Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

Ja dnes varím sama pre seba...tak hráškovú polievku z krupicovými haluškami a petržlenovou vňaťkou
1 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
A ja dnes nevarím, dojeme s mužom zbytky z chladničky
1 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

Ja dnes varím polievku z kuracích drobkov-ako závarku:gágoríky.
Ako hlavné jedlo :kuraciu "čínu" na slovenský spôsob+ ryžu.
2 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Pozerám, že je akosi veľa hodín a ešte som nezačala variť. Tak to budú dnes špagety. Zlikvidujem šunku z chladničky /nemusia ju predsa dojedať stále mačky/ pokrájam na rezance, opečiem, pridám cesnak, zalejem vodou z hríbov /odložila som do mrazáku keď som ovárala hríbiky na nakladanie/, nechám rozpustiť zo dve Bambina, medzitým sa uvaria špagety a obed bude hotový. Tak ja letíííím.
6 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Kelová polievka, šišky s džemom.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Kazu Pozri príspevok
Pozerám, že je akosi veľa hodín a ešte som nezačala variť. Tak to budú dnes špagety. Zlikvidujem šunku z chladničky /nemusia ju predsa dojedať stále mačky/ pokrájam na rezance, opečiem, pridám cesnak, zalejem vodou z hríbov /odložila som do mrazáku keď som ovárala hríbiky na nakladanie/, nechám rozpustiť zo dve Bambina, medzitým sa uvaria špagety a obed bude hotový. Tak ja letíííím.
Zuzka, tie tvoje mačky sa teda pri tebe majú, tým je teda hej.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Marína Pozri príspevok
Zuzka, tie tvoje mačky sa teda pri tebe majú, tým je teda hej.
Môj manžel má taký jeden nechcem povedať, že hlúpy, ale otrasný zvyk. Stále musí nechávať nedojedené a ide ma trafiť šľak keď vidím ako jedno koliesko nechá na tanieri. A aby som nefrflala tak ho rýchle zabalí a strčí späť do chladničky a pre istotu niekde do zadu. Ja ho už poznám a podozrivé mini balíčky pravidelne kontrolujem. A potom sa nemôžem striasť mačiek lebo tajne dúfajú, že vždy keď vyjdem predo dvere tak mám nejaký pamlsok No ale teraz tam bolo tej šunky viac tak nech predídem plytvaniu.
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

Tak dnes manzel zacne a ja ked pridem z masaze dokoncim: hovadzie varene, paradajkova omacka a opekane zamiaciky. A asi uhorkovy salat.. ak budem este vladat
1 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Zemiaková kaša s plnotučným mliekom a domácim maslom,hovädzie na hubách a omáčka.
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

prívarok zo zelenej fazuľky, slanina, volské oká, všetko domáce
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

hnede ocko - ja uz mam dva 40 litrove sudky natlacene, este mi zostava natlacit 100 litrov kapusty. Bezne zjeme s manzelkou 120 - 160 litrov, preto chcem natlacit trochu viac, pravda ak mi kapustu nenavstivia bieli cigani. Hodne miesta zaberu cele hlavky, pretoze moja ma strasne rada plnenu kapustu a kvoli nej som sa ju musel naucit mat rad aj ja. :-)

Dalej potrebujem na zimu kybel fazule, 10 vriec zemiakov, plnu mraznicku hub a vnate zo zeleniny, niekolko flias susenych hub, mech muky, hrniec masti, sud calamady a niekolko demizonov alkoholu. Kvikvi, muuu a kotkodak sa snazim kupovat cerstve. Mraznicku pri dnesnej cene elektriny sa neoplati kvoli masu zapinat. Mesacne 300 SKK, za rok 3600 SKK urobi kopu cerstveho masa.
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Veru, dnes sa oplatí mrazák len tam kde majú vlastnú zeleninu alebo si dochovajú nejaké to vlastné mäsko.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Vecera - nic ma neispirovalo, tak misa kapustoveho salatu je pripravena v chladnicke, chren, fermez, jogurt, prazenica s klobasou, chlieb s maslom, syrecky, pivo, mozno pohar nejakeho lieku proti bolesti a na dobry spanok. Manzelka zdobla madarsky gulas, ma chut na zemiakove placky, mozno aj tie. Jej urobim acidko mne dalsi jogurt. Zajtra musim vyluskat malu vlecku fazule, zmastit calamadu, mozno trochu mascarpone a robim si zalusk na ten tvarohovy kolacik so slivkovym lekvarom a hrozienkami. Manzelka ho upiekla v nedelu a bol vyborny. :-)
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

..... bóóóžinku chlap ako cumeľ....... a čo pani Alabutová sem niekedy nepríde pokecať ?
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

veru ...Alabutko....pošli ju za nami....
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ona ma svoj rezim, nerada sa vykecava a uz vobec nepise. Kava, cigaretka, deti, psy, sranda, vtipy, polieva kvet a ked ju chyti rapel, pecie. :-)
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

však to aj ja všetko...bez cigaretky
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Joooj, este maniak sudoku. :-)
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

a čo to je moja sestra?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať