Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ja viem kade stary behal?
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

že by až ku nám na západ zašiel
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ja tu hľadám, čo ste varili a Vy si tu mimo témy vykecávate
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ja som robila zemiakové placky, do toho som praskla čo chladnička dala - kuracie zbytky z nedele, kus klobásky, papriku zelenú, ochutila som to gulášovým čípoš krémom a podliala kuracím vývarom. Mňaaam. Leto už skončilo, už netreba chudnúť.
1 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
ahoj.... kyslá zemiaková polievka a pizza /len cesto sa mi doblblo/, ale aj tak zjedli...
1 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

na obed pšenové "rizoto" so zeleninou - len jedna porcia bo manželovi nechutí a na večeru toasty so šunkou a syrom (skúšali sme nový kontaktný gril)
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..ja som nakrájala kopec cibule do pekáča...na to som len tak nahádzala nakrájané mäso z morčacích stehien bez kostí,na to som dala konzervu šampáčov,pokrájanú papriku, rajčiny a navrch plátky slaniny, čo bola vysušená zabudnutá v mrazáku...pokvapkala trošku olejom posolila, porascovala a pichla do trúby...za dve hodiny z toho bolo fajnové mäsko, k tomu ryža..a uhorka...
..z plného pekáča nemáme ani na zajtra...ale struková fazuľka so smotankou od včera si sedí v chladnici a nikto sa jej ani nedotkol..tak..
5 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
pepsikova Pozri príspevok
..ja som nakrájala kopec cibule do pekáča...na to som len tak nahádzala nakrájané mäso z morčacích stehien bez kostí,na to som dala konzervu šampáčov,pokrájanú papriku, rajčiny a navrch plátky slaniny, čo bola vysušená zabudnutá v mrazáku...pokvapkala trošku olejom posolila, porascovala a pichla do trúby...za dve hodiny z toho bolo fajnové mäsko, k tomu ryža..a uhorka...
..z plného pekáča nemáme ani na zajtra...ale struková fazuľka so smotankou od včera si sedí v chladnici a nikto sa jej ani nedotkol..tak..
reže mi tvoj sarkastický humor, či humorný sarkazmus?
ja som robila podobne: otvorila chladničku, zbadala zvyšnú slaninku...opiekla ju s cibuľkou,potom tam bol kúsok klobásy, bolo treba dočistiť šunku, na papriku sadali vínne mušky a paradajkami som to dorazila...jáj,ešte mi prišla pod ruky malá feferónka a tresla do toho dve vajíčka.....a sama sa čudujem, že aké dobréééé....
Naposledy upravil hnedoočka : 21.09.10 at 21:42
1 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Dnes som pripravila "Plody mora" podľa receptu prineseného z ciest
Pripravovala som z 1 kg rôznych plodov-kúpené v Metro.
Na oleji opražiť 1 veľkú cibuľu, 4 stúčiky cesnaku a nasypať plody mora, /môžu byť ešte zamrznuté/, ak sa pustí vody, nechať odpariť a zaliať 2 dl bieleho vína a 120 ml vyvaru z ryby, /alebo kocky-rybacej/, veľa nasekanej petržlenovej vňate a 60 gr hoblín Parmezánu, okoreniť troškou mletého korenia a podľa potreby dosoliť. Treba zobrať do úvahy, že vývar z kocky je slany
Všetko nechať prejsť varom, odpariť tekutiny na polovicu a naliať na uvarenú cestovinu.
Fakt výborné, nakŕmila som dnes tým aj takých, čo predtým hovorili, že v živote by také nejedli..jasné, povedala som im čo jedli až po zjedení.
4 2
Daniela1010 Daniela1010

Daniela1010 je offline (nepripojený) Daniela1010

U mňa dnes na obed to, čo včera - mäsové guľky v rajčinovej omáčke s knedlou.
3 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
no Daniela1010 si na tom lepšie ako ja, ja dnes stihnem maximalne nejaku bagetu a 2x kávu, možno zelený čaj-popri práci a prac.chaose....tak dobrú chuť...
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
kurací perkelt, halušky
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Jabĺčko
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pandaexpres
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Kto bude mať najkratší názov jedla?
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

erzet Pozri príspevok
Jabĺčko
Niekoľko jabĺčok .. Jedno je málo.
0 0
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
H2O, možno aj s dupľou
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
oriesok vyhral
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

co mate post????
vsak ani piatok nie je-hm.....
ja som zatial stihla len ranajky a misku hrozna......
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

ubka Pozri príspevok
Dnes som pripravila "Plody mora" podľa receptu prineseného z ciest
Pripravovala som z 1 kg rôznych plodov-kúpené v Metro.
Na oleji opražiť 1 veľkú cibuľu, 4 stúčiky cesnaku a nasypať plody mora, /môžu byť ešte zamrznuté/, ak sa pustí vody, nechať odpariť a zaliať 2 dl bieleho vína a 120 ml vyvaru z ryby, /alebo kocky-rybacej/, veľa nasekanej petržlenovej vňate a 60 gr hoblín Parmezánu, okoreniť troškou mletého korenia a podľa potreby dosoliť. Treba zobrať do úvahy, že vývar z kocky je slany
Všetko nechať prejsť varom, odpariť tekutiny na polovicu a naliať na uvarenú cestovinu.
Fakt výborné, nakŕmila som dnes tým aj takých, čo predtým hovorili, že v živote by také nejedli..jasné, povedala som im čo jedli až po zjedení.
Týmto sa chcem ospravedlniť kamarátke Ubke za ,,neužitočné"omylom som klikla a už to nejde vziať preč... ...Lubka prepáč..mrzí ma to..pre mňa tvoj príspevok bol užitočný
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať