Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Teraz ste ma dorazili ...olivy , banán ...do guláša ???
Ešte čoho sa dočkám ???
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

skorica
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
no vyskusam, ked nebudem mat cas :-)
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
:-) buchac olivy nejdu do gulasu, to len do tej rychlovky pre alabuta
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
alabut Pozri príspevok
jozka, posielam ti pletene zemlicky (uzliky) so slaninkou, clebova + razna muka.

Alabutko a neprilepil by si nám aj receptík na tieto dobrotky????
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
veru veru, nebolo by zle
0 0
usko 1 usko 1

usko 1 je offline (nepripojený) usko 1

Dnes pečené papriky so zemiakovo-bryndzovou plnkou, šošovicová cesnačka a niečo sladkého musí byť, tak som spravila lístkovo-piškótový jablčník.
4 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Recept? Kurna ved som ho tu pisal x-krat. :-)

Styri deci tepleho mlieka vylejem do misky na 1/2 kvasnic, pridam na spicu noza cukru a rozmiesam metlickou. Necham par minut kvasinky otuzit. Potom osejem 150ml raznej alebo grahamovej alebo ovsenej alebo vlocky (podla chuti) do kvasiniek, opat rozmiesam metlickou a necham v bozom pokoji 10 minut. Potom znovu osejem 800ml T 650, trochu do toho pozdibrem a opat necham 20 minut na bozom pokoji. Po uplynuti 20 minut pridam dve KL soli, jedno vajce, dve lyzice masti, pomeliem dve-tri lyzice lanovych semienok a vymiesam nelepive cesto. Potom si idem na hodinu a pol schrupnut, alebo pisem blbosti na Poradu. Medzim mi vykysne cesto, pomucim tablu, cesto rozdelim na dvoje a valcekom (rukou) ho trochu rozvalkam. Kolieskom na pizu nakrajam pasy, z ktorych bud pletiem pleteny alebo urobim uzliky (zemle). Rozky a bagety robim tak, ze ... hernajs to sa neda napisat, to treba vidiet. Upletene zemlicky alebo pletenky dam na pecaci papier, necham podkysnut a pri 240*C peciem asi 10 minut, potom teplotu znizim dopekam asi 10 - 15 minut pri 200*C. V starej peci som mal hotove pecivo za 10 - 12 minut, tejto novej neviem prist na chut. Prva faza pecivo vytiahne, druha ho upecie do chrumkava. Podla pece si kazdy musi vyskusat cas prvej fazy, aby nemal zemlicky od spodu chrumkave. Vsak tupritomne baby su sikovne, daju si rady. :-)
8 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

už sa močí fazuľa, ktorá bude na sladkokyslo so smotanou, a k tomu hromada parených buchiet.


P.S. tie úžasné buchtičky od alabuta, ste už niekto skúšali? vyzerajú úžasne, musím to skúsiť.
5 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

myslíš tie pletenky?.....lebo buchtičky Alabut nevie robiť...sám sa priznal...ja som zatial nerobila ,ale včera som spravila žemličky od Jožky56 a už sú fuč...výborné
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Dnes plnená paprika.
5 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Jožka, prosím, kde nájdem recept na tie tvoje žemličky? Len mi neporaď, že sa tu mám hrabať v skoro v šesť aj pol tisíc receptoch.
Tie alabutove vyzerajú super, ako od prababičky z murovanej pece.
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

mysimis Pozri príspevok
Tu je Jožkin recept na žemličky /bagetky/: http://www.porada.sk/1525220-post6399.html
Marína tento to je ..ja mám u Jožky zistené...len nedáva oregano
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Marina,
Menu->"Hladat v teme"->hladaj "žemličky"-> vysledok : http://www.porada.sk/t113919-p642-co...ml#post1525719
Doba hladania 3.5 sekundy
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
dnes musim jest amarouny zo zavodnej jedalne lebo sa mi nechcelo varit vcera :-(. Rozmyslam, ci si radsej nedam ocistnu dietu dneska
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

a teraz sa nesmej!!!vysvetli mne b...j...čo sú to amarouny?
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

že by nejaké gebuzinky?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Janka kuk sem: http://recepty.vareni.cz/amarouny/
Ani ja som nevedela čo to je ale vygúglila som to.
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

hihi...už som múdrejšia...a ja že "gebuzinky"...no zbohom....si taiko pomyslí....hm
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Janka, Ty si nevidela seriál Návštevníci?
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať