Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

osky Pozri príspevok
ja som dnes od 4.-tej rana na nohach a peciem,takze som nestihla ranajky a momentalne obedujem-celozrnne spagety so zostatkom makovej plnky
/piekla som makove zerbo-recept som prilozila,okrem toho aj kokosove zerbo,celozrnny biskupsky chlebik a este tenbiskupsky chlebik,co som nevedela vyratat pomer mlieka-tak mame napecene-to svagrovi na 50-tku na bud.tyzden,na tortu tentoraz nemam cas.....,este musim aspon dvojo dakych takychto trvanlivych zmaknut-ak mate typ,prilepit prosim!!!!
Čo povieš na medové rezy a štedrák?
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

osky Pozri príspevok
ja som dnes od 4.-tej rana na nohach a peciem,takze som nestihla ranajky a momentalne obedujem-celozrnne spagety so zostatkom makovej plnky
/piekla som makove zerbo-recept som prilozila,okrem toho aj kokosove zerbo,celozrnny biskupsky chlebik a este tenbiskupsky chlebik,co som nevedela vyratat pomer mlieka-tak mame napecene-to svagrovi na 50-tku na bud.tyzden,na tortu tentoraz nemam cas.....,este musim aspon dvojo dakych takychto trvanlivych zmaknut-ak mate typ,prilepit prosim!!!!
Skús žĺtkové rezy, sú veľmi chutné a týždeň určite vydržia.
21 dag tuku vymiešať s 21 dag pr.cukru, pridať 14 dag mletých orechov, 14 dag hrubej múky a sneh zo 4 bielkov. Upiecť v predhriatej rúre na vymastenom a hrubou múkou vysypanom menšom plechu (čiže plechu zo starých plynových sporákov, lebo v elektrickej novej rúre mám plech väčší). Zahorúca poliať žĺtkovou polevou (vyšľahať 20 dag pr.cukru s 1 vanilkovým cukrom, šťavou z 1 menšieho citróna a 4 žĺtkami).
2 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

1. šuhajdy (aj keď sa nepečú), 2. medové rezy (čím dlhšie stoja, tým sú lepšie), 3. medvedie labky, 4. kokosové ježe, 5. šamrole upiecť a dodatočne naplniť vareným snehom, 6. deň a noc, 7. kokosové pusinky, 8. košíčky (ale potrebuješ formičky), 9. orechové rúrky, 10. orechové štangličky, 11. rumové mesiačiky......a už sa mi nechce rozmýšľať
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - styri banany, pivo.

Obed - u susedov.

Vecera - vari alabutka, asi plnenu kapustu, kapustnicu, snad aj nieco upecie. :-)
0 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

Dusené bravčové plece so šampiňónmi, ryža, sterilizovaný uhorkový šalátik vlastnej výroby a snáď aj niečo upečiem , ale až keď pohrabem to kvantum lístia z dvora.
2 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Tuniakové placky s nejakým šalátikom.
http://varecha.pravda.sk/videorecept...602-pouzi.html
... a takto to vyzerá vo finálnej podobe, na dochutenie ešte jogurtovo-cesnaková omáčka.
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 06.11.10 at 12:54
dobré jedlo.jpg  
3 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

Dnes varím:Kapustnica s údeným rebierkom a klobásou.bravčové prírodné s ryžou a teplý jablkový kompót/prísady v kompóte:cukor,škorica a klinčeky/.
2 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

šošovicový prívarok s klobásou
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

hubatá Pozri príspevok
1. šuhajdy (aj keď sa nepečú), 2. medové rezy (čím dlhšie stoja, tým sú lepšie), 3. medvedie labky, 4. kokosové ježe, 5. šamrole upiecť a dodatočne naplniť vareným snehom, 6. deň a noc, 7. kokosové pusinky, 8. košíčky (ale potrebuješ formičky), 9. orechové rúrky, 10. orechové štangličky, 11. rumové mesiačiky......a už sa mi nechce rozmýšľať
no tak toto su dobre typy aj na vianoce-premyslam /aj ked ani mne sa uz nechce/aj nad jezkami,su rychle,dobre a vela sa ich narobi.ale aj tie zltkove rezy ma lakaju.
ostatne receptiky utekaj okamzite prilepit do temy Vianoce-prosim,ja si ich tam potom najdem.
vsak o chvilu to tu mame aj zo snehom....
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

janka67 Pozri príspevok
Dusené bravčové plece so šampiňónmi, ryža, sterilizovaný uhorkový šalátik vlastnej výroby a snáď aj niečo upečiem , ale až keď pohrabem to kvantum lístia z dvora.
aaaale,co by si vyckavala-vyslahaj,supni to do truby,nastav kuchynsky budik-zober si ho zo sebou!!!! a chod pohrabat-ked budes hotova,budes mat uz cosi ku kavicke-za odmenu-ja to tak vzdy robim,vsak sa to pecie same,nemusis pri tom stat....
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

kelova polievka/z mraznicky/,
moj muz - grilovane parky s cerstvou bagetkou,a ja som si z mrazaka vytiahla peceneho kaprika-tiez s bagetkou-je krasny den,a aj ja som pohrabala radsej listie a pod.,ako stat pri sporaku.....

zakusok mame tiez z mraznicky,cokoladovo-kokosovy-treba to tam preriedit.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
lavanda Pozri príspevok
Skús žĺtkové rezy, sú veľmi chutné a týždeň určite vydržia.
21 dag tuku vymiešať s 21 dag pr.cukru, pridať 14 dag mletých orechov, 14 dag hrubej múky a sneh zo 4 bielkov. Upiecť v predhriatej rúre na vymastenom a hrubou múkou vysypanom menšom plechu (čiže plechu zo starých plynových sporákov, lebo v elektrickej novej rúre mám plech väčší). Zahorúca poliať žĺtkovou polevou (vyšľahať 20 dag pr.cukru s 1 vanilkovým cukrom, šťavou z 1 menšieho citróna a 4 žĺtkami).
Lavanda vďaka za recept..tento mám rada....
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Vypražené kuracie pečienky, minizemiačiky, marhuľový kompót. Zajtra bude kura na kyslej kapuste, asi tiež minizemiačiky, lebo máme veľa drobných, tak navarím veľký hrnčisko, celkom malé dám sliepkam a trochu väčšie skonzumujeme my.
Osky idem experimentovať, zbytok pečienok aj zajtra upečené kura dám do mrazničky. Hotové jedlá som dávala iba porcie pre jedného, keď sme boli s dedkom na liečení pre syna, aby náhodou nezomrel od hladu, aby ma nezavreli, že som ho nechala umreť. To srandujem, veď je už dávno dospelý.
4 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Dnes boli po dlhej dobe francúzske zemiaky s uhorkou
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Osky idem experimentovať, zbytok pečienok aj zajtra upečené kura dám do mrazničky. Hotové jedlá som dávala iba porcie pre jedného, keď sme boli s dedkom na liečení pre syna, aby náhodou nezomrel od hladu, aby ma nezavreli, že som ho nechala umreť. To srandujem, veď je už dávno dospelý. [/QUOTE]

neboj,bude to dobre-na kurcati sice asi odhodis kozku,lebo ohriate z mikrosky to nie je take chrumkave ,ale ked ho das rozmrazene do mini rury alebo normalnej trosku pripiect,bude ako prave robene.
a pecienky budu dobre aj z mikrosky-moj muz je v jedle rozmaznany,ale na toto si zvykol velmi rychlo,keby mu to nechutilo,nejedol by to.
kde by som prisla,keby som kazdy den cucala pri vareni.....
0 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

osky Pozri príspevok
aaaale,co by si vyckavala-vyslahaj,supni to do truby,nastav kuchynsky budik-zober si ho zo sebou!!!! a chod pohrabat-ked budes hotova,budes mat uz cosi ku kavicke-za odmenu-ja to tak vzdy robim,vsak sa to pecie same,nemusis pri tom stat....
Dohrabané, vyvozené na roľu do kompostu, aj zo susedného pozemku z tej našej 60 ročnej jablone, bielizeň vyvesená, suchá poskladaná, piecť chcem kysnuté záviny aspoň z 1,5 kg múky a nemal mi kto zamiesiť, pekáreň a takú veľkú nemám.
Dovi, dopo

P. S. funkcie svojej rúry ovládam a nestojím pri nej
Naposledy upravil janka67 : 06.11.10 at 14:47
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
my sme vsadili na "rýchle" špagety http://www.jedloakopriatel.sk/spaget...m-a-pecorinom/
spagety-s-cesnakom-a-pecorinom-3.jpg  
spagety-s-cesnakom-a-pecorinom-4.jpg  
1/1
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Obed - u susedov, zamrvankova polievka, opaprikovane pecene kurca, omastene zemiaky, ryza, cvikla, bylinkovy caj, vodka s horcom.

Vecera - ako som predpokladal, kapustnica, plnena kapusta, zakusok ziadny, ale pivko sa chladi ... albutka perie, vysava, upratuje, na chvilu prestala, ide zlopnut s alabutom kavicku. :-)
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Dnes staci huspenina a zajtra bude kuriatko na smotane s knedlou {prave som ju dokoncila}, a este jednoduchy jablkovy kolacik.
5 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

mňam
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať