Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

m.hladka Pozri príspevok

Dvaja snaživci už túto tému vyriešili a preto ich prosím, aby túto tému už nenavštevovali, ďakujem.

P.S.
Ani som netušila, že sa aj takáto téma dá vyriešiť, napriek tomu, že každý deň riešim: Čo dnes naobed?

Ak by sa táto téma predčasne uzavrela, tak všetkým ostatným, čo prispievali a prispevajú do tejto témy svoje nápady s varením veľmi pekne ďakujem.

Už som sa aj najedla
Chvíľu som tu nebola a čo mi zase ušlo?
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Jesť musíme každý deň
Zajtra robím kuracie prsia obalené v červenej paprike zmiešanej s hladkou múkou a soľou. Rýchlo osmažíme a dáme zapiecť. Podávam s ryžou a šopským šalátom.
4 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
No a ja múdra som klikla na vyriešené, že mi ukáže kto to vyriešil v tejto téme......neviete dá sa to nejako zrušiť????
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Údená polievka s krúpkami, kysnutý ovocný koláč
DSC00291.jpg  
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
47. týždeň
sejmout0030.jpg  
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Dnes sme mali prívarok z veľkej strakatej suchej fazule so zemiakmi a bravčové dusené na paprike. A na zajtra už mám (pri jednom varení) urobené v strúhanke naklepávané rezne - neviem, ako sa oficiálne volajú, ale naklepú sa v strúhanke, namočia do vajca a opečú na panvici, potom sa dajú do pekáča, podlejú, posypú opraženou cibuľou a dopečú. Urobím k tomu zemiakovú kašu a zeleninový šalát. A polievku asi kapustovú.
3 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
mysimis Pozri príspevok
No a ja múdra som klikla na vyriešené, že mi ukáže kto to vyriešil v tejto téme......neviete dá sa to nejako zrušiť????
Uvidíme, čo to spraví ...
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Dievčatá, ak máte také neporiadne decká ako ja, že keď si berú koláč tak ho už nezakryjú a samozrejme oschne - tak mám pre vás jednu radu: nakrájajte ho na kocky (môže byť aj s ovocím, alebo s džemom, príp. plnkou) a polejte ho redším vanilkovým pudingom.
A máte na raňajky "Dukátové buchtičky neporiadnych detí" - tak ako teraz ja. Je to dobré, jedlé a čo je najdôležitejšie oschnutý koláč neskončil v smetiaku.

(Dúfam že si to prečíta aj p. Ivetka a pochváli ma za uťahovanie opasku).
5 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Tak ja sa idem dnes ako sa hovorí obžrať do jedného nemenovaného košického hotela
http://www.hotelbankov.sk/sk/zabijackove-hody
tomu sa hovorí poriadny obed
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Pivčo, nezabudni na zákusok - Febichol a Pancreolan
Dobrú chuť!
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
guláš, mňam ...
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Dnes sme mali fazuľovú s údeným, robím so smotanou -sladko-kyslú a granadír.
2 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
m.hladka Pozri príspevok
Uvidíme, čo to spraví ...
Písala som aj Richardovi, aby mi poradil ako to odtiaľ odstrániť, lebo moje moderátorské možnosti mi to žiaľ nedovoľujú a veľmi, ale veľmi ma to mrzí, pretože je to moja top téma....
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ja som dnes varila cestoviny so syrovou omáčkou, do ktorej som na želanie zaťa - čakateľa dala aj opečenú slaninku s cibuľkou a šampiony.....naozaj bola veľmi chutná, zmizla za chvíľku.
3 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
zeleninová polievka s vajcom, pstruh v paradajkovej omáčke s ružičkovým kelom, ryža, cvikla
3 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Dnes jablková žemľovka z padaných jabĺk. Ostatné odšťavujem v parnm hrnci. Zajtra budú fašírky a rajčinová kapusta.
3 0
Daniela1010 Daniela1010

Daniela1010 je offline (nepripojený) Daniela1010

U nás dnes bola frankfurtská polievka a langoše
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - nic s bylinkovym cajom.

Obed - u susedov som skusal udenu slaninu, chlieb, cervene, na oplatku som im dal bochnik udeneho syra, jogurt s amaretom a kapustovy salat ala albut. Kocur Miso dostal jogurt a kozu zo slaniny. Dnes ma po ceste domov onuchavali vsetky psy.

Vecera - alabutka uvarila plneny kapustny list, mysli si, ze na cely tyzden ( :-) ), kapustnicu, chladi pre alabuta pivo, akurat pijem bylinkovy caj a vecer sa pustim do polievky a listov. Samozrejmost je kava s amaretom a alabutkou.

Nocne jedlo - plneny list bude mat poplach.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Musis mat uplne super susedov, ale zase za bochnik domaceho udeneho syra, no...co by clovek nespravil.
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Zapekané cestoviny s brokolicou, posypané mandl'ovými lupienkami.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať