QUOTE=alabut;1501912]Kuwa, buchty opat tvrde, budu k huspenine, akurat ju varim. Aspon cviklova polievka so smotanou bola vynikajuca. :-)

Robil si cesto podľa toho môjho receptu? Robím ich 20 rokov a nikdy neboli tvrdé.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Robil, ale niekde som urobil chybu. Skusim kupit plechovy pekacik, myslim, ze tam bude pes zakopany. :-)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

buchac, bez smotany, ale zda sa mi, ze tie dobre mali nastruhanu aj mrkvu. Jedol som ich naposledy pred urazom, cca 8 rokov, presiel som hodne rybich restauracii od Komarna po Prespork, ale vari iba v dvoch ju vedeli dobre uvarit. Jedna obycajna restauracia, kde ju dobre varili, bola vo Vrakuni nie daleko od Pentagonu, ale ulicu si uz nepamatam.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

zemiakové placky
zajtra špenátový prívarok, varené zemiaky a volské oko
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alabut Pozri príspevok
buchac, bez smotany, ale zda sa mi, ze tie dobre mali nastruhanu aj mrkvu. Jedol som ich naposledy pred urazom, cca 8 rokov, presiel som hodne rybich restauracii od Komarna po Prespork, ale vari iba v dvoch ju vedeli dobre uvarit. Jedna obycajna restauracia, kde ju dobre varili, bola vo Vrakuni nie daleko od Pentagonu, ale ulicu si uz nepamatam.
...hej ..v pohode aj zeleninu ...niekto si aj túto dáva .
Skúsil som aj takéto halaszlé , ale nejak mi " nebralo "....
0 0
rchrenko rchrenko

rchrenko je offline (nepripojený) rchrenko

Zapekané zeleninové cestoviny

Uvaríme cestoviny a scedíme. Nastrúhame kapustu, pridáme na kocky pokrájaný kaleráb, petržlen a mrkvu - dáme variť so zeleninovým bujónom. Keď je zelenina mäkká, tak ju scedíme. Vodu môžete použiť do zeleninovej polievky.
Uvarenú zeleninu zmiešame s cestovinami, pridáme nadrobno pokrájané cibuľky aj s vňaťou a pretlačený cesnak. Osolíme, ochutíme vegetou, pridáme 2 PL oleja a všetko spolu dobre premiešame. Zmes vsypeme do vymasteného pekáča. Posypeme strúhaným syrom a polejeme rozmiešaným jogurtom s mliekom. Dáme to zapiecť.
Naposledy upravil rchrenko : 09.09.10 at 18:59
zapekane_zeleninove_cestoviny2.JPG  
5 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

vyzerá to pekne
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Slepačia polievka s rezancami, pečené kuracie stehno, dusená ryža, kompót
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

dobrú chuť ..Erzet
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

špenátový prívarok, varené zemiaky, volské oko...

zajtra krkovička, zemiaky a cibuľa na štýl tej reklamovanej (ale v tej práškovej je aj pšeničný bielok, t. j. lepok)
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

wagner Pozri príspevok
Skús tieto, mali by sa podariť za každého počasia:
Nekysnuté buchty
1 kg polohrubej múky, 3 celé vajcia, 3 dl oleja, 10 dkg kvasníc, 3 lyžice práškového cukru, 1/2 litra mlieka, 1/4 prášku do pečiva, trošku soli a vanilkový cukor.Všetko spolu miesime asi 20 minút (pokiaľ miesiš ručne), hneď potom robíme buchty(nedávame kysnúť). Plníme ich napr. makom, tvarohom, lekvárom.Na plechu ich potrieme vajíčkom a práškovým cukrom(zmiešať). Vyjde z toho asi 64 buchiet.Upečieme do ružova, keď ich vyberieš z rúry, potri ich vodou a zakry asi na 15 minút. Odokry až potom, určite Ti nestvrdnú ani za šesť dní. Odskúšané.
Včera odskúšané, sú fakt dobré.. ale mne vyšlo len 32 ks, ale zato takýýýýchto..
0 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

Dnes mám studený obed:-)))
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

...tak ak toto všetko zješ sama....klobúk dolu ...
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

Jacky to ty sama....alebo????
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Boršč, banícky guláš, kysnutá knedľa
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
jackguelina Pozri príspevok
Dnes mám studený obed:-)))
fí ha. Máš doma pekné vajíčka.
0 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

erzet Pozri príspevok
fí ha. Máš doma pekné vajíčka.

Však ja nebývam sama,vieš koľko tu mám na to krkov.Necháme aj tebe ,ak prídeš
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

aj ja tam budem...hihi
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať