Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

rezancová polievka a šesť plechov pizze, bude aj na raňajky
7 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

evaj63 Pozri príspevok
Brokolicová krémová polievka a opekané čínske rezance. Mňaaam.
prosím ťa, tie čínske rezance, sú teda ryžové?ako ich opekáš? ja som si tiež chcela opiecť, ale všetko sa mi lepilo na panvicu ďakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Dubáková omáčka, pečená panenka a zemiaky.
6 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Napokon som dostal chut na fazulovy vyvar s hubami, kapustnicovy chlieb, slaninu z povrchu mi vydzobali. Kolozvarsku mam pripravenu, strcim ju do truby o 16:00, aby si sarkan pochutnal na cerstvom masicku.

3 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

keby som ja bola tým šarkanom ..aj toto by mi stačilo...inač ten chlebík vyzerá dobrevlastná výroba??? aj ja sa chcem takým popýšiť pred mojími vlkmi...daj recepis
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

lujza.j Pozri príspevok
prosím ťa, tie čínske rezance, sú teda ryžové?ako ich opekáš? ja som si tiež chcela opiecť, ale všetko sa mi lepilo na panvicu ďakujem
Tie čo ja robievam, niesú, ale sú to instantné čínske rezance. Namiesto rezancov sa dajú použit' aj špagety, najlepšie semolinove, sú tvrdšie.
Rezance povarím vo vriacej vode 5 min, a zlejem . Potom v rozpálenom voku opečiem 3-4 strúčiky cesnaku, vyberem. Opečiem namarinované meso v soj. omáčke a čiernom korení. Vyberiem. Vo voku postupne opečiem papriku na kocky 2 min, postupne pridávam a opekám vždy tak 2 min .ostatnú zeleninu-baby karotku, brokolicu, kapustu na rezance, por,.Nakoniec pridat' rezance, mäso, cesnak a chvíl'u spolu opekat', pridat' sojovuomačku a korenie podl'a chuti. Výborné to je aj bez mäsa. Dobrú chut'.
3 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
JaDo Pozri príspevok
pepsikova: "..tak to je dobrý rozdiel...!!!vieš čo?..príď na obed..spravím ti ten špíz, alebo tie knedle..."


Tak to sa naozaj teším, kedy budeš mať čas? Prídem na ten virtuálny obed. Už rozmýšlaj na čo budeš mať chuť ty a ja ťa tiež pozvem.
...



..fšak hocikedy..ja varím každý deň..len málokedy mám ako kuchárka voľno...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Do misky das vodu s kaputnicou 400ml v pomere cca 3:1 - 4:1, 1/2 kvasnic, na spicu noza cukru, 150ml raznej muky metlickou vymiesas a nechas 10min. v bozom pokoji. Potom pridam 800ml T650, 2-3PL pomlete lanove semienka, jeden rozmixovany zemiak, 2KL soli, trocha do toho popichas a opat nechas 20min. v bozom pokoji. Po uplynuti pokoja vymiesas klasicky cesto a nechas ho hodinku nech sa kvasinky napasu. Ak ti vykysne, smaris ho na tapsnu, vytvarujes, hodis do nejakej nadoby (tento som piekol v sklenej miske, ale pekac je lepsi), pripadne naockujes slaninkou, semiackami, nechas podkysnut tak, aby nespadol, a sup s nim do vyhriatej pece. Zo zaciatku mu osolim 240*C na 10-15min., aby sa vytiahol, potom znizim na 200*C a peciem do upecenia, asi 45min. Tuto novu pec este nemam odskusanu, v starej som mal chlieb hotovy za 30min., teraz ho peciem hodinu, ale korka nie je taka ako v starej peci. Ak mas moznost, pocas pecenia fukni obcas rozprasovacom do pece vodu, aby sa piekol v pare. Tento si sarkan zobral do postele a zul ho pri televizore. Kapustnica mu doda zvlastnu chut i vonu, ako keby sa piekol na kapustnom liste. Akurat si musis odhadnut pomer, aby pasoval na tvoje chutove pohariky.

Kolozvarskej ubuda, trochu som ju presolil, kuwa, kazda sol inac soli. Aj pri chlebe si treba odskusat mnozstvo soli, pretoze niektora soli viac, ina menej. :-)
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Dnes hrachová kaša s údenym mäsom, chlieb.
Teraz ešte pečiem čokoládový chlieb.
3 0
lejka lejka

lejka je offline (nepripojený) lejka

Žilinčanka, 3 dospelí synovia, od 13.4.2013 som vdovou, byt, chalupa, záhrada, pes-vlčiak RONY ...viac
Evička, ten čokoládový chlieb - to znie zaujímavo. Pečieš to v domácej pekárničke, či na plechu? Ak aj pridáš receptík, budem Ti povďačná.
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

calawen Pozri príspevok
tzatziki šalát
tak tzatziki šalát je dobrý a čo k nemu?
1 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

už ma chytá nočerový hlad
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Dnes zemiaky nakyslo s opečenými párkami, zajtra segedínsky guláš s knedľou.
4 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
No a dnes špeciálne niečo so zemiakmi pre jozku56.
Treska s paradajkami, olivami a bylinkami a ......zemiakmi
http://www.jedloakopriatel.sk/treska...ami-a-olivami/
treska-s-bylinkami-pradajkami-a-olivami-2.jpg  
treska-s-bylinkami-pradajkami-a-olivami-4.jpg  
1/1
6 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

ďakujem, šikovný a rýchly recept, určite aj veľmi chutný, to je niečo pre mňa
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

... nech sa páči... mám pocit, že bude so mňa košikárka... dobrú chuť...ešte ma v sobotu čakajú 3 na birmovku...
7_narodeniny.JPG  
50-tka.JPG  
narodeniny.JPG  
oslava.JPG  
radovi.JPG  

1/1
16 0
Daniela1010 Daniela1010

Daniela1010 je offline (nepripojený) Daniela1010

tak takéto niečo by som niekedy chcela urobiť aj ja
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...neviem, čo budem variť...ešte mám tak 2 hodinky na rozmyslenie...krásny deň vám...


...tie misy od Deganky sú nádhernééé..mňam..
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dnes na varenie kaslem, ak nebude prsat, idem vysekat kapustu a pozbierat slivky.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Lubaba Pozri príspevok
tak tzatziki šalát je dobrý a čo k nemu?
hrianku s cesnakom
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať