Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

potom napíš či to vyšlo
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Zemiakové placky s "oškvarkama"
7 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Ja dávam studené zemiaky, ale tento šalát musí odstáť, aby nálev nebol vodový, ale spojený s olejom a zemiaky sa obalia tenučkou vrstvou nálevu, ale v ňom neplávajú. Echt záhoráci nedávajú ani hrášok, ani uhorku, ale len na drobno pokrájanú cibuľu a č. korenie. Nálev musí byť sladkokyslý, jemnučký a nie aby sa huba krivila.

No a k nemu pasujú už len šnicle !!!
4 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
zabudla som napísať, že toho nálevu urobím viac, ale vždy ho celý nepoužijem. Veľa záleží od toho ako sú zemiaky smädné.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

hubatá Pozri príspevok
Ja dávam studené zemiaky, ale tento šalát musí odstáť, aby nálev nebol vodový, ale spojený s olejom a zemiaky sa obalia tenučkou vrstvou nálevu, ale v ňom neplávajú. Echt záhoráci nedávajú ani hrášok, ani uhorku, ale len na drobno pokrájanú cibuľu a č. korenie. Nálev musí byť sladkokyslý, jemnučký a nie aby sa huba krivila.

No a k nemu pasujú už len šnicle !!!
Koľko ľudí, toľko chutí. Nám pasuje cibulák taký bez zeleniny k rybe a k šnicliam skôr majonézový. Ale vyskúšam aj so zeleninou bez majonézy. Taký som ešte nerobila, ale už som ho jedla u švagrinej a je fakt dobrý.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

osky Pozri príspevok
zajtra mam v plane znovu cesnakovu polievku a langose-prechladnuta uz sice skoro nie som,ale obchadza to mojho muzicka-tak pre istotu....

do zasoby/na zamrazenie/ este uvarim zajaci paprikas a ako dezert spravim zemlovku.
vdaka vsetkym za bodiky,ale sklamem vas-plan som nesplnila lebo sa ukazalo slniecko a bol by hriech stravit tak krasny den pri langosoch-ktore trvaju celu vecnost.okrem toho som v obchode zbadala tak krasny kel,ze som neodolala.

takze miesto cesnacky bola na obed kelova polievka a miesto langosov grilovane parky-skor na veceru ako na obed.ale ten paprikas a zemlovku som zvladla,este rano zavcasu.......
no ale miesto langosov mame okopane kvetinkove hriadky a pozhrnane listie pod orechmi,vytrhane paradajkove korene a konecne dokoncene listy na laminatovej podlahe v dalsej izbe.
vonku stihli uschnut tri pracky pradla a okrem toho rozkvitli mi primule-chuderky,zblaznili sa z toho dnesneho slniecka......
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - fermez s jogurtom, bylinkovy caj, lesnojahodovy liker. Uz sa tesim na hovadziu polievku ... klokoce.

Obed - alabutka ma na stole krkovicu, tak asi pecena krkovicka, kapusta na sladko, knedla (zemiaky), pivo.

Vecera - dtto.
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

alabut Pozri príspevok
Ranajky - fermez s jogurtom, bylinkovy caj, lesnojahodovy liker. Uz sa tesim na hovadziu polievku ... klokoce.

Obed - alabutka ma na stole krkovicu, tak asi pecena krkovicka, kapusta na sladko, knedla (zemiaky), pivo.

Vecera - dtto.
Alabutko a čo sme sa dnes dohodli? aj my takéto,ale so slepačou polievkou..pozdravuj Alabutku
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

U nás dnes mleté kuracie na paradajkovom pretlaku, zemiaky. A ako polievku robím cvikľový baršč.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

hmmmm ..... dobrý boršč nie je zlý !!!
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
lavanda Pozri príspevok
U nás dnes mleté kuracie na paradajkovom pretlaku, zemiaky. A ako polievku robím cvikľový baršč.
Lavanda a ako robíš kuracie mleté na paradajkovom pretlaku?
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

mysimis Pozri príspevok
Lavanda a ako robíš kuracie mleté na paradajkovom pretlaku?
Na cibuli opražím mleté mäso (bravčové alebo kuracie), kým sa nerozpadne na veľa malých kúskov, potom ho osolím, okorením čiernym mletým korením, pridám zo dva bobkové listy, pár guličiek celého čierneho korenia, sušenej bazalky, podlejem vodou a pridám paradajkový pretlak ("přiměřeně" = malý pretlak na asi pol kila mäsa) a dusím, kým mäsko nezmäkne. Potom v troške vody rozmiešam asi 1 ČL solamylu, prilejem ho k mäsu a ešte chvíľu povarím. Vznikne taká polotekutá masa, ktorá sa hodí aj na cestoviny, s čím to väčšinou aj robievam, ale dnes sme mali chuť radšej na zemiaky.

hubatá Dnes, 09:56 AM
hmmmm ..... dobrý boršč nie je zlý !!!


A nerobím ruský boršč, ale poľský baršč. Čiže v mäsovom vývare (môže byť aj z kocky) uvarím nadrobno nakrájanú cvikľu a potom z cvikle urobím šalát a vývar podľa potreby dosolím, dokorením čiernym korením a servírujem s vajcom natvrdo. Odkedy som takýto baršč v Poľsku prvýkrát jedla (pred 30 rokmi), som doň zamilovaná a vždy si ho tam dávam a keď ide niekto do Poľska, nechávam si ho doviezť aj vo forme vrecúškovej polievky - viem, nie je to asi veľmi zdravé, ale keď mu nemôžem odolať... a hodí sa mi, keď som na chalupe sama a nechce sa mi variť pre jedného...alebo len tak na desiatu...
Naposledy upravil lavanda : 10.10.10 at 11:04 Dôvod: Doplnenie.
3 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Dnes okrem Lavandy a p. Alabutovej nikto nič nevarí????
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Asi sa všetci (a múdro) vybrali buď na výlet do prírody a pečú si špekáčiky, alebo do reštaurácie a majú to bez roboty.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Veru, nejako je tu ticho ...... je pekne možno išli do záhrady poriadky porobiť.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Hovädzia roštenka s tarhoňou, uhorkový šalát.
4 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

segedin, domáca knedľa
4 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Polievka z kačacích drobkov, pečená kačica, máme ju najradšej s chlebom, lekvárové buchty. A spomienka na pekáčové slíže. Čerstvo vyvarené hodené do pekáča s výpekom. Alebo keď bola domáca kačica krvavé slíže. Mňam.
3 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
A ja som dostala hotový obed - polievka, ktorú nie je možné definovať.....bolo v nej kadečo a predsa nič, ryža, kuracie stehno pečené a k tomu kompót z 2 sliviek a 1/2 marhule.
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

domáce knedle, červená kapusta a pečená kačka a menší zajac.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať