Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Mňa cez Vianoce nadchla v TV Nigella so svojou sviečkovou Wellington, tak som sa dnes pozrela do svojich zásob a urobila si vykostené kuracie stehná temer na spôsob Wellington, akurát namiesto špenátu, ktorý som nemala, som dala nadrobno posekané a podusené šampiňóny a bola to bašta.
4 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Zajtra budeme mať hraškovú polievku, syrový rezeň a zemiakovú kašu.
3 0
Daniela1010 Daniela1010

Daniela1010 je offline (nepripojený) Daniela1010

Dnes to je šošovicová polievka.
3 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Dnes cesnaková polievka, zapekaná zelenina s cestovinou a syrom, cviklový šalát.
4 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

klasické "kysucké" zemiakové placky, ktoré zatiaľ chutili všetkým pozvaným susedom, návštevám, aj tým zahraničným
základ je zrejme známy, ale postup možno menej, tak pripájam:

potraviny: pre prípravu zemiakovej masy - nastrúhané zemiaky, dve vajíčka, medzi prsty soľ, veľa pretlačeného cesnaku, kávová lyžička majoránky a celej rasce, hladká múka (nie veľa, na prykrytie masy, masa má byť redšia) – všetko spolu premiešame
okrem toho - klasické maslo, mlieko
postup: na šporák na drevo/uhlie (alebo na modernejšiu náhradu - okrúhlu platňu položenú na najmenší plynový horák na plný plyn) dávame cca 1-1,5 kopcovitej polievkovej lyžice masy na jednu placku (na okrúhlu platňu po dve, na šporák aj viac), kôpky rozotrieme lyžicou na oválne placky, po chvíľke (keď už prestáva lepiť a ešte neprihára) postupne nožom s nie veľmi ostrou špičkou jemne oddeľujeme od šporáka/platne a obrátime na druhú stranu, po obrátení postup oddeľovania opakujeme a dávame dosušiť na plech do predhriatej trúby (pri šporáku klasicky, plynová na 2-3, elektrická na cca 160-180 stupňov), na plechu v trúbe občas placky obrátime – podberáme nožom, aby sme sa nepopálili
zakaždým po odobratí placiek, keď sa nôž trochu od masy zababre, namočíme ho do kastrólika s vodou a očistíme druhým nožom, rovnako nožom prečistíme aj šporák/platňu a hneď dávame ďalšie kôpky masy (zachováva sa tak správna teplota povrchu šporáka/platne); sledujeme placky v trúbe, aby sa trochu zosušili, ale neprihoreli, zosušené vyberieme (obvykle po naplnení celého plechu, ak sa naň dávajú postupne po dve placky), poukladáme na seba na tanier, medzi ne dáme plátky masla a placky trochu zmäknú, potom skrútime do rúrok a ešte teplé podávame, papáme a zapíjame vlažným mliekom
na záver: placky sa robia rýchlo, bez prestávok a okrem krútenia okolo šporáka/platne sa už nič iné nedá stíhať
pri väčšom počte hladošov je možné robiť naraz s dvoma plechmi
pri cca 4 osobách sa dá papať naraz, pri väčšom počte osôb sa papá na etapy, aby placky nevychladli a maslo nezačalo tuhnúť
placiek sa zje viac, ako takých, ktoré nie sú robené "suchou" cestou, napríklad ako pri kysuckej smúde robenej na bravčovej masti alebo na oleji
po napapaní a siestičke - šichta s čistením šporáka a okolo šporáka
11 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - slanina, chlieb, cibula, citronovy liker, bylinkovy caj, studena sprcha a prechadzka do susednej obce.

Obed - pivo.

Vecera - acidkova krupkova polievka, plneny kapustny list so smotanovou urdou, cierna huba s jahodami, bylinkovy caj a idem dorazit medovinu.
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

fazuľová polievka, francúzske zemiaky a tvarohový koláč
5 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

... na úspešný štart do nového roka ponúkam ...
IMG_0247.JPG  
IMG_0250.JPG  
IMG_0251.JPG  
1/1
6 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Luja ja som to skúšala na suchej panvici a zdalo sa mi to lepšie , nenarobila som si toľko neporiadku ako priamo na platni.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

zajtra budeme mať pečenú kačku s lokšami
1 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
[QUOTE=verkaz;1606959]zajtra budeme mať pečenú kačku s lokšami[/QUOTE

verkaz, to isté som mala v pláne ,ešte i s hubovou omáčkou,ale nakoniec bude kapustnica na írsky spôsob, opekance s kyslou kapustou,tvarohový koláč,zapekané penne cestoviny s kuracím mäsom,hubami,paradajkovou omáčkou s bylinkami a syrom, pizzovníky....a tuším aj dosť.
Zajtra mám sporákový deň,lebo synátor odchádza na inťák, ale vždy lepšie ,než ísť do práce......
2 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

dnes boli šunkafleky a na zajtra je už tiež navarený plnený kpustný list v paradajkovej omáčke.
3 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

verkaz Pozri príspevok
zajtra budeme mať pečenú kačku s lokšami
Ahoj verkaz,
neviem toto vložiť za Tvoj príspevok, nechcela som to vkladať ako nový, ale akosi mi to nejde - neviem to .
Nikdy ma nenapadlo placky robiť na panvici, lebo odjakživa už moja babka to robila na šporáku, aj moja mama, aj ja na chalupe na šporáku a doma na platni, ale skúsim podľa Teba najbližšie zatiaľ aspoň sama pre seba panvicu. Ďakujem za tip.
Skúsim a uvidím, čo deti, či budú placky z panvice ako z platne, kde sa trošku "prichytia" a možno aj z toho majú typickú vôňu a chuť. Lebo moji sú fajnoví a majú radi klasiku, halušky musia byť strapačky (strúhané zemiaky, sádzanie z lopára), tiež žiadna polotovarová ale pravá domáca parená knedľa s polosuchými obyčajnými rožkami a krájaná niťou, domáce parené buchty len so slivkovým lekvárom ...
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

luja5 Pozri príspevok
Ahoj verkaz,
neviem toto vložiť za Tvoj príspevok, nechcela som to vkladať ako nový, ale akosi mi to nejde - neviem to .
Nikdy ma nenapadlo placky robiť na panvici, lebo odjakživa už moja babka to robila na šporáku, aj moja mama, aj ja na chalupe na šporáku a doma na platni, ale skúsim podľa Teba najbližšie zatiaľ aspoň sama pre seba panvicu. Ďakujem za tip.
Skúsim a uvidím, čo deti, či budú placky z panvice ako z platne, kde sa trošku "prichytia" a možno aj z toho majú typickú vôňu a chuť. Lebo moji sú fajnoví a majú radi klasiku, halušky musia byť strapačky (strúhané zemiaky, sádzanie z lopára), tiež žiadna polotovarová ale pravá domáca parená knedľa s polosuchými obyčajnými rožkami a krájaná niťou, domáce parené buchty len so slivkovým lekvárom ...
a nie ste vy nahodou trosku rozmaznani....
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - bylinkovy caj, citronovy liker.

Obed - trojkralova kapustnica, hovadzi gulas, domaca knedla.

Vecera - flasa vina so susedkou, nejaky kolacik. :-)
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Na obed dnes iba poskromno maslový chlieb s mliekom, ale poobede v robotovni budú čerstvé pečené rebrá, tie si dám
1 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ja som už aj navarila - karé na dubákoch a domácej slaninke a tarhoňa. Ako dezert bude puding s jahodovým kompótom a šlahačkou.
3 0
SLAS SLAS

SLAS je offline (nepripojený) SLAS

Zajtra francúzske zemiaky.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Luja, skús to len panvicu musíš riadne rozohriať. Moji ani nezbadali, že som to tak začala robiť.
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

tak dnes bolo u nas trochu zabavy pri vareni,ale nebola som nastastie/alebo na nestastie doma./
kedze som travila sviatok pracovne,muz si varil sam.nachystala som mu mlete mäso na fasirku.
prisla som domov a pytam sa,ci mi nenechal ani kusok ochutnat....
povedal ze nie ale ze aj tak to bolo hrozne,ze sa mu rozpadavali a priharali.....skratka,neboli dobre.
tak ma zaujimalo,co to bol za recept,kedze on velmi dobre vie ako sa robi fasirka....
samozrejme,bol lenivy,tak cibulku si tam nedal.len si to okorenil a osolil.
asi bol lenivy,tak si k mäsku pridal len trochu muky a struhanku,kedze mu nestrelila do oka,sa uz ani nesnazil najst........takze neboli ani obalene v struhanke tie jeho fasirky.
vajce si tam nedal!!!!!!!!!
lebo:citujem-povedala si ze nemam jest vajcia,ze omeletu az v piatok.../na vysvetlenie-moj muz by bol schopny zjest denne 10 vajec.to samozrejme nie je v poriadku,a ked si robi prazenicu tak potrebuje aspon 4-5 kuskov.ked k tomu priratam dake kolace a vyprazance,tak tyzdenne zje tych vajec aj bez tej prazenice dost.to sa mne nepaci,lebo jest tak vela vajec je nezdrave.
okrem toho,v piatok nejedavame mäso a jedine co pripada pre mojho muza do uvahy je nieco z vajec,ryb,hub a spenat-s volskymi ockami.takze vyber je veeeeelmi strohy,kedze on nie je na bezmäsitu stravu/

tak takto potom dopadli lenive fasirky bez vajca.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať