Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

MarcelkaT Pozri príspevok
My sme mali : hovädziu polievku s rezancami, pangasius a cripsované zemiaky/bez oleja, len premiešané korením na pečené zemiaky a v mikrovlnke urobené/ a uhorkový šalát. Mńam....
Sama som si odpovedala.
Ošupem zemiaky a nakrajám na menšie kusky-kocky, posýpem korením na pečené zemiaky, premiešam a vysýpem na papier /čo je na pečenie/ , ktorý dám na tú cripsovú platňu/taká čierna/ čo je priložená k mikrovlnke , zemiaky urovnám a dám piecť na 15-17 minút. Papier si zvyknem dopredu nastrihať podľa veľkosti platne /obkreslim si platňu na papier/. U nás majú tieto zemiaky veľký odbyt.
Toto patrí pre Darma111, a nie pre mňa. Dala som si odpoveď sama. Omluvam sa. Slniečko prihrieva,......
Naposledy upravil MarcelkaT : 10.08.09 at 12:18
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Dnes sme dojedali klasické "rízky" s ryžou a marhuľovým kompótom, zajtra údená rolka, chrenová omáčka, knedľa.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja som dnes realizovala šunkafleky s uhorečkami
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dnes......kurací vývar ,vyprážané morčacie prsia ,zemiaky , šalát .....samozrejme z nedele
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
A ja som včera robila kur. nugetky v chipsoch podľa receptu z porady, k tomu tzatzikovú omáčku
ako sa robia tie nugetky? a čo je to tzatziková omáčka?

dnes na obed to čo zitka, teda pardón - polievka - svadobná, vysmážané kuracie stehienka, ryža, paradajkový šalátik, a tiež čokoládový dezert
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

hanelie Pozri príspevok
ako sa robia tie nugetky? a čo je to tzatziková omáčka?

dnes na obed to čo zitka, teda pardón - polievka - svadobná, vysmážané kuracie stehienka, ryža, paradajkový šalátik, a tiež čokoládový dezert
môj brat povedal v piatok pri grilovačke že teraz sú to tzatziky a voľakedy to bol obyčajný uhorkový šalát

hanelie to sú uhorky nastrúhané a dostaneš kúpiť také korenie tzatziky a tam je aj postup...pre mňa je to nestráviteľné kvôli cesnaku
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
Robím ako opatrovateľka v Rakúsku a poviem vám, že som tam musela veru všeličo jesť. Teraz som dlhodobo na PNke a neuveríte, že mám absťák po niektorých jedlách. Takže dnes bolo k obedu: vývar s jemno nasekanou mrkvičkou a petržlenovou vňaťou a teraz to prekvapenie: namiesto slížov ako závarka slaná palacinka nakrájaná na jemné rezance! Nedávajú sa priamo do hrnca s polievkou ale len na tanier a zalejú sa horúcim vývarom. Takéto rezance používam aj do kyslej paradajkovej polievky. Deti to milujú. Ľudovo povedané: proti gustu žiadny dišputát!!!!!!!
0 0
VALIKA60 VALIKA60

VALIKA60 je offline (nepripojený) VALIKA60

Já som dnes robila cukinové placky.Presne všetko ako pri zemiakových len namiesto zemiakov 2 cukiny som nastrúhala a ešte som pridala aj ovsenné vločky.Boli velmi chutné.A polievka bola mäsová od včera.
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
Cukinové placky robievam aj ja, ale s ovsenými vločkami som ich ešte nerobila, skúsim
0 0
stonka stonka

stonka je offline (nepripojený) stonka

hanelie Pozri príspevok
ako sa robia tie nugetky? a čo je to tzatziková omáčka?
Recept mám vďaka porade
http://www.porada.sk/1070899-post67.html

A tzatziková omáčka- do kyslej smotany dáš prelisovaný cesnak, kôpor, soľ a mleté čier. korenie. Ak chces tzatzikový šalát, môžeš samozrejme pridať postrúhané uhorky. Ja som uhorky dala do gréckeho šalátu.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
ďakujem,
za link -
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Darma111, pod č. 602, som Ti napísala ako ja robím cripsované zemiaky.
Možno má niekto iný recept, tak prosííííím napíšte. Ďakujeeeem.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Už zasa na mňa vyšlo varenie:
Paradajková polievočka s mrveničkou (tarhoňa)
Morčacie prsia na cesnaku cibulke a kečupe, príloha ryža.
Dobrú chuť!
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

U nás je na obed nič Chlapi sú preč. A ja som vymýšľala všeličo. Nakoniec som si natrela chleba maslo a k tomu kyslé mlieko z domáceho mlieka
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Dnes pečené stehná kuracie s cibuľkou a paradajkami - ryža a pyré zemiakové
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Dnešný obed? Cestoviny so zeleninou (na kocky nakrájaná cukina, na koliečka mrkva udusené na cibuli, ochutené soľou, majoránkou, čiernym korením a zmiešané s varenými cestovinami), mňam
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

U nás doma? Kedže dovolenkujem doma s deťmi tak si rozkázali paradajkovú polievku ich obľúbená,a kuracie na prírodno so zeleninkou k tomu opražená ryža.
0 0
janka marenistakova janka marenistakova
Ja dnes tekvicový prívarok s kôprom, vyprážaná litavská saláma v strúhanke
a strednému synovi ešte chlieb vo vajíčku, zajtra plnená paprika s knedľou,
včera varené zemiaky s vňaťkou, opekané špekáčiky, cibuľa , horčica - chutilo každému. Ja musím variť veľa, dobre , nie príliš nákladne, mám troch synov, ktorí sú ako kobylky, varím od trinástich a strašne rada, ale aj to na mne vidno / dosť /.
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Ja viem o čom hovoríš lebo hladný chlap zlý chlap.U nás zajtra šišky s džemom a melta káva.
0 0
janka marenistakova janka marenistakova
Šišky s džemom som nerobila strašne dávno, asi sa do toho v nedeľu dám, lebo každý hľadá po riadnej porcii mäsa aj niečo sladké,
pôvodne som mala na pláne jablkové štrúdle s makom z lístkového cesta, ale asi budú tie šišky. Ináč, hladný chlap zlý chlap - to je svätá pravda, meltu som mala strašne rada ako dieťa, teraz ju robím málo, skôr granko. Tekvica včera bola výborná, ja tam dávam aj 1 zelenú papriku a 1 paradajku a zápražku s cesnakom, trochu zemiakov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať