Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Dnes obed zo včera: Bobovicová (veľká fazuľa) polievka s rezancami, restovaná pečeň, ryža, uhorky. Večer uvarím údené kolienko, chren, chlebík a zajtra sa chystám variť plnenú papriku v paradajkovej omáčke, knedľu, tvarohovú a jablkovo-makovú štrúdľu.
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Chcel by som sa zbavit z mraznicky ... liter minimrkvicky, liter minipetrzlenu, liter a pol mangoldove listy, liter ruzickovy kel, liter hub, liter vykostene kurca. Co sa da z toho vykumstirovat? :-)
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

alabut Pozri príspevok
Chcel by som sa zbavit z mraznicky ... liter minimrkvicky, liter minipetrzlenu, liter a pol mangoldove listy, liter ruzickovy kel, liter hub, liter vykostene kurca. Co sa da z toho vykumstirovat? :-)
Z tejto kombinácie surovín mi vychádza jednoznačne ragú. Inšpirácia napr. tu http://www.dedoverecepty.sk/view.php...nku=2008080005
3 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Dnes polievka z kačacích drobov, pečené bravčové pliecko, dusená kapusta a knofle. A vnučenke spravím aj puding
3 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Jožka, čo sú to knofle?
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

verkaz Pozri príspevok
Luja, skús to len panvicu musíš riadne rozohriať. Moji ani nezbadali, že som to tak začala robiť.
Skúsim určite, na 100%, len aby nezbadali, budem ich musieť zatiaľ niekam poslať . Najlepšie k susedom na desiatu .
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ja kuknem na pneumatiku a prejde ma chuť na obed aj večeru :-)
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Knofle ako robím ja podľa receptu od Marušky: pokrájané na kocky staré rožky/5/, zasypané 2 lyžicami hrubej múky, poliate zmiešaným 1dcl olej+1dclmlieko+2vajcia+trocha vegety+petržlenová vnať, spolu zmiešať a urobiť 2 gule, ktoré vyvaríš vo vriacej vode 15min/raz ich otoč/
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Vďaka Jožka.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Tak, poobede idem na maryskine ragu a jozkine knedlicky. Ak mi z toho maglajzu ostane, este rizoto a zeleninove rezne. :-)
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Dnes sme si pochutnali s manželom na bryndzových haluškách zo zemiakového cesta.Včera sme mali lečo s klobáskou a pred včerom langoše s cesnakom.Dúfam,že v nedeľu nám už príde chuť na mäso,musí,lebo budú fašírky.
3 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Podobne robím knedle 6 rožkov mlieko 3 vajcia posoliť,zamiesiť do utierky spraviť knedlu a pol hodiny vo vriacej vode uvariť.Miesto vegety čerstvé bylinky,deťom vegeta do ust nepatrí.Pardon,nechcem kaziť temu ale nedá mi.Patrilo Jožke a zaroven dakujem za recept na knofle.
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

BXLmiami Pozri príspevok
Podobne robím knedle 6 rožkov mlieko 3 vajcia posoliť,zamiesiť do utierky spraviť knedlu a pol hodiny vo vriacej vode uvariť.Miesto vegety čerstvé bylinky,deťom vegeta do ust nepatrí.Pardon,nechcem kaziť temu ale nedá mi.Patrilo Jožke a zaroven dakujem za recept na knofle.
A táto? http://www.podravka.sk/printable/pro...podravka-natur Ja len tú používam.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jedálny lístok na budúci týždeň :
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

a tú vegetu, používam dobrotu...tá by mala byť OK
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Jožka, ale dobrota obsahuje zvýrazňovač chutnosti nosinan disodný a guanylan disodný, sušenej zeleniny len cca 23%, soli cca 58%.
Naposledy upravil Marína : 07.01.11 at 22:12
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

asi už naozaj budem musieť začať čítať zloženie výrobkov, vďaka Evi, už budem kupovať vegetu natur
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Aj solčanka / výrobca zo Solčian pri Topoľčanoch/ je dobrá, tuším robia až 3 druhy, pre srdciarov /menej soli/, potom s morskou soľou a tretiu asi s obyčajnou soľou.
Ja kupujem tú s morskou soľou, ale dochucujem s ňou aj tak nie moc často, radšej dám kopu iných byliniek a morskú soľ - každé zvlášť.
http://www.solcanka.sk/
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 08.01.11 at 07:21
3 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Jeden z našich víkendových obedov: zeleninová polievka s rezancami, sviečková na kyslej smotane (mäso naložené od predchádzajúceho dňa v páce), domáca rožková parená knedľa.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

u nás des francúzske zemiaky podľa mojej svokry - su to vlastne pečené zemiaky s kuskom klobasy, slaniny, vajíčka, cukiny. Bez zalievky smotanou.
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať