Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
alabutko, aj ja som za pirohy.....ak z nich aspoň ochutnám...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...aj ja som za pirohy...

..u nás bude vysmažený karfáč, pyré a niečo kyslé k tomu...ale až na večeru...

...dobrú chuť ku všetkému, čo varíte a spapkáte..
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
JaDo Pozri príspevok
Ja by som si iba dala:
Guľaté kysnuté knedle s čučoriedkami s tvarohom, práškovým cukrom a poliaté maslom.

Alebo:
Zemiakové knedle s cibuľkou, oravskou slaninkou a so šalátom z kyslej kapusty.

Alebo:
Dobrý špíz - rôzne mäsko, zeleninka, cibuľa, slaninka na ihle a k tomu zemiakové pyré a uhorkový šalát.

A čo budem mať?
Jačmennú kašu (vodovú) s jabĺčkami, škoricou a medom (alebo melasou).
..

..tak to je dobrý rozdiel...!!!vieš čo?..príď na obed..spravím ti ten špíz, alebo tie knedle...
1 0
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
alabut Pozri príspevok
Rozmyslam medzi kolozvarskou a zemiakovymi pirohami s tvarohocitronovouvou plmkou. Ja s dcerou sme za pirohy, sarkan samozrejme kolozvarsku. Tusim dam hlasovat.
Ja som na strane šarkana, teda koložvárska, jááááááj kapusta, zemiaky to sú moje potraviny na akýkoľvek spôsob.
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

alabut Pozri príspevok
Rozmyslam medzi kolozvarskou a zemiakovymi pirohami s tvarohocitronovouvou plmkou. Ja s dcerou sme za pirohy, sarkan samozrejme kolozvarsku. Tusim dam hlasovat.
Alabutko ..sprav pirohy a potom nám to sem prihraj...nech sa virtuálne napapame
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Rozhodnute, dcera sa akurat pridala ku kolozvarskej, co nechapem, lebo nema rada kapustu. Zevraj pirohy su sladke, pricom tam nejde ani deko cukru. No a ku kozvarskej urobim osvedcenu fazulovu polievku s kelom. Zapijat sa bude bylinkovym cajom (repik, materina, imelo), priloha domaci chlieb s kapustovou prichutou a vonou so slaninovym povrchom, aperitiv este neviem, asi lesnojahodovy liker.

Pirohy nabuduce - proti vsem. :-)
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Včera som dala mäso z krkovičky do pácu, z kostí som spravila vývar so slížikmi, dnes spravím balíčky do alobalu (zemiaky, mäso na kocky, cibuľa, oravská slanina, domáca klobáska) šupnem do rúry, k tomu zavárané malé cibuľky.
3 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

alabut Pozri príspevok
Rozhodnute, dcera sa akurat pridala ku kolozvarskej, co nechapem, lebo nema rada kapustu. Zevraj pirohy su sladke, pricom tam nejde ani deko cukru. No a ku kozvarskej urobim osvedcenu fazulovu polievku s kelom. Zapijat sa bude bylinkovym cajom (repik, materina, imelo), priloha domaci chlieb s kapustovou prichutou a vonou so slaninovym povrchom, aperitiv este neviem, asi lesnojahodovy liker.

Pirohy nabuduce - proti vsem. :-)
tak virtuálna papanička nebudeee???
0 0
Daniela1010 Daniela1010

Daniela1010 je offline (nepripojený) Daniela1010

u mňa dnes bude obed donáškový s reštiky: bryndzová polievka a bravčové ražniči so zemiakmi
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

tzatziki šalát
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

evaj63 Pozri príspevok
Brokolicová krémová polievka a opekané čínske rezance. Mňaaam.
Poprosim recept na tie cinske rezance
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

pepsikova: "..tak to je dobrý rozdiel...!!!vieš čo?..príď na obed..spravím ti ten špíz, alebo tie knedle..."


Tak to sa naozaj teším, kedy budeš mať čas? Prídem na ten virtuálny obed. Už rozmýšlaj na čo budeš mať chuť ty a ja ťa tiež pozvem.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Karfiolová polievka s mrkvičkou a špenátový koláč z lístkového cesta, posypaný syrmi ako balkánsky, urda, niva - proste čo som našla v chladničke ... keby ste cítili tú vôňu...
Snímek 006.jpg  
7 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

...pribehnem...
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

...prídi...rada sa podelím ... ináč veľmi rýchly koláčik, z polovice lístkového mrazeného cesta, ktoré som vyvaľkala a hodila na formu, vymazanú a posypanú. Neokrajovala som, okraje sa nakoniec len prehli. Špenát - guličky,som udusila na troške oleja a pridala cesnak, nesolila som, syry sú slané. Vychladnuté som natrela na cesto, ktoré som ešte predtým potrela vajíčkom. Posypala syrmi, trošku ozdobila zo zvyškov cesta , znovu potrela vajíčkom a posypala sézamom. Hop do vyhriatej rúry na 200 st. a piekla 25 minút.
6 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Včera výnimočne obed pretože bola rybička: zelerová polievka, vyprážané rybie filé, zemiaková kaša, šalát
Dnes: kuracia polievka s pečeňovými haluškami, pečené kuracie stehno, dusená ryža, uhorka
4 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Plnená paprika s chlebom. Na zajtra sa varí huspenina.
5 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

aj ja tak s chlebom jedávam,tak mi to najviac chutí...muž s knedlou
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

kurací paprikáš s haluškami...k tomu čalamáda
3 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

kapustnica s udeneho kolena... bude na dva dni
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať