Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

U nás bola pred 2 týždňami zabíjačka,tak dnes bol obed pečená jaternica,zemiaková kaša a zaváraná cvikla.
1 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Kuracia polievka. Fašírka z pliecka a bôčiku, ryža a cviklový šalát.
Kožu z bôčiku a trošku chudého mäska pridám k prednému kolienku a urobím trochu huspeniny, k večeri. Uff, môže sa to, keď téma je "čo dnes na obed"?
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

hnedoočka Pozri príspevok
u nás polievka z horného morčacieho stehna,v polievke uvarená plnka /guľky/, k mäsku zemiaková kaša. Ako dezert kysnuté od Maríny....

http://www.porada.sk/1576622-post484.html

Marína....dík...tak to aká mňamka.... a s cesnakom ešte lepšie....
a aby nechýbalo sladké,lebo k alabutovmu lavóru mám ďaleko, tak polotovar štrúdľa z hypermarketu.../dúfam, že nezhorela....utekááám.......
Dúfala som, že vám budú chutiť, našťastie stalo sa. Ktovie ako by to so mnou inak dopadlo.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Dusené kúsky hovädzieho s hráškom, príloha tarhoňa a ryža, francúzska krémová cesnaková polievka (synátor je chorý). Ako dezert čokoládové adventné rezy
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Tak, tiramisa s urdou (ricottou) a smotanou ako nahrada za mascarpone je vyborna. Mozem doporucit. Voslo mi do maleho lavora pat poschodi piskot a dva poldeci amareta.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

ako robíš ricottu? To ako robíš mascarpone už viem...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Zo srvatky. Po slovensky urda. Pomaly zohrievas srvatku az pod bod varu, nesmie vriet (cca 95*C). Dlhodobe posobenie tepla rozbije nejake molekuly (neviem ake) a vyzrazaju sa akesi bielkoviny urda zvane a v lavori zakoncene. Nechas pomaly vychladnut. Oddeli sa ti zltozelena voda od chuchvalcov urdy. Po vychladnuti scedias cez hustejsie platno. Pouzivam kuchynsku utierku. K urde pridam smotanu na zjemnenie (ja 50%), este jemne prehrejem, aby sa smotana s urdou dobre spojila a bud pridam feferony so solou a pouzijem ako univerzalnu natierku na maso, chlieb, dresingy, alebo skonci v lavori pod nazvom tiramisa. Taktiez ju mozes pouzit do plniek na zakusky, do ovocnych poharov a pod. Toto je moj technologicky postup, bez octu a inych chemikalii. Iba dlhodobe posobenie tepla, preto srvatku musis zohrievat pomaly. Na salasi sa podobne robi zincica. :-)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Predvianocna ranna ocista tela i duse: vylezieme konecne z postele, dame si studenu sprchu, hodime do seba frtan nejakeho likeru, bylinkovy caj, tiramisa z lavora.

Ranajky - fermez s ovsenymi vlockami a jogurtom.

Obed - hovadzia polievka, kurkumove rezance, fasirky s kelom, svieckova, zemiakova domaca knedla bud s mrkvou alebo s mangoldom.

Ocista duse - v sekcii zdravie medzi harpyjami. :-)
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Mna zda sa nejaka choroba prepadla, tak mi spolubyvajuca cesnakovu kuru naordinovala (http://www.jedloakopriatel.sk/kura-na-cesnaku/). S ryzou je to tiez fajne...
cesnakove-kura-5.jpg  
4 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

kuracia polievka so slížikmi, sviečková na smotane a poctivé domáce knedle.Neskor torta, jednohubky.
1 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

evaj63 Pozri príspevok
kuracia polievka so slížikmi, sviečková na smotane a poctivé domáce knedle.Neskor torta, jednohubky.
My to isté,ale nepoctivú knedlu.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Včera: Morčacie chilli
IMG_4869.jpg  
2 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Zajtrajší obed už sa pečie v rúre Francúzke zemiaky
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
polievka včerajšia /z morčacieho mäsa/ ,k tomu bravčové rolky so šunkou a údeným syrom ,zaliate /výborné/ Maggi nápady paradajky + bylinky , na vrch plátok eidamu, ryža ,uhorkový šalát.

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  bravčové rolky.jpg
Zobrazení: 41
Veľkosť:  48.1 KB Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  bravčové rolky II.jpg
Zobrazení: 34
Veľkosť:  36.4 KB
8 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

... kým ostatní vypekali a vyvárali, ja som trošku popracovala a tak posledný krát v tomto roku ponúkam všetkým za ochotu pomáhať a za veľa milých a povzbudivých slov a rád...
PC110058.JPG  
PC110061.JPG  
PC110063.JPG  
1/1
5 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Kyticky su na zjedenie. Dnes idem udit syr a popijat s kocurom jogurt.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes nám zostalo z včerajška ale na zajtra idem robiť zemiakovú polievku a kološvársku kapustu
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Z udenia nic, cele doobedie som odhadzoval sneh. Idem uvarit cerstve rezance k vcerajsej hovadzej polievke, udusim kyslu kapustu k fasirkam, dve knedle este mam od vcera. Bylinkovy caj, ribezlovicu, tesim sa na kavu s alabutkou.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Pórová polievka s vajcom, jablčníky
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

my máme tiež zo včera segedín a knedľu - ako to tu niekto spomínal, poctivú domácu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať