Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Dobre čo dnes na obed ale čo na zajtra??
1 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Dnes bude rizoto s tofu syrom a činskou zeleninou (dúfam, že bude aj na zajtra), v sobotu pre nedostatok času bryndzové halušky a v nedeľu segedín s kuracieho mäsa s knedľou.
2 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Keď som minulý týždeň kupovala mäso na klobásky bola som asi hladná Stále sa mi zdalo, že je málo a potom bola vanička malá. Tak som nadelila hojne aj do huspeniny aj do rajčinovej kapusty a dnes varím ešte aj veľký hrniec tzv. zabíjačkovej. To je na želanie manžela, už sa nemôže dočkať kedy bude obed A ešte zostalo aj niekedy na segedín, to snáď na budúci týždeň. Však kapusta je zdravá
3 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Uz som doma z prechadzky, alabutka kuchti kotlikovy gulas, ja varim jogurt a acidko. :-)
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Dnes dojem zeleninovú polievku a dám si huspeninu s octom a chlebíkom, cibuľu nie
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

jožka56, ale cibuľa je zdravá, a v zimnom období ešte jej treba viac
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Brokolicovo-tuniakový šalát
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

ja musím so surovou cibuľou opatrne, lebo mi je z nej blbo
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

hm, to je blbé, že Ti je z nej blbo
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

manželíček dnes grenadír, ja so synom varené zemiaky ešte horúce posypané strúhaným syrom a vajíčkom na tvrdo a na to popraženú cibuľu, mňam...
3 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Plnené zemiakové placky :-)
3 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Cesnaková polievka s opekaným chlebom, chilli con carne, dusená ryža
4 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Zeleninový boršč s bravčovým mäsom a rizoto so strúhaným syrom.
3 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

varené zemiaky, domáce jaterničky, klobáska, cvikla, mňam...
2 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Polievka z červenej šošovice, granatír, cmar.
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ku kotlikovemu gulasu peciem ovsene pletenky so slaninkou. Foto nebude, fotak v reklamacii.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Zeleninová polievka, zapečené plnené šampióny, americké zemiaky, cviklový šalát...mňam...sb sa pochlapil
5 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ovsene pletenky vyborne, svoje spravi slaninka. Kilo pletienok a uz je po nich. Zajtra skusim jacmenne, akurat ho musim zomliet. Kedysi som piekol jacmenny chlieb, bol vyborny. Namiesto mlieka som pouzil sladku srvatku.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

alabut ak chceš, tak posuň recept na ovsené pletenky...rada upečiem zas nový druh pečivka....
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

jozka, recept mam stale rovnaky. Do cca 400 ml vlazneho mlieka (srvatky, vody s kapustnicou, piva) dam polovicku kvasnic, na spicku noza cukru, rozslaham metlickou a necham 10-20 minut vzklicit, potom pridam 150 ml ovsenych vlociek (jacmennej, zitnej, grahamovej, spaldovej, ryzovej muky), rozslaham metlickou a opat necham 20 minut v pokoji. Potom nasypem 800 ml chlebovej 650 (00), pozdibrem trochu vareskou a opat necham 20 minut nabobtnat. Po nabobtnani pridam jedno vajce, sol, pomlete lanove (sezamove, kmin, slnecnicove, tekvicove) semienka, dve lyzice bravcovej masti a vymiesam cesto. Necham ho kysnut pokial nevykysne, hodinu i viac, preto davam menej kvasnic. Cesto vyvalkam na plat, narezem krajacom na pizzu pasy a spravis pletenky, rozky alebo upleties zemle, opat ich necham podkysnut na plechu, najlepsie pekne pomaly, ak sa nevies dockat mozes si pomoct rurou pri 50*C. Potom zohrejem ruru na 250*C, peciem 10 minut, presuniem plech v rure vyssie, aby sa mi nespalil spodok a dopeciem vrch dalsich 10 minut. Sposob pecenia zalezi na type rury. Pri starej rure som mal hotove pecivo za 12 minut.

Zhrniem, chut peciva ovlyvnujem tymi 150ml inodruhovej muky alebo ovsenych vlociek a druhom kvapaliny. Ak chces biele pecivo das bielu muku 00, ak tmavsie, pouzijes chlebovu 650. Nasi maju radi prespikovanu udenu slaninku, tak ju bud zapletiem, alebi pichnem nozom a strcim do vzniknutej dierky. Nechaj si chutnat. :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať