Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
erzet Pozri príspevok
Včera: Morčacie chilli
Dobré to bolo, nielen ja sa chválim
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Dnes tiež zo včera: Hovädzia polievka, slížiky, grilované kura, zemiaková kaša, kapustový šalát. Zajtra mäsové guľky v paradajkovej omáčke, knedľa.
Naposledy upravil ZEvina : 13.12.10 at 13:12
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

vcera som varila divinu-dusene diviacie rezne,ryza,zavarane hrusky
dnes-drobcova polievka a moj muz si rozkazal na veceru pizzu-tu som ale kupila,ja som si dala jogurt
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - nic, studena sprcha, kyslik z dlhsej rannej prechadzky mrazivym krajom, kava s alabutkou.

Obed - jogurt s kocurom.

Vecera - zabijacka s alabutkou. :-)
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Ludkovia, dnes nikto nevarí, to už všetci len zhŕňate recepty a zásoby na Vianoce ?! Však tie sú až o 10 dní, a ja, aj s mojimi hladošmi, by sme dovtedy scípli od hladu
Takže, obed : špagety s cesnakom, paradajkami a kopcom byliniek
večera :
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Segedínsky guláš, knedle.
Večera čo chladnička dala alebo zbytky z nedele. Syn vyprážaný syr, hranolky, tatarska omáčka. Šak je zima treba sa zatučniť.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ja by som mohla aj špagetky, ale syn z nich už vyrástol a starý mi povie, že ako predjedlo to bolo dobrééé.
0 0
duggle duggle

duggle je offline (nepripojený) duggle

manželka a matka dvoch detí ...viac
ja som navarila guláš a v rúre sa mi dopeká slivkový koláč s posýpkou. /už krásne rozvoniava /
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Syr konecne vyudeny, z prechadzky doma. Dnes bolo doobeda krasne, kyslik dobrej kvality. :-)

Idem hladat jaternice, klobasu, udene, oskrabat zemiaky, podusit kapustu, az mi alabutka nezhynie od hladu, ked vecer vrazi do dveri.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Už som si "vybrala": na zajtra idem variť fazuľovú polievku, pečené cesnakové rebierko, zemiaky + zaváraná cibuľka a baranie rohy.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Dnes "cícerové všeličo".
Inšpirácia: http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=20351, ale nedala som múku ale ovsené vločky a pridala sušené huby.
V tlakovom hrnci stačí variť 20 minút, pridať soľ a PL olej.
Uvarím z celého sáčku, zvyšok dám do mrazáku ako polotovar.
Nabudúce budú cícerové fašírky, cícerová kaša /na spôsob hrachovej/ s údeným, cícerový šalát, cícerová nátierka....
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 14.12.10 at 15:05
3 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - chlieb vo vajci, bylinkovy caj, studena sprcha, ladova prechadzka krajinou.

Obed - jogurt s kocurom Misom, nieco na zohriatie.

Vecera - necham sa inspirovat. :-)
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

dnes bravčové kocky na horčici a hubách s kukuricovou ryžou, k tomu červená cviklová čalamáda.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Zistila som, že mám doma dosť starých rožhov, tak urobím minipice.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ja mám neskutočnú chuť na niečo kyslé, asi teda budem robiť segedín, no to bude pravdepodobne večera, lebo skôr nestihnem. Na obed som si dnes doniesla do práce dve jablká, a kolega mi nanútil 4ks koláčikov.
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

verkaz Pozri príspevok
Zistila som, že mám doma dosť starých rožhov, tak urobím minipice.
ako to robíš? lebo aj nám občas zostane kopa rožkov, a väčšinou ich usuším a pomeliem na strúhanku, alebo naplním jablkami a vysmažím, ale tie minipice by som tiež vyskúšala.
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Údeným mäsom plnené gule zo zemiakového cesta, ktoré používam aj na slivkové gule. K tomu kyslá kapusta, ochutená šťavou z pečeného mäsa a aj nejaké pečené mäsko. V mrazničke mám kúsky pečeného morčacieho stehna. Je to veľmi sýte jedlo a dá sa aj na druhý deň
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Vecera - smotanovo-fazulova polievka, alabutka s dcerou zlopli tri taniere, pecienka v trojobale, omastene minizemiaciky, udeny dresing, cvikla, bylinkovy caj, na ochladenie pohar domaceho fernetu.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

msa Pozri príspevok
ako to robíš? lebo aj nám občas zostane kopa rožkov, a väčšinou ich usuším a pomeliem na strúhanku, alebo naplním jablkami a vysmažím, ale tie minipice by som tiež vyskúšala.
minipizza
suchšie rožky na drobno pokrájam, pridám mlieko, vajíčko, na drobno nakrájanú šunku alebo salámu,soľ, koreniny aj korenie na pizzu. Všetko spolu zmiešam a formujem malé pizze. Dám piecť (nie dlho). Pred upečením posypem postrúhaným syrom a pridám aj olivy. Je to dobré aj studené. Podľa chuti si môže každý ešte potrieť kečupom.
3 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
...plnené osúchy alebo so smotanou
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať