Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

hubata-ja mrazim uplne vsetko-az na mlieko,zemiaky a jogurty,to sa neda.
dokonca aj tvaroh mrazim.zatial nebol nikdy s nicim problem.
ked je kurca rozmrazene ,dam ho na pekacik do mini rury,tam sa to zohreje a zaroven sa zapecie kozka-je ako cerstve-ak nemas a chces chrumkavu kozticku,daj to do normalnej rury este na par minut zapiect.
ked su kurence v akcii,upeciem aj tri a naporcujem si to do mrazaku.vlastne tak mrazim vsetko-uz len hotove,ziadne polotovary.
rozmrazit,zohriat a o par minut sa obeduje/veceria..../
4 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Pangasius.
Práve hľadám na aký spôsob, musím prelúskať 23 strán, ktoré som tu zahliadla v téme: Recepty s obrázkami ...
3 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Paradajková polievka, dukátové buchtičky s vanilkovým krémom... (dnes som na sladko)
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

JankaII Včera, 07:02 PM
tipnem si :4?

JankaII, skoro si trafila, 5 + psík, ani naňho nemožno zabudnúť , zato taký veľký hrniec. A blíži sa víkend, tak ho aspoň nestrávim pri sporheľte.
1 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Ivana Š Pozri príspevok
Erzet, v utorok si daj (alebo aspoň zdokumentuj) námornícke mäso - tiež zaujímavý ničnehovoriaci názov jedla - ale môže to byť mňamka
Kuchárky mi sľúbili na pondelok pripraviť recepty na kuracie prsia načierno, babičkinu pochúťku a na námornícke mäso pripraviť na pondelok.
1 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Dnes kuracie mäso na zelenine, tarhoňa, mrkvový šalát a na večer si moje choručké žabiatko (vnučka) objednala palacinky s čokoládou a šľahačkou - príznak uzdravovania sa
0 0
Daniela1010 Daniela1010

Daniela1010 je offline (nepripojený) Daniela1010

Krémová cesnaková polievka, Duo vyprážané mäso (jedno v zemiakom cestičku, jedno v bryndzovom cestíčku) varené zemiaky a cesnakový dresing. Ako dezert podávali pol lokše s lekvárom a makom. Čo vám budem hovoriť ledva fučím. Ešte to všetko zalejem dobrou kávičkou a už budem spokojná.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja som dnes od 4.-tej rana na nohach a peciem,takze som nestihla ranajky a momentalne obedujem-celozrnne spagety so zostatkom makovej plnky
/piekla som makove zerbo-recept som prilozila,okrem toho aj kokosove zerbo,celozrnny biskupsky chlebik a este tenbiskupsky chlebik,co som nevedela vyratat pomer mlieka-tak mame napecene-to svagrovi na 50-tku na bud.tyzden,na tortu tentoraz nemam cas.....,este musim aspon dvojo dakych takychto trvanlivych zmaknut-ak mate typ,prilepit prosim!!!!
2 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

osky sprav linecké keksíky s dobrým lekvárom syrové pagáčiky
2 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

ZEvina aká si dobrá babinka)
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

jozka56 Pozri príspevok
osky sprav linecké keksíky s dobrým lekvárom syrové pagáčiky
jaaaj,ved to by som rychlejsie tu tortu upiekla-ja myslim skor nieco take rychle,s cim sa netreba moc babrat,dobre na chut,nie moc drahe a trvanlive.......nooo,som nenarocna,ja viem
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

evus dakujem,mozno vyskusam,ale to cakanie je neprakticke-uvidim.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

[/FONT]
osky Pozri príspevok
ja som dnes od 4.-tej rana na nohach a peciem,takze som nestihla ranajky a momentalne obedujem-celozrnne spagety so zostatkom makovej plnky
/piekla som makove zerbo-recept som prilozila,okrem toho aj kokosove zerbo,celozrnny biskupsky chlebik a este tenbiskupsky chlebik,co som nevedela vyratat pomer mlieka-tak mame napecene-to svagrovi na 50-tku na bud.tyzden,na tortu tentoraz nemam cas.....,este musim aspon dvojo dakych takychto trvanlivych zmaknut-ak mate typ,prilepit prosim!!!!

Osky, si šikulka ! Dám Ti tip na zázvorníky, sú vraj rýchle a veľmi dobré - už ich musím vyskúšať i ja ...
Na dosku preosejeme : 60 dkg hl. múky špeciál, 50 dkg pr. cukru, 1 balíček prášku
do pečiva, 1 balíček vanilkového cukru, 2 KL /kopcom/ zázvoru. Urobíme jamku a do nej dáme : 1 PL vláčneho masla, 4 celé vajcia /rozhabarkované/.
Všetko zmiesime, rozvaľkáme na hrúbku asi 0,75 cm a vykrajujeme, hneď obraciame, na múkou /polohrubou/ posypanej doske necháme zasušiť /najlepšie v prievane – nie na slnku/ .Večer pripravíme – ráno pečieme, ráno pripravíme – večer pečieme na vymastenom plechu, alebo fólii vo vyhriatej rúre asi na 170 ⁰ C /10 – 12 min/ .
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
lavanda Pozri príspevok
Podelíš sa s receptom? Ďakujem.
Pór v paradajkovej omáčke
Recept je podľa Bukovského knihy Recepty na fajn časy. Keďže som knihu nechala doma, tak som robila len variáciu:
Na oleji do sklovita cibuľku, pridám cesnak, čili (někdo to rád vostrý ),
do toho buchnem paradajky a pretlak. Biele časti póru nakrájam asi 3cm kúsky vložím do vriacej omáčky, môže sa podliať, podla hustoty a podusím, ja len ca 10 min, lebo ho mám rada chrumkavejší. Dá sa jesť aj ako ľahká večera s pečivom.
Naposledy upravil bettylou : 05.11.10 at 15:50
2 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

osky Pozri príspevok
hubata-ja mrazim uplne vsetko-az na mlieko,zemiaky a jogurty,to sa neda.
dokonca aj tvaroh mrazim.zatial nebol nikdy s nicim problem.
ked je kurca rozmrazene ,dam ho na pekacik do mini rury,tam sa to zohreje a zaroven sa zapecie kozka-je ako cerstve-ak nemas a chces chrumkavu kozticku,daj to do normalnej rury este na par minut zapiect.
ked su kurence v akcii,upeciem aj tri a naporcujem si to do mrazaku.vlastne tak mrazim vsetko-uz len hotove,ziadne polotovary.
rozmrazit,zohriat a o par minut sa obeduje/veceria..../
a ja veru aj jogurty smotanové cez leto mrazím,ale nie do tuha ...zachvíľu....a je to ako zmrzlina...vyskúšaj
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - tlacenka, ocot, cibula, chlieb, bylinkovy caj.

Obed - u susedov, paradajkova polievka z velkej abecedy so syrom, kuwa, kym som dojedol aj som spravy precital, kuracie sote, tarhona, brusnicovy kompot (velmi dobre), vodka s horcom (velmi dobre), bylinkovy caj. :-)

Vecera - pikantny paradajkovy salat ala alabut, omastene cele minizemiaciky, priloha ... rybacie fasirky, pivo, bylinkovy caj, polka cerveneho, kava s alabutkou.
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

Alabut teraz káva?potom ,že nespíš
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Včera zapekané cestoviny s brokolicou a šunkou.
Dnes šošovicová omáčka s volským okom a párkom.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
45. týždeň
sejmout0014.jpg  
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Kapustová polievka, babičkina pochúťka (bravčové a vo vnútri slivka), dusená ryža, kompót
DSC00155[1].jpg  
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať