Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

ja dnes tiež robím francúzske zemiaky ale klasika zemiaky, vajíčko, klobása, sýr
1 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

mne staci kremova brokolicova polievka s opecenym chlebikom a chlapi maju huspeninu
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
U nás boli tzv. paprikáš zemiaky - na upraženej cibuľke som upražila klobásku, okorenila som to, pridala som papriku, trošku vegety natural a keď sa uvarili zemiaky, tak som to spojila. K tomu trošku pochúťkovej smotany a rýchly obed bol na svete.
3 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Fazulova polievka s udenym, zeleninou a smotanou, asi bryndzove halusky. Dopijem dalsiu medovinu, pramenitu vodu a bylinkovy caj.
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

bryndzové a kapustové halušky so zakysankou alebo čajom. Na večeru zvyšky z chladničky /šunka,saláma, syry/ s chlebom.
0 0
nervak 158 nervak 158

nervak 158 je offline (nepripojený) nervak 158

m.hladka Pozri príspevok
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
No maš v skutočnosti pravdu lebo cez tie sviatky sme sa prepchavali len mesom-dnes som skusila ryžu a aj tak bude meso ale dietne čize pršpykovala som kuracie stehna slaninku pod kožu som urobila plnku klasika /pečienka cibulka koreniny rožky mlieko atd/ toto robim v sačkoch na pečenie ku tomu ako priloha šalat cviklovy kuracia polievka manžel hodnotil na ** prajem pekny zbytok dna
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Navrhujem ligurček,to je rastlinná vegeta,prípadne s petržlenovou vnaťou,alebo bylinkovu soľ,čiže ligurček,petržlenová vnať,vavrín,estragon a tymian 5:1 so soľou.Skoda penazí za vegetu či bylinkovu soľ,ved záhradky máme.
2 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

U nás dnes bola kelová polievka a halušky s tvarohom.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

BXLmiami Pozri príspevok
Navrhujem ligurček,to je rastlinná vegeta,prípadne s petržlenovou vnaťou,alebo bylinkovu soľ,čiže ligurček,petržlenová vnať,vavrín,estragon a tymian 5:1 so soľou.Skoda penazí za vegetu či bylinkovu soľ,ved záhradky máme.
ja mam pocit, ze ked varim vyvar (kuraci, hovadzi) a nedam ligurček, tak to ani nie je ono.
rastie nám v záhrade - ked je už dosť veľký, tak ho zostrihám a mama byle bez listov usuší v sušičke nastrihané asi na 15 kusky. Do polievky pridám vždy tak dva - tri kúsky.

a ešte - podľa mňa vynikajúce korenie http://www.gresik.cz/nase-vyrobky/do...ci-byliny.html sú to iba bylinky, bez čohokoľvek naviac

z rovnakej produkcie mam úspešne vyskúšané aj
Bruschetta
Na špagety
Peperoncino

sú výborne a často aj úplne bez soli, iba bylinky
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Dáša_ Pozri príspevok
ja mam pocit, ze ked varim vyvar (kuraci, hovadzi) a nedam ligurček, tak to ani nie je ono.
rastie nám v záhrade - ked je už dosť veľký, tak ho zostrihám a mama byle bez listov usuší v sušičke nastrihané asi na 15 kusky. Do polievky pridám vždy tak dva - tri kúsky.
Ja tiež, je to moja najobľúbenejšia bylinka. Používam ho do všetkých zeleninových polievok, aj do duseného mäsa. Ale ja si ho mrazím v téglikoch od nátierkového masla. Sušený nestráca vôňu? Na jeseň som si kúpila sušičku, takže keď mi ligurček na jar vyrastie, vyskúšam ho aj vysušiť.

A tie bylinky od Grešíka dostať aj na Slovensku?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Tiez ho susim. Ostatne bylinky mrazim.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Bylinky od Grešíka u nás dostať v predajni zdravej výživy, zatiaľ mám odskúšaný len peperoncino / sušený cesnak, chilli, petržlen/. Ligurček som si v lete zasiala, ale akosi sa mu teraz nedarí, skúsim zase na jar. Vonia ozaj krásne.
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lavanda Pozri príspevok
Ja tiež, je to moja najobľúbenejšia bylinka. Používam ho do všetkých zeleninových polievok, aj do duseného mäsa. Ale ja si ho mrazím v téglikoch od nátierkového masla. Sušený nestráca vôňu? Na jeseň som si kúpila sušičku, takže keď mi ligurček na jar vyrastie, vyskúšam ho aj vysušiť.

A tie bylinky od Grešíka dostať aj na Slovensku?
Práve že tie sušené byľky nestrácajú vôňu - Mám ich zatvorené v sklenenom pohári.

Na geršíkovej stánke sú aj adresy, kde na slovensku sa dajú kúpiť. ja som ich kúpila u nás v obchode so zdravymi vecami.
1 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Dnes bol kotbulár s hranolkami, k tomu horčica a brusnicový džem. Na iné nezostal čas.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
.........
a ešte - podľa mňa vynikajúce korenie http://www.gresik.cz/nase-vyrobky/do...ci-byliny.html sú to iba bylinky, bez čohokoľvek naviac
to nie je spravodlivé, v RS až 2 predajne!! a čo my ostatní?
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes zase mäso, idem urobiť rezne v harulovom cestíčku, zemiakovú kašu a paradajkový šalát. Ostalo mi trochu brokolice, tak urobím z nej polievočku. Dezert bude nastrúhaná mrkva s jablkom (začali mi vädnúť a nechce sa mi piecť ešte máme nejaké sucháre od sviatkov).
2 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
evaj63 Pozri príspevok
Dnes bol kotbulár s hranolkami, k tomu horčica a brusnicový džem. Na iné nezostal čas.
Evka, prezraď čo je kobulár....????
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
U nás kurča na smotane s cestovinou.
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Obed - hovadzia polievka s pecenovymi haluskami, hovadzia rostenka vo vlastnej stave, domaca knedla, cierna huba s jahodami, pivo.
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Kotbular http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=27290
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať