Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

urcite je pohodacka, ako pise alabut
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

aj ja myslím....Alabutko sa predsa stará
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

to iste
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

ubka Pozri príspevok
Zdenka, vyskúšaj zo zeleru urobiť hranolky )) alebo lupienky-super jedlo, či maškrta a nepriberá sa z toho, keďže zeler neobsahuje škrob.
Daj vedieť, ako Ti to chutilo, myslím, že iné hranolky robiť už viac nebudeš )
ak by si chcela zeler na šalát, pridaj do nastrúhaného med + cesnak, alebo
zeler+jablko+CESNAK+trošku majolky, vhodné aj ako nátierka na jednohubky.
Naviac, zeler je liečivo na choré obličky a celý močový trakt
Ďakujem za tip, ale to tie zelerové hranolky či lupienky normálne mám vysmažiť na oleji? Nenapije sa to moc?
Ináč včera som miesto nátierky robila super šalátik:
asi polovica väčšieho zeleru, väčšia mrkva, jabĺčko, cibuľka, trošku cesnaku, petržlenová vňať, vlašské orechy. Zeler aj mrkvu som nastrúhala na hrubšom strúhadle, na šalát to bolo a je dobré, ale na nátierku by som to strúhala najemno.
Zaliať zálievkou: lyžica majolky alebo tatarky a pridať jogurt, event. kyslú smotanu, soľ, korenie, 1 KL medu, horčicu /ja som dala kremžskú/ a trochu olivového oleja. Nakoniec som pridala nasekané orechy.
Dobrú chuť
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - hemendemen od panimamy, jogurt, syrecky, feferony, chlieb, bylinkovy caj, krk osetrim belovicou.

Obed - polievka klasicka, domace rezance, vietnamsky sumec s cesnekom v trojobale, zemiakova kasa, dusena zelenina, skusim sa vypatlat s eskimo rezom, bylinkovy caj, lesnojahodovy liker.

Vecera - v chladnicke sa mi povaluje smotana, cize opat vietnamska potvora, ale v citronovo-smotanovej omacke.

Noo, tak akosi vyzera moj sarkan, ked privriem oci, Harpya bledne zavistou. :-)
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

A kedy sa pôjdeš pomodliť do kostola, keď budeš celý deň variť?

U nás klasika: hovädzia s pečeňovými haluškami, knedlo-vepřo-zelo. A keď budú ešte otravovať tak sa nechám ukecať a spravím im vtáčie mlieko .....
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Medzi zlodejov a darebakov nechodim.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Ani ja.Boh tam tiež nie je,toho nosíme so sebou...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ja neviem, mne sa zda, ze boh umrel pri stvoreni.
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

stvorení čoho-koho?....sveta......alebo žeby Alabutka?
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

my dnes rýchlovku...slepačia polievka o slížikmi...pečené kurence...pečené zemiaky...kompot z tekvice,(kyslé uhorky)..a ide sa na futbal
5 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
U nás budú grilované kuracie stehienka, horné aj dolné, k tomu pečené zemiaky, pražená ryža a nejaký zeleninový šalát.
4 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kuracia polievka, pečená krkovička plnená údeným mäsom, syrom, sušenými slivkami a k tomu dusená ryža + americké zemiaky, príloha šopský šalát.
3 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Polievka zeleninová so strúhancami, rereń, opekané maličké zemiačiky, miešaný šalát -cibuľa, rajčina, paprika.
3 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Dnes sme mali na želanie manžela paradajkovú polievku s pochúťkovou smotanou a jeho milované tvarohové pirohy. Ani po toľkých spoločných rokoch (kde "toľkých" je naozaj riadne veľké číslo) si neviem zvyknúť na spôsob, ako ich je: my ostatní si ich polejeme maslom a dáme si podľa momentálneho želania granko/orechy/mak...), ale jemu musím dať do kompótovej misky kryštálový cukor a on si ich také maslové každý jeden namočí do toho cukru a tak to chrúme... Zvyk je železná košeľa - jeho mama to tak robila, tak v tom pokračujem aj ja. Akurát tie zvuky!
1 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Hlavné je, že je spokojnosť na oboch stranách.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
polievka z králika, pri hlavnom jedle sa realizovala dcéra...takže kuracie prsia s pórom a nivou , varené zemiaky, zeleninová obloha..ona je za racio stravu, ale bolo to veľmi chutné!
a kedže Tmavý bozk ako koláčik neuspel u nás doma, ani psík ho nechcel , zachránili to štrúdle z Kauflandu - jablková a tvarohová...
3 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Posielam na dobrý a úspešný štart do nového týždňa... aj ako poďakovanie za všetky bodíky...
PA020040.JPG  
PA020049.JPG  
PA030003.JPG  
1/1
12 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Dnes som varila šošovicovú polievku so zeleninou, pečeného pangasia v rúre a varené zemiaky. No ale polievka nebola šosovicová, ale z lúpanej slnečnice, v rýchlosti bez okuliarov som si nevšimla, čo dávam variť. Ale chutilaaa
3 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Deganova Pozri príspevok
Posielam na dobrý a úspešný štart do nového týždňa... aj ako poďakovanie za všetky bodíky...
ja ti dám bodíkov i pochvál koľko chceš, len jednu takú misu na stôl si prosím, nech nemusím olizovať monitor, koľkokrát otvorím túto tému.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať