Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Také lúbim. Pošli. Naši nám hovorili, keď som bola malá, že balíky sa posielajú po elektrických drôtoch. A vaľmi sme sa tomu čudovali, žeako je to možné. Ale veď vtedy bola aj elektrina a všetko vzácnosťou.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Oli chytaj, letí potrubnou poštou)))
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

hnedoočka Pozri príspevok
dúfam, že ten kocúrik Miško je spoločnosť pri obede, nie príloha....
Čitam to až dnes a v prvom momente som sa zľakla,že kocúra zabalil do kapustného lista. Až mám oprskaný monitor.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Dnes iba rýchlovka Tekvicová omáčka s chlebom. Nechce sa mi variť, ani jesť, ale nemôžem zas nechať dedka zomrieť od hladu. Druhý chod od Jožky. Ďakujem, došlo v pohode.
6 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Obedy cez týždeň nevarím, len občas večere Dnes na večeru bude rýchlovka, torteliny so špenátom a na ne omáčka 4 druhy syru /kúpené hotové/. Je to raz-dva a chutí to celej famílii
6 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

Ludia zlaty.............. nasa starka prave doniesla bryndzovnik-este teply.Je to sice kaloricka bomba,ale zas- raz za cas.......
7 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

bryndza je zdravá, tak si daj v kľude koľko ti hrdlo ráči
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Pre inšpiráciu. Toto som dnes dostala majlom od krstnej dcéry. Možno sa Vám niečo hodí.
10 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

magno Pozri príspevok
Ludia zlaty.............. nasa starka prave doniesla bryndzovnik-este teply.Je to sice kaloricka bomba,ale zas- raz za cas.......
...ja už aj glgám. Pritom nikdy v živote som ešte bryndzovník nejedla!
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

bryndza je sice zdrava,ale ide tam asi tona masla-origos.Je to mastne ako hrom,ale aj rovnako dobre.Takze asi - urcite neodolam
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

Tak som bola zistit recept:

BRYNDZOVNIK

Z polohrubej muky urobit polotuhe kysnute cesto do ktoreho zapracujeme trosku oleja,aby nebolo tvrde.Nechame vykysnut.Potom si ho rukami roztiahneme na vymasteny plech.Medzi tym si vymiesat bryndzu s trochou mlieka a potom to natrieme na vytiahnute cesto.Cele to potom polejeme roztopenym maslom a mozme posypat pazitkou.Dame upiect.Pecieme do zlatista-kym sa nam bryndzovnik pecie zamkneme dvere a skontrolujeme okna ci su dobre zatvorene,lebo tento slany kolac tak uzasne vonia a chuti,ze v momente jeho vytiahnutia z rury sa pocet clenov vasej domacnosti zvysi o vsetkych susedov


PSspravedlnujem sa ,ze nie su presne gramaze,ale nasa starka ma uz 84 rokov a za tie roky praxe uz pecie od oka
15 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
A opat dnes jedna rychlovecka, ale faaajnaaa (http://www.jedloakopriatel.sk/spaget...a-paradajkami/). Sak ked mam dovolenku, neznamena ze budem hodinu stat pri sporaku no nie?
spagety-s-mozzarellou-4.jpg  
13 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
pečené kurča odvčera, pečené zemiaky a mrkva už došli, tak ako príloha paradajková ryža
4 0
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
Dnes stíham už len večeru, zohrejem zabíjačkovú kašu, s niečím kyslým a chlebom. A ešte niečim zapijeme.
3 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Tiez dlhsiu dobu nevarim (vdaka susedky a alabutka).

Ranajky - fermez s jogurtom, bylinkovy caj.

Obed - slivovica s fermezom a jogurtom.

Vecera - alabutka bola doma, prihotovila pre polovicku kapustnicu, segedin, ba aj pivo troni v chladnicke. Knedlu zabudla, tarhonu nevie ... zujem chlieb. K televizoru zmlsnem jogurt s Amaretom :-)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Lidičky ....romantická sviečková ...
svieckova.jpg  
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

buchač Pozri príspevok
Lidičky ....romantická sviečková ...
No, s prázdnym bruchom si veľa romantiky neužiješ.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Júúúúúúj .....ale radšej nereagujem ...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Prečo?
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Dnes má syn meniny, tak som mu uvarila oblúbený kurací rezeň,pečené zemiaky, smotanový drezing.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať