Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Francúzska polievka, bravčový rezeň v cestíčku, zemiaková kaša, šalát
4 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

150 litrov a nejake drobne kapusty opat natlacene + 20 hlav na plnenu kapustu. Snad bude dost. Este spravim k sudu calamady vedro inej chuti a dve vrecia dam susedke, prasa ma velke, dlhe, kapustnice bude treba. Krucipisek, doma mam uz pol sudka fuc. :-)

Zajtra sa uvari prvy segedin z novej kapusty, kysnuta alebo zemiakova knedla, feferonova prichut.
5 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Aj my sme včera robili kapustu,dvakrát som skočil a bolo hotové,predsa len 130 kg musí dostať vodu hádam aj z múky von...Už sa teším,týždenne aspoň raz kyslá kapusta až do mája a nepotrebujeme tie ich choré americké vakcíny.
5 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

ten druhý recept je môj a hneď v komentoch mi jedna baba napísala originál recept od taliana...
4 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

calawen, občas sem hoď link na tvoje recepty vo vareche, ja sa určite poteším
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Lavanda celkom dobre si gúglila. Keď som chodila do B. Štiavnice naša domáca nám čušpajz kapustu robila pomerne často. Na oleji podusíme cibuľku, pridáme nakrájanú kapustu, osolíme a pridáme trošku mletej rasce. Dusíme až kým nie je kapusta skoro mäkká. Potom pridáme nakrájané paradajky (na tenšie mesiačiky) a dodusíme. Nakoniec prilejeme kyslú smotanu, necháme prevrieť. Podávame s varenými zemiakmi, poliatimi maslom a posypanými petržlenovou vňaťou. Nebohá domáca nám okolo taniera dala čušpajz a do prostriedku zemiačky. Týmto jedlom si ju vždy pripomeniem.
0 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
calawen Pozri príspevok
ten druhý recept je môj a hneď v komentoch mi jedna baba napísala originál recept od taliana...
Mne sa zdalo, že ten recept mám odtiaľ. Ja som si ho prepísala do môjho kuchárskeho zošitka a stránku ...varechy.sk som si dala do obľúbených položiek, lebo sú tam super recepty.

podľa toho receptu som tu omáčku ešte nerobila. ja robím tak, že 8 trojuholníčkov syra karička alebo iný dám na na slaninku alebo len tak na olej roztlačím vydličkou a pomaly pridávam mlieko. dávam pozor aby to nezovrelo. nakoniec pretlačím cesnak a pridám pažitku.

takto to varil Petr Novotný ešte dávno vo svejej kuchárskej relácii.
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - prazenica so slaninkou, klobasou, mangoldom, cesnekom a feferonovou pastou, chlieb, bylinkovy caj, polka cerveneho proti unave. :-)

3 0
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
Polievka kyslá zemiaková, dolky s džemom.
4 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Dnes diétne, zeleninová polievka, rezance s tvarohom a so smotanou. Treba žalúdok "pripraviť" na zajtrajšiu zabíjačku. Najviac sa teším na obar a čerstvé pečienky.... ups.... sliny mi už tečúúúúúúúúú!
8 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

ZEvina to myslíš ten prvý gulášek,prvé jedlo, čo sa robí z pečienky??? ak áno, tak ti ho závidím a jelítka robíte s ryžou, krúpami alebo so sendvičom?
Naposledy upravil jozka56 : 08.10.10 at 09:17
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

ZEvina Pozri príspevok
Dnes diétne, zeleninová polievka, rezance s tvarohom a so smotanou. Treba žalúdok "pripraviť" na zajtrajšiu zabíjačku. Najviac sa teším na obar a čerstvé pečienky.... ups.... sliny mi už tečúúúúúúúúú!
Vyzerá to, že odpisujem, ale čestné pionierske, že nie - u nás dnes to isté. Žeby tajný poraďácky prenos myšlienok???
1 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Jožka, gulášek, ktorý myslíš, je tiež mňamový, ale ten je lepší až na druhý deň. Obar je "polievka" z kotla, v ktorom sa vyvára všetko mäso na jaterničky, krvavničky a tlačenku. Po vybratí všetkého mäsa sa prichutí majoránkou a vegetou.
3 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
lavanda Pozri príspevok
Vyzerá to, že odpisujem, ale čestné pionierske, že nie - u nás dnes to isté. Žeby tajný poraďácky prenos myšlienok???
Lavanda, možno máme len rovnaké chute, ale ja sa priznám dobrovoľne bez týrania, že ja tu veľmi často opisujem! Veď preto je táto téma taká výborná! Ušetrí mi to kopu času rozmýšľaním, čo mám variť. Vďaka všetkým prispievateľkám a prispievateľom viem, čo budem variť aj dva dni dopredu!

ešte doplním, že som vyskúšala aj veľa vašich nových receptov, za čo dostávam doma veľké pochvaly.
Naposledy upravil ZEvina : 08.10.10 at 09:28 Dôvod: doplnenie
6 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Boršč, zbojnícky guláš, kysnutá knedla
7 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac

jožka, ak myslíš skoro pred Vianocami, tak my (teda sestra, ja som len pracovná sila, ochutnávač a odberateľ) ešte pred Vianocami stíhame ďalšiu zabíjačku. Jaterničky(jelítka) robíme s ryžou a krvavničky(jitrničky) s rožkami.
4 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Polievka z nezrelej fazule, veľa zeleniny, pár zemiakov, strúhance. Granatír, uhorka. Granatír neviem ako sa správne píše, ale dúfam, že viete, čo sme to mali. Jedna mama dala deťom písomný pokyn, čo majú robiť. Prišla domov, pokyn nesplnený. Na otázku prečo to neurobili odpovedali. že to sa nedalo urobiť, lebo v pokyne sú chyby. Tak preto sa vopred ospravedlňujem.
3 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

A dobréé...pochopili sme ja to volám šifliky,to keď doma poviem ,tak už vedia čo sa ide variť..každý po svojom
0 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

Dnes som varila:Hráškovú polievku s krupicovými haluškami,
Vyprážané rohlíkys tvarohom a broskyňami.
8 0
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
My voláme šiflíky, keď sú s kapustou
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať