Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
alabut by nás asi zabil, už ho písal niekoľkokrát,ale ja som si to tiež neuložila...takto nám ušetríš hľadanie v jeho príspevkoch....
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Mnno, musim nejaky liker pomenovat po Maruske ... maruskovy liker 54%, hmm, dobre to znie, ani panboh nevie, co je v nom. :-)
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

nech sa páči

Styri deci tepleho mlieka vylejem do misky na 1/2 kvasnic, pridam na spicu noza cukru a rozmiesam metlickou. Necham par minut kvasinky otuzit. Potom osejem 150ml raznej alebo grahamovej alebo ovsenej alebo vlocky (podla chuti) do kvasiniek, opat rozmiesam metlickou a necham v bozom pokoji 10 minut. Potom znovu osejem 800ml T 650, trochu do toho pozdibrem a opat necham 20 minut na bozom pokoji. Po uplynuti 20 minut pridam dve KL soli, jedno vajce, dve lyzice masti, pomeliem dve-tri lyzice lanovych semienok a vymiesam nelepive cesto. Potom si idem na hodinu a pol schrupnut, alebo pisem blbosti na Poradu. Medzim mi vykysne cesto, pomucim tablu, cesto rozdelim na dvoje a valcekom (rukou) ho trochu rozvalkam. Kolieskom na pizu nakrajam pasy, z ktorych bud pletiem pleteny alebo urobim uzliky (zemle). Rozky a bagety robim tak, ze ... hernajs to sa neda napisat, to treba vidiet. Upletene zemlicky alebo pletenky dam na pecaci papier, necham podkysnut a pri 240*C peciem asi 10 minut, potom teplotu znizim dopekam asi 10 - 15 minut pri 200*C. V starej peci som mal hotove pecivo za 10 - 12 minut, tejto novej neviem prist na chut. Prva faza pecivo vytiahne, druha ho upecie do chrumkava. Podla pece si kazdy musi vyskusat cas prvej fazy, aby nemal zemlicky od spodu chrumkave. Vsak tupritomne baby su sikovne, daju si rady. :-)
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

viem ze uz je takmer cas na veceru,ale dopekam kuriatko,mnam.
akosi sme neboli hladni,tak naco sa stresovat???
salat z cinskej kapusty a mrkvy,ryza.
napecene mame a okrem toho ideme oslavovat 11. narodeniny mojich neteriek-svagrina pecie tortu-tusim 1.raz v zivote........
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

alabutko ešte keby moruškový likér...taký si ešte nevymyslel?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Jaaaj, keby som mal blizsie Velky Dur, u nas nie su. Ale mahruskovy nemusi byt zly. :-)
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

alabut Pozri príspevok
Jaaaj, keby som mal blizsie Velky Dur, u nas nie su. Ale mahruskovy nemusi byt zly. :-)

nepila som ešte ani moruškový ani mahruškový ale z počutia poznám hrušku Vilmušku obľúbenú medzi mladými
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Kupovana wiliamska nestoji za nic. Podla mojho nazoru je na hruskovicu najlepsia oskorusa. To je vari najlepsi alkohol z ovocia vyrobeny. Bohuzial, ani tato v mojom okoli nerastie. Rastie u manzelkinho bratranca v zahrade. Obcas ponukne. :-)
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

alabut, tu je výborný článok oskoruša
a tu dokonca múzeum, v ktorom dostať sadenice
2 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kuracie soté so zemiakovými plackami, perník z kyslého mlieka.
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Vdaka za linky, musim zistit, ci dodavaju sadenice aj postou do SR.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Po tom vagone dobrôt, čo sme zošrotovali v Prahe, sme trošku dietovali. Dnes som sa uz odvažil uvariť nejaké mäso. A ajhľa "kuracie na fenikle so špenátom". http://www.jedloakopriatel.sk/kura-n...e-so-spenatom/
kura-na-fenikle-so-spenatom-1.jpg  
kura-na-fenikle-so-spenatom-4.jpg  
kura-na-fenikle-so-spenatom-5.jpg  
1/1
5 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Som celkom ale chcela som reagovať na alabuta a kým som napísala predbehol ma taiko a ja už neviem ako sa dostať pod alabuta. Dá sa to?
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

nie nedá..iba citovať
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

ej Kazu .....myšlienku :a ja už neviem ako sa dá dostať pod Alabuta...hm to tu môže byť dvojzmyselne pochopené
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

dnes už je neskoro, ale zajtra.... vyprážané kuracie krídelka, varené zemiaky, tatárska a čo k tomu ..kto chce, ja napríklad aj niečo pikant, uhorkový šalát....ďalej polievka nejaká zeleninová, mix zeleniny s opraženým pečivom, lebo inak mi je môj nezje
3 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

evaj63 Pozri príspevok
Kuracie soté so zemiakovými plackami, perník z kyslého mlieka.
vyzerá to dobre
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Taiko, robil som vecer podobne: dusene hovadzie kocky na cibuli a pore s mangoldom (fenykel neviem kde by som kupil), varene zemiaky a poriadna kopa paradajkoveho salatu. Vlastne to ma byt naopak: paradajkovy salat s hovadzimi kockami na mangolde. :-)
Naposledy upravil alabut : 22.10.10 at 05:19
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - chlieb s maslom, varene vajce, jogurt, biela kava.

Obed - dtto, voda pramenita.

Vecera - velka neznama, vari alabutka.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
alabut Pozri príspevok
Taiko, robil som vecer podobne: dusene hovadzie kocky na cibuli a pore s mangoldom (fenykel neviem kde by som kupil), varene zemiaky a poriadna kopa paradajkoveho salatu. Vlastne to ma byt naopak: paradajkovy salat s hovadzimi kockami na mangolde. :-)
No vidis ako si ten nazov pekne zoptimalizoval
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať