Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

tiež nepoznám chuť lokšov s maslom..ale vyskúšam
ja dávam nielen na lokše túto pomazánku.

Do suchej panvici dám tri hrste sekaných vlašských orechov a pražím, keď začnú voňať, pridám tri hrste mletých a premiešam, prilejem ca 1 dl masti, oleja a3-5 strúčikov rozotretého cesnaku. odstavím a nechám trošku vychladnúť, potom natieram na lokše, /alebo bagetky/ a nám to chutí
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
37. týždeň
sejmout0001.jpg  
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Tweety Pozri príspevok
Dojedla sa rapadajková polievka a k nej bandurčeniky. Mňam.
Mňaaaaam, z detstva si to pamatám, moja babča to robievala, urobila bandurčeniky, pomastila maslom a kládla ich na kopu jeden na druhý, potom tú kopu rozrezala na štvrtinky a každý si tie svoje na tanieri natieral marhuľovým lekvárom, keď ich robila, prišli sme k nej nielen my štyria (rodičia, brat a ja - tiež som z Prešova), ale aj moja krstná mama (otcova sestra) a aj strýko z Košíc nelenil doviezť svoju rodinu, to boli také skvelé stretnutia, sedelo sa, jedlo a rozprávalo... Babča tuším nad tým stála celé popoludnie, potom to držala pod misou v teple, kým sme sa poschádzali...to boli časy

Ja som si dnes na obed urobila na panvici opekaného pangasia s čerstvými paradajkami a paprikou. A teraz som z rúry vytiahla poraďácky rýchly ananásový koláč, zajtra bude k hráškovej polievke, pečeným kuracím stehnám s dusenými fazuľovými strukmi a zemiakmi a cvikľovému šalátu. Už sa teším.
7 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - nic

Obed - klobasa s chrenom, salat z mladych cviklovych listov, chlieb, bylinkovy caj, bez cervika.

Vecera - mlete lanove semienka (pracovny nazov fermez), jogurt, cesnek, spichane zemiaky, bylinkovy caj, a dam si jeden pohar cucoriedkoveho likeru.

Dva sudky kapusty natlacene.
1 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

éééé .... z takej výživy ti ani golier na košeli nebude stáť !!!!!
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

a možno že to má Alabutko vyskúšané...a pomáha
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Lidičky ...mne ale asi už tiež hrabe ...

Včera na obed špagety s hríbovou omáčkou ...
Dnes ráno som si praženicu s hríbami na cibuľke so slaninkou ...
Dnes na obed hríbovú polievku sa chystám a kurací paprikáš s domácimi nokerlíkami ...

V piatok mi ešte aj tak zarajbalo , že som večer parížsky šalát urobil ..
A zlatý klinec programu bol jablkovo - orechový koláč s čučoriedkovým lekvárom ...

Veď vravím ...drbe mi ......ale z húb to nie je ...
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Juraj asi starneš. Ale to sa stáva aj iným, nie len dôchodcom.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...ja som ešte len ten INÝ ...dôchodca ešte nie ...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ako sa vari tekvicovy privarok?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

alabut Pozri príspevok
Ako sa vari tekvicovy privarok?
http://www.porada.sk/t11600-p6-tekvica-a-patizon.html

recept je v poslednom príspevku, ale v celej téme je ich viac na viac spôsobov
2 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

rodina1 Pozri príspevok
Možem vrelo odporučiť. Práve som, podľa Terezky, aj ja uvarila takto plnenú papriku so zemiačkami.
Priateľovi sa od dobrotky za ušami robili hrče

Joooj, môže to byť dobrotka, veď do plnenej papriky ide ten istý materiál čo do huriek .... a aj papriku si piekla, alebo len varila v omáčke?
Moja mama takto robievala plnenú papriku (teda pečenú), k tomu klasickú paradajkovú omáčku a ako príloha teda buď pyré, zemiaky, knedľu alebo len chleba. Lenže vtedy sme sa hurkami mohli obhadzovať keď sa 2 svine zabíjali doma ......
4 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Feferonova pasta zavarena. Este nasusit a pomliet.

Ranajky - fermez s cviklovym listom, klincekom a jogurtom (skvele), rybacia pomazanka, chlieb, bylinkovy caj.

Obed - polievka klasicka, domace rezance, kelove fasirky, tekvicovy privarok (vdaka za pomoc), zemiaciky, salat z cviklovych listov, bylinkovy caj, cucoriedkovy liker.

Vecera - to, co naobed.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Polievka hrstková, tekvicový prívarok, zemiačky s pretržl. vňaťou, fašírky. Za obedom jablkový koláč , šampus.....
3 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

alabut Pozri príspevok
Ako sa vari tekvicovy privarok?
Ja robím takto:
posmažím cibuľu, keď je posmažená pridám trochu červenej papriky, na to postrúhanú tekvicu, posolím a podľa potreby podlejem vodou. Keď je tekvica mäkká pridám šľahačkovú smotanu zatrepanú s múkou a kôpor. Nakoniec dochutím cukrom a citrónovou šťavou, či octom a pridám za lyžičku masla.
Raz som varila tekvicu a ohlásila sa mi návšteva, ktorá nemala rada kôpor, tak som namiesto kôpru dala rozsmaženú údenú slaninu nakrájanú na drobno, ktorú som pridala do už uvarenej tekvice, potom ešte asi minútu nechať povariť, je to výborné. K tekvici môže byť pečené mäsko, hovädzie dusené, alebo aj volské oko. Ako príloha knedla, ale tiež sú dobré varené zemiačiky s maslom.
4 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
hubatá Pozri príspevok
Joooj, môže to byť dobrotka, veď do plnenej papriky ide ten istý materiál čo do huriek .... a aj papriku si piekla, alebo len varila v omáčke?
Moja mama takto robievala plnenú papriku (teda pečenú), k tomu klasickú paradajkovú omáčku a ako príloha teda buď pyré, zemiaky, knedľu alebo len chleba. Lenže vtedy sme sa hurkami mohli obhadzovať keď sa 2 svine zabíjali doma ......
Papriku som varila v omáčke.
Priznám sa, toto vôbec nie je moje obľúbené jedlo. Ale pretože priateľ ho veľmi rád, tak neurob mu radosť ...
3 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

alabut Pozri príspevok
Ako sa vari tekvicovy privarok?
škoda Alabut ,prišla som neskoro dnes,bola by som ti recept poslala,ale už máš asi navarené....no tak mi treba
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

U nás dnes hovädzia polievka so slížikmi ,kôprová omáčkavs hovädzinkou a knedľa
3 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Kludne recept napis, tekvice dost. :-)

Ja som ju urobil ala alabut: podusit cibulku na masti a bazalke, pridal som postruhane kelove hluby, co ostali mojej Zulzifer pri vyrobe fasiriek, a mlete feferonky, ked to zmaklo, hatlaninu som vykydal do druheho hrnca, v povodnom hrnci som zadusil postruhanu tekvicu a do hatlaniny pridal cviklove listy s acidkom. Mixer urobil mismas. Ked tekvica zmakla, sup do nej mismas, vegetu, cesnek, muskatovy orech. Na tanier zemiaky, omacka, zelerova vnat alebo kopor, navrch fasirka. Teraz si to preloz a dobru chut. Este upeciem Zulzifer Ciernu hubu, buchnem slivovicu a mozem sa ulozit po bylinkovom caji na gauc oproti televizoru. Na huby sa mi nechce.
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Este som stihol plnenu tekvicu.

2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať