Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

terezamaria Pozri príspevok
Môžeš napísať prosím ten Tvoj recept na cesto so smotanou? Je ich plno, ale najlepší je vyskúšaný. Ďakujem.
Terezka, otvor si príspevok Najlepšie lángoše na svete a recept od Kitky. Sú fakt výborné, aj ja ich robím.
0 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
terezamaria Pozri príspevok
Môžeš napísať prosím ten Tvoj recept na cesto so smotanou? Je ich plno, ale najlepší je vyskúšaný. Ďakujem.
1kg polohrubej múky,0.5l mlieka,250g kyslej smotany,50g kvasnice,trocha cukru,sol,1lyžička sodabikarbony.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No ja som dnes kuchtila opekané zemiačiky, bravčové na šampionoch, a k tomu som si vymyslela jahodový zákusok, ten ešte uvidím ked zatuhne čokoláda či bude vôbec jedlý.
0 0
Džipák Džipák

Džipák je offline (nepripojený) Džipák

My sme dnes mali na obed kuraciu polievočku, bravčové plnené rezne ( šunk.saláma, plátkový syr ) , zemiakovú kašu a uhorkový šalát. Bolo to výborné.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
wagner Pozri príspevok
Terezka, otvor si príspevok Najlepšie lángoše na svete a recept od Kitky. Sú fakt výborné, aj ja ich robím.
A dáváš tam 4 KL soli? Niekto sa tam pýtal, či to nie je veľa, odpoveď tam nebola,.Ďakujem za navigovanie na recept.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
maca.tt Pozri príspevok
1kg polohrubej múky,0.5l mlieka,250g kyslej smotany,50g kvasnice,trocha cukru,sol,1lyžička sodabikarbony.
Ďakujem pekne, vyskúšam.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

terezamaria Pozri príspevok
A dáváš tam 4 KL soli? Niekto sa tam pýtal, či to nie je veľa, odpoveď tam nebola,.Ďakujem za navigovanie na recept.
Ja dávam iba jednu lyžičku soli. Keď treba, tak si dosolím hotový lángoš. Inak sú veľmi dobré. Mám ich odskúšané.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Dnes rajščákové zelé. Ak to preložím do slovenčiny už mi to akosi nechutí
0 0
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

Len čo som si to prečítala, hneď som dostala chuť. Ty si asi zo Záhoria, lebo tam sa tak hovorilo, tiež som tam vyrastala.
My máme bryndzové pirohy s cibuľkou, slaninkou a smotánkou.
Plada
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

plada Pozri príspevok
Len čo som si to prečítala, hneď som dostala chuť. Ty si asi zo Záhoria, lebo tam sa tak hovorilo, tiež som tam vyrastala.
My máme bryndzové pirohy s cibuľkou, slaninkou a smotánkou.
Plada
Som sa riadne rozosmiala Pozri si druhý riadok pod mojim nickom
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
dnes Egyptská polievka: 20 dg červenej šošovice, 2 veľké mrkvy, 1 hrubší plátok zeleru, 1 cibuľka, 1 kocka bujónu

Červenú šošovicu dobre opláchneme a dáme variť do mäkka, je to veľmi rýchlo cca 15 min. Uvarenú šošovicu prepláchneme a dáme späť do hrnca spolu s nadrobno nakrájanou zeleninou a varíme kým nie je zelenina mäkká. Pridáme kocku bujónu a potom ponorným mixérom rozmixujeme. Na panvici udusíme na troške oleja na kocočky nakrájanú cibuľku, pridáme trošku kečupu alebo rajčinového pretlaku, rozkrájanú čili papričku. Nakoniec to vmiešame do polievky. Polievka by mala byť hustá. Posypeme petržlenovou vňaťou. Čili nemusí byť, stačí nakoniec pridať mleté korenie.
Druhé budú asi nejaké zapekané cestoviny.....
0 0
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

Kazu Pozri príspevok
Som sa riadne rozosmiala Pozri si druhý riadok pod mojim nickom
Vždy si pozriem, odkiaľ poraďák je, tentokrát ma recept tak zaujal, že skúmať Tvoje bydlisko ma vôbec nenapadlo. Ale trafila som sa, no a že si sa pobavila, tak to ma teší, život je aj o takýchto drobnostiach.
Zdraví Ťa tiežzáhoráčka
Plada
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Ja som včera večer varila palacinky a na dnes som ukuchtila pečenú sekanu a zemáky
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Pečené kuracie krídla, ryža s hráškom a kukuricou....
0 0
Gabriela555 Gabriela555

Gabriela555 je offline (nepripojený) Gabriela555

Ja dnes budem robiť vyprážanú cuketu, zemiaky a miešaný šalát (rajčiny,cibuľa,paprika,uhorka).
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Mám peknú hovädzinu, tak urobím španielske vtáčky, už dlho neboli a ryžu. Polievku mám ešte od nedele kuraciu.
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

U nás bude karfiolová polievka, vypražaný karfiol, cripsované zemiaky a šalát-ešte neviem aký. Včera bola kuracia polievka a strapačky s tvarohom.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Dnes boli špagéty.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Obed za niekoľko minút - kapustnica z pohára, čerstvý chlebík od pekára
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Francúzke zemiaky, fazuľová polievka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať