Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
jackguelina Pozri príspevok
Dnes som varila : brokolicovú polievku , zemiakový šalát/bez majonézy/ a mäsovo-syrové fašírky.Ako dezert:kávovo-čokoládový krém so šľahačkou a broskyňami.
Prezraď prosím Tvoj recept na zemiakový šalát bez majonézy . Ďakujem .
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dnes aj zajtra: zeleninová polievočka, pečená húska, knedlík, dusená kapustička. A je aj za pohár fajnej husacej mastičky.
NOKIA 0031.jpg  
NOKIA 0033.jpg  
1/1
6 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

pijete na nejakú bolesť aj vodu, alebo až také ukrutné bolesti ste nemali že by ste museli piť vodu ......

Potom sme na tom rovnako, ja som tiež ešte nepila vodu proti bolesti .........


Ja sa drzim Bukovskeho. Rano otvorim oci, buch dva pohare vody. Potom ma byt polhodinova pauza do ranajok, ale nikde sa nepise, ze ine sa uzivat sa nemoze. Naranajkujem sa, voda sa ma pit az za hodinu, ale nikde sa nepise, ze ine sa nemoze. Zakaz plati iba pre vodu. No a podobne sa vinie stravovaci rezim az do vecera. Nastudoval som viacerych dietologov a vsetci hudu to iste. Zhrniem, voda je zakazana po vacsinu dna a co nie je zakazane, je povolene, telo ma prezumpciu neviny.

Vratim sa k teme, alabutka urobila fajnovy gulasik, knedle na cely tanier, aj pivo kupila, aj sa usmieva ... dnes je krasny den. :-)
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Po včerajšom futbale (hlavne popíjaní pri ňom) mi dnes dobre padol segedínsky guláš ešte zo starej kapusty.
2 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

alabut Pozri príspevok
pijete na nejakú bolesť aj vodu, alebo až také ukrutné bolesti ste nemali že by ste museli piť vodu ......

Potom sme na tom rovnako, ja som tiež ešte nepila vodu proti bolesti .........


Ja sa drzim Bukovskeho. Rano otvorim oci, buch dva pohare vody. Potom ma byt polhodinova pauza do ranajok, ale nikde sa nepise, ze ine sa uzivat sa nemoze. Naranajkujem sa, voda sa ma pit az za hodinu, ale nikde sa nepise, ze ine sa nemoze. Zakaz plati iba pre vodu. No a podobne sa vinie stravovaci rezim az do vecera. Nastudoval som viacerych dietologov a vsetci hudu to iste. Zhrniem, voda je zakazana po vacsinu dna a co nie je zakazane, je povolene, telo ma prezumpciu neviny.

Vratim sa k teme, alabutka urobila fajnovy gulasik, knedle na cely tanier, aj pivo kupila, aj sa usmieva ... dnes je krasny den. :-)
no vidíš,jak ti je dobre...a čo iné ti už ku šťastiu chýba??(opomeniem zdravie,my invalidi si to môžme dovoliť)...ničAlabutka sa usmieva a tak to má byťvšetko je oki....vždy s úsmevom.........inač vynašiel si sa dobre..oceňujem
1 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Keďže som uviazla v nemocnici, tak som nič nevarila, ale chcela som. Na chalupu som nakúpila srnčie na guľáš, mali byť fašírky so zemiakovou kašou a chcela som aj napiecť. Žiaľ nepodarilo sa.....
2 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Zita5 Pozri príspevok
Prezraď prosím Tvoj recept na zemiakový šalát bez majonézy . Ďakujem .
Zitka ja robím zemiakový šalát bez majonézy takto: uvarím zemiaky a pokrájam ich, kým vychladnú tak si pokrájam na drobno cibuľku, uhorky, varenú mrkvu a dosypem tam aj hrášok. Potom to zalejem vodou, do ktorej dávam čierne korenie, soľ, cukor a ocot. Týmto zalejem vychladnuté zemiaky, zamiešam, počkám koľko vody vsajú zemiaky /podľa potreby dolievam/ a nakoniec nalejem málinko olivového oleja.
5 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Keďže som dnes prispel do témy "Pečená kačica", použijem časť aj sem.
Takže polievka z drobkov, pečená kačica, ryža a uhorkový šalát. Keďže sa nedá zjesť za jeden deň (teda dala by sa, ale to by nás asi roztrhlo)
No a tu je ukážka ako asi to bude aj zajtra.
DSC00537.jpg  
5 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

Zita5 Pozri príspevok
Prezraď prosím Tvoj recept na zemiakový šalát bez majonézy . Ďakujem .

Môžem ,je to jednoduché:zemiaky ,uvarené v šupke-ošúpať ešte teplé,pokrájať/ja krájam na kolieska/,pridať nakrájanú cibuľu.Urobiť nálev:
voda+cukor+soľ + trošku mletého čierneho korenia+ocot+olej.Má to mať jemnú sladkokyslú chuť.Potom nálev po čiastkach lejeme na zemiaky a miešame.Podmienkou je ,že zemiaky musia byť teplé,aby sa ingrediencie spojili./To je rozdiel od majonézového šalátu,kde zemiaky musia byť studené/
6 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Baby ďakujem za receptíky na zemiakový šalátik .Ja to robím tiež ako Vy , ale ja som raz jedla zemiakový šalát bol neskutočne dobrý.Ja proste neviem utrafiť, aby ten môj bol tiež tak dobrý .Preto som sondovala receptík
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

Jacky ...my robíme taký ako Mysimis,dávame viac cibule a voláme ho cibulový,ale aj tvoj vyskúšame
0 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

Tak Zitka,máš tu dva recepty,môžeš si vybrať.
0 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

Veď aj my ho voláme cibuľový,ale môžu tam byť aj ostatné prísady ,ako píše mysimis.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

my ho voláme záhorácky, zrovna zajtra ho idem robiť na hody lebo môj brat hovorí že nikto neurobí lepší ako ja, ale veľa záleží aj od zemiakov, najlepšie sú rohlíčky
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

Veď presne taký ako ona robí aj my robíme(hrášok ,mrkva,petržlen-pre mužauhorka a kopec cibule a potom už len dobrý sladkokyslokorenistý nálev
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

Maruška má pravdu...zemiaky sú dôležité
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dievčatá robievam aj cibuľák, aj zemiakový ako mysimis.Ja som jedla ten s tou zeleninou taký fantastický.V tom šalátiku nebolo vidieť nálev , ale tie zemiaky so zeleninkou boli tak perfektne nasiahnuté tým nálevom. A to bude asi kvalitou zemiakov, ako píšete .
0 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

Veď prave ja mám tú skúsenosť,že keď dám teplé zemiaky,nálev vsiakne a nevidno ho .
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

na tom niečo je..Jacky..musíme vyskúšať...kvalitné teplé zemiaky a ostatné už vieme
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
zajtra si dám záležať , aby boli viac než teplé
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať