Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
drobeceva Pozri príspevok
Marti, uvarím natvrdo vajíčka. Keď vychladnú - rozrežem, vyberiem žĺtka, s vidličkou ich roztlačím, pridám celé vajíčko, ochutím, trošku oleja, trošku strúhanky - všetko vymiešam a plním bielky. Opečiem na panvici, podávam so zemiakami a ľubovoľný šalát.
Hmm, tak to dakedy vyskúšam.
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
adi11 Pozri príspevok
Vajíčko si dávam sem tam do opečenej paradajky s cesnakom...mňam...a mám rýchlu večeru alebo obed.
toto idem hneď vyskúšať, mám fantastické domáce rajčinky!!!!
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

U nás zajtra varí manžel. Naložil do nejakého maglajzu/nálevu/ pangasiusa.Čo s ním urobí neviem,ale asi na pare. Ja urobím len zemiaky a nejaký šalát.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ja som dnes piekla buchty - marhuľový lekvár, slivkový lekvár a ešte aj tvarohové. A zeleninovú polievku.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Nachtigal Pozri príspevok
toto idem hneď vyskúšať, mám fantastické domáce rajčinky!!!!
Dúfam,že si rajčinky nakrájala a tak opiekla...potom roztlačený cesnak..a nakoniec vajíčko. Prvýkrát som do toho dala aj uvarenú cestovinu - ešte lepšie ako len s chlebíkom.
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
tak a je na svete prvé nedorozumenie, ja som si myslela, že to je recept vydlabaná rajčina a do nej vklepnuté surové vajíčko a zapečené. Lebo ten recept tu už bol a vždy som sa chystala, že to urobím!!!! no aj som urobila!!!! ale tá rajčina mi bola akosi kyslá a moc som ju vydlabala a to sprosté vajco mi ešte z nej aj vytieklo takže prosím znova o recept, pjosím, pjosím pekne
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

V stredu som si naložila narýchlo kvasenú kapustu a zajtra bude segedín
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
Silvernola Pozri príspevok
V stredu som si naložila narýchlo kvasenú kapustu a zajtra bude segedín
to ja aká narýchlo kvasená kapusta? ja poznám len kvasenú kapustu narýchlo kúpenú v markete.....
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ja robim zajtra pre chlapov, živansku v alobale ,doma v rure, ale na odlahčnie ich oklamem a použijem morčacie mäso.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Nachtigal Pozri príspevok
to ja aká narýchlo kvasená kapusta? ja poznám len kvasenú kapustu narýchlo kúpenú v markete.....
Hlávkovú kapustu nakrájam, premiešam s rascou a osolím. Na dno veľkého hrnca dám krajec chleba, na vrch tak isto a zalejem teplou (nie horúcou) vodou. Nechám na teplom mieste – najčastejšie na sporáku prikryté stáť 3 – 4 dni. Kedysi som to robila v kameninovom hrnci – žiaľ, už ho nemám – a chlieb som vyberala. Dnes varím kapustu aj s ním – pekne zahusťuje. Jednoducho zapnem plyn, pridám mäsko,...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ja som sa dnes vybrala na vylet, chlapi si urobili palacinky a nechali aj mne )) Ale cesto som im namiesala este rano - aby som mala pocit, že ma trochu potrebujú...
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

toto síce patrí do -plnená paprika-, ale ako typ na obed možno poslúži preto ho dám ak sa nenahneváte aj do tejto témy:Skúsim pridať aj svoj návod. Bravčové pliecko zomeliem a podusím ho spolu s ryžou na cibuľke, získa to tak lepšiu chuť. Potom pridám pretlačený cesnak premiešam a plním papriky. Vajíčko do tejto zmesy nedávam. Na dno pekáča poukladám nakrájané paradajky a poukladám na ne naplnenú papriku, na ňu poukladám malé paradajky cherry, podlejem vodou a dusím v rúre. Paradajkovú omáčku robím osve a najlepšie z vlastnej paradajkovej zaváranej šťavy, má to lepšiu chuť ako pretlak z obchodu. Omáčku však robím tak, že miesto zaliatia vodou ju zahusťujem bešamelom urobeným z mlieka, alebo smotany na varenie podľa toho čo mám po ruke. Omáčka má potom jemnejšiu chuť. Zjedia ju u mňa i tí čo vraj nelúbia paradajkovú omáčku.
skúsim foto.Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  DSC00962.jpg
Zobrazení: 49
Veľkosť:  59.7 KB
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Koch - trelivo - baba
- je to jedno jedlo, ktoré sa na rôznych miestach liptova volá rôzne
- je to ako zemiakova placka pečená v rúre ako koláč
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Pečený domáci králik s plnkou a "broky" /keby som si vedela spomenúť ako sa to napíše spisovne/. A palacinky.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Kazu Pozri príspevok
Pečený domáci králik s plnkou a "broky" /keby som si vedela spomenúť ako sa to napíše spisovne/. A palacinky.
u nás sú broky = tarhoňa
0 0
DARJA22 DARJA22

DARJA22 je offline (nepripojený) DARJA22

Silvernola Pozri príspevok
Hlávkovú kapustu nakrájam, premiešam s rascou a osolím. Na dno veľkého hrnca dám krajec chleba, na vrch tak isto a zalejem teplou (nie horúcou) vodou. Nechám na teplom mieste – najčastejšie na sporáku prikryté stáť 3 – 4 dni. Kedysi som to robila v kameninovom hrnci – žiaľ, už ho nemám – a chlieb som vyberala. Dnes varím kapustu aj s ním – pekne zahusťuje. Jednoducho zapnem plyn, pridám mäsko,...

Tak toto musím urobiť aj ja, u nás kvasená kapusta by mohla byť denne, aj ako len príloha.
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
m.hladka Pozri príspevok
Kuracie pečienky na cibuľke a paprike.
Nie veľmi mňam, ale aj také treba papať.
včera som robila kuracie pečienky na smotane - ako paprikáš s cestovinou kolienkami, syn si celkom pochvaľoval, vraj super nápad!!!
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
dnes bola holúbäcia polievočka - manželova obľúbená, pečené kura, ryža a zeleninový šalát, robil manžel!!! Pýtala som sa čo tam dal: čínska kapusta, nahrubo rozmixovaná mrkva, cesnak, cibuľa, paprika, rajčina, červená repa a dochutil to bylinkami - šalvia, medovka a mäta...no skrátka celkom zdravý mišung...a chutilo to výborne!!!! no a zarobila som si cesto na langoše s tou kyslou smotanou a hneď som vyskúšala také 4 malé langošíky plnené salámom a klobásou ......super ..... zajtra robím rôzne druhy langošíkov a ja langoše originál s cesnakom!!!!!
0 0
frederyka frederyka

frederyka je offline (nepripojený) frederyka

Naložené mäsko v paci so zemiakovým pyré, šalátik
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Silvernola Pozri príspevok
Hlávkovú kapustu nakrájam, premiešam s rascou a osolím. Na dno veľkého hrnca dám krajec chleba, na vrch tak isto a zalejem teplou (nie horúcou) vodou. Nechám na teplom mieste – najčastejšie na sporáku prikryté stáť 3 – 4 dni. Kedysi som to robila v kameninovom hrnci – žiaľ, už ho nemám – a chlieb som vyberala. Dnes varím kapustu aj s ním – pekne zahusťuje. Jednoducho zapnem plyn, pridám mäsko,...

narazila som na niečo podobné http://www.cuketka.cz/?p=1481
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať