Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

ZuzuT Pozri príspevok
.. u nas cesnakova polievka s opecenymi kuskami chlebika, ryza a kuracie maso na kari koreni a cili s cuketou a hribmi. Ako "salatova" priloha zapekany baklazan so zvyskom cukety, paprikou, paradajkami a cibulou :-)
To vyzerá lákavo.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

u nás dnes tvarohové rezance, mňam
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
my sme v pondelok mali tie rezance
Dnes sme mali divinu- srnčie stehno - dobrá omáčočka -zeleninová rozmixovaná s troškou smotanky (nech je to dobré light) s ryžou a čučoriedkovým kompotom ( brusnice som už nenašla)
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Keď nie sú brusnice, sú dobré aj čierne ríbezle.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Dnes u nas, vykostene morcacie stehno, platky ma prirodno, + ryza
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Dnes bolo bravčové karé na prírodno, dusená cibuľa, šunka, šampiňóny a opekané zemiaky. Kto nemal chuť na mäso mohol si dať žemľovku s táááááákouto kopou bielkového snehu

A ja som si dala oboje
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Ja som dnes robila vysmážanú zemiakovú kašu a zeleninový šalát/rajčiny,cibuľa, paprika/.

Až niektoré nerobíte vysmážanú kašu:

- zemiaky uvaríme v slanej vode, scedíme, pridáme asi 1/2 dcl oleja a ručným šlahačom vymiešame na kašu.Okoštujeme, pokiaľ treba, prisolíme.Vo veľkosti malých rezníkov obalíme v trojobale a vysmážame. Niekto dáva dovnútra ešte pol vajca, ja nie.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Dnes varím ja:

Čína – kuracie prsia
med
kapusta - malá hlávka
mrazená zelenina – mexická zeleninová zmes „Radoma“ (hrášok, kukurica, kápia)
pór
sójová omáčka
soľ

Olej na spodok hrnca na letno zohriať a veľkú polievkovú lyžicu medu mimo šporáka rozmiešať, aby nestvrdol. Ak sa rozpustí do toho dať na rezance pokrájané kuracie prsia. Necháme podusiť 2-3 min. Pridať trochu soli – sójovú omáčku (4-5x frnknúť), nechať dusiť prikryté.
Zatiaľ pokrájať kapustu a postupne pridávať na kuracie rezance (nemiešať), trochu posoliť a nechať dusiť a po 5 minútach premiešať. Pridať mrazenú zeleninovú zmes, premiešať a variť ďalších 5 minút (vždy prikryť). Podľa potreby sa môže trošku podliať.
Nakoniec pokrájať pór na kolieska a dať dnu, premiešať, dosoliť a ďalších 5-10 minút dusiť.
Podávať s ryžou a hranolkami.

Prajem dnes dobrú chuť všetkým.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
m.hladka Pozri príspevok
Dnes varím ja:

Čína – kuracie prsia
med
kapusta - malá hlávka
mrazená zelenina – mexická zeleninová zmes „Radoma“ (hrášok, kukurica, kápia)
pór
sójová omáčka
soľ

Olej na spodok hrnca na letno zohriať a veľkú polievkovú lyžicu medu mimo šporáka rozmiešať, aby nestvrdol. Ak sa rozpustí do toho dať na rezance pokrájané kuracie prsia. Necháme podusiť 2-3 min. Pridať trochu soli – sójovú omáčku (4-5x frnknúť), nechať dusiť prikryté.
Zatiaľ pokrájať kapustu a postupne pridávať na kuracie rezance (nemiešať), trochu posoliť a nechať dusiť a po 5 minútach premiešať. Pridať mrazenú zeleninovú zmes, premiešať a variť ďalších 5 minút (vždy prikryť). Podľa potreby sa môže trošku podliať.
Nakoniec pokrájať pór na kolieska a dať dnu, premiešať, dosoliť a ďalších 5-10 minút dusiť.
Podávať s ryžou a hranolkami.

Prajem dnes dobrú chuť všetkým.

To vyzerá výborne, vyskúšam
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Asi som slepá. Zdalo sa mi, že tu som čítala o plnenej cukete. Čosi som si pamätala z receptu, čosi som doplnila tým, čo dom dal, trochu som to prispôsobila /aby to bolo rýchlo/ a vyšlo mi z toho niečo ako zapečená cuketa /alebo cuketový nákyp?/ a nám to veľmi chutilo.
Cuketu som olúpala, vykrojila jadrovník a pokrájala na také cca 2,5x2,5 cm. Vložila do teflónového kastróla, prikryla a nechala dusiť. Medzitým som si nakrájala cibuľu, papriku a podusila. Potom som pridala cesnak, nakrájanú šunku, ešte podusila, pridala nakrájanú Nivu, veľké bambino, zaliala smotanou a roztopila syry. To som už mala plyn vypnutý. Zmes zostala iba teplá, pridala som tam rozhabarkované vajíčka, lyžicu strúnanky, korenie na grilovanú zeleninu, vyliala na cuketu a dala zapiecť. K tomu zemiaky a šalát /posledný hlávkový zo záhrady/
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
ja dnes spravím asi kapustové halušky so slaninkou
0 0
Zuzka10 Zuzka10

Zuzka10 je offline (nepripojený) Zuzka10

jednoduchá žena,matka,babička ...viac
Dnes dojedáme včerajšie zbytky: lúskový prívarok s perkeltom a k tomu ešte slaný cuketový koláč - mňammňam
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja som včera krásne spravila na masle s brokolicou v rúre Pangasiusa , k tomu zemiaky , surová zelenina- zeler,mrkva,uhorky,kapusta,olivy,paradajky,paprika a dnes som našla toto a nám ryba tak chutila .....

http://cejka.blog.sme.sk/c/160752/Ne...angasiusa.html
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Zita5 Pozri príspevok
Ja som včera krásne spravila na masle s brokolicou v rúre Pangasiusa , k tomu zemiaky , surová zelenina- zeler,mrkva,uhorky,kapusta,olivy,paradajky,paprika a dnes som našla toto a nám ryba tak chutila .....

http://cejka.blog.sme.sk/c/160752/Ne...angasiusa.html
Tiež som ten článok čítala, ale Pangasiusa papáme aj naďalej, netreba všetkému veriť. A keby sme brali všetko tak vážne, tak to by sme už nemohli jesť nič. Len si Ty nenechaj pokaziť chuť na túto chutnú rybku.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

u nás dnes boli patizóny v cestíčku a zemiačky
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Kazu Pozri príspevok
Asi som slepá. Zdalo sa mi, že tu som čítala o plnenej cukete. Čosi som si pamätala z receptu, čosi som doplnila tým, čo dom dal, trochu som to prispôsobila /aby to bolo rýchlo/ a vyšlo mi z toho niečo ako zapečená cuketa /alebo cuketový nákyp?/ a nám to veľmi chutilo.
Cuketu som olúpala, vykrojila jadrovník a pokrájala na také cca 2,5x2,5 cm. Vložila do teflónového kastróla, prikryla a nechala dusiť. Medzitým som si nakrájala cibuľu, papriku a podusila. Potom som pridala cesnak, nakrájanú šunku, ešte podusila, pridala nakrájanú Nivu, veľké bambino, zaliala smotanou a roztopila syry. To som už mala plyn vypnutý. Zmes zostala iba teplá, pridala som tam rozhabarkované vajíčka, lyžicu strúnanky, korenie na grilovanú zeleninu, vyliala na cuketu a dala zapiecť. K tomu zemiaky a šalát /posledný hlávkový zo záhrady/
To si čítala asi tu:http://www.porada.sk/t29490-p4-cukety.html

Ale Tvoje sa mi zdajú lepšie, vyskúšam.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

slivkové knedle som dnes robila so zemiakového cesta
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

My sme dnes boli "Bojovníci proti kríze" bola reštaurácia
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Olice Pozri príspevok
Tiež som ten článok čítala, ale Pangasiusa papáme aj naďalej, netreba všetkému veriť. A keby sme brali všetko tak vážne, tak to by sme už nemohli jesť nič. Len si Ty nenechaj pokaziť chuť na túto chutnú rybku.
Keby sme mali jesť len to, čo je zdravé a čo nám neškodí, o tri týždne by sme zomreli od hladu s vedomím, že umierame aspoň zdraví.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Dnes bude omáčka s kuracími žalúdkami a k tomu cestovinka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať