Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
Dáša_ Pozri príspevok
Ja mám dnes iný zážitok s obedom - dnes náš syn (9 rokov) prvý krát jedol klobásu.
Teda, bol u nas jeho spolužiak, na obed sme mali tekvicu a išla som im k nej urobiť volské oko. Ale spolužiak si vybral klobasu. A zrazu náš syn povedal: A ako to chutí, skúsim aj ja. Skoro sme s manželom odpadli. Nič také ako klobása, párky, salamy ešte nemal v ústach, dokonca ked chodili s triedou na grilovačku, tak jedaval iba suchý chlieb.

Raz sa možno dožijem aj toho, že zje normálny natretý chlieb s maslom prípadne šunkou. Takto iba musím vymýšľať, čo iné mu dať napríklad na výlet do batohu.
pozývaj častejšie spolužiaka!!!!!!
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
Dav Pozri príspevok
Ryžu dôkladne umyjem. Nerozvarí sa. Pôvodne je to recept z medzinárodnej kuchyne, kde išlo hovädzie a bravčové mäso v pomere 1:1. Napadlo mi, že to nemusí byť zlé ani s morčacím mäsom. Veľmi podobne robievam aj plnku do plnenej papriky. Kým sa uvarí mäso, uvarí sa aj ryža, preto som prestala dávať varenú ryžu. Guľky prudko opražím, a potom varím asi 20 minút na malom plyne. Potom vyberiem jednu guľku a skontrolujem, či je uvarená. Ak nie, tak pokračujem a kontrolujem po 5 min. Guľky nerobím veľké, priemer cca 5 cm.
je to fajn, keď sa uvarí všetko naraz!!! Ďakujem!
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dnes- rezance s tvarohom,.ja to nemam rada, takze dietka pokracuj. varim, co nelubim.
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
no super, za svet si nemôžem spomenúť čo neľúbim a tak som chcela diétku!!!!
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Dáša_ Pozri príspevok
Ja mám dnes iný zážitok s obedom - dnes náš syn (9 rokov) prvý krát jedol klobásu.
Teda, bol u nas jeho spolužiak, na obed sme mali tekvicu a išla som im k nej urobiť volské oko. Ale spolužiak si vybral klobasu. A zrazu náš syn povedal: A ako to chutí, skúsim aj ja. Skoro sme s manželom odpadli. Nič také ako klobása, párky, salamy ešte nemal v ústach, dokonca ked chodili s triedou na grilovačku, tak jedaval iba suchý chlieb.

Raz sa možno dožijem aj toho, že zje normálny natretý chlieb s maslom prípadne šunkou. Takto iba musím vymýšľať, čo iné mu dať napríklad na výlet do batohu.
Daša, môj syn má 22 rokov a neviem čo s ním na raňajky. Ešte ke)d bol v škôlke a v škole, všetky deti jedli pomazánky, salám, párky a on "hový vohvík" tj. holý rohlík, alebo chlieb. Tiež som myslela, že snáď rokmi. No nepomohlo. Snáď tvoj syn bude na tom lepšie.
0 0
xv50 xv50

xv50 je offline (nepripojený) xv50

mama 2 detí
Dôverne poznám tento problém, môj syn má 10 rokov a dodnes nechce jedávať zeleninu, ovocie / okrem jablka a banánu/. Ani neochutná. Moja známa detská lekárka stále tvrdila, že tomu chýba len hlad a malý sa napchá hlúposťami, ale nemala pravdu. V škôlke mohol byť hladný ako chcel, zaťal sa a neochutnal - aj keby odpadával od hladu. Pomazánky museli z chleba dolu.Tak to je doteraz. / Ale zase musím priznať, že miluje ryby, ktoré iné deti nemajú radi a celkovo od malička má divné chute - napr. suché ovsené vločky - bez všetkého.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Aspon vidím, že v tom nie som sama )) Pomazánky ani pomyslieť...

Len tak na okraj, pri jednej forme autizmu existuje aj taká forma poruchy, že nemôže byť na tanieri žiadna omáčka, nič na chleba. Nejaka poruchy systémovej integrácie to tuším nazývajú ))

Ako malý rok jedaval na večeru suché cestoviny bez ničoho a čistú vodu )

A ryby môže aj on. Ja už sa nepozastavujem, iba konštatujem.
0 0
xv50 xv50

xv50 je offline (nepripojený) xv50

mama 2 detí
Aj ja som už v tejto fáze konštatácie , ale kým som nebola, systémovo bola dezintegrovaná hlavne moja osobnosť, lebo chleba s horčicou sa mi nezdala byť vhodná večera pre 4-ročné dieťa.
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
Keď čítam vaše problémy s deťmi, som vďačná, že moje deti zjedli všetko. Suseda mala takého syna, čo nejedával. Viem, že vždy pozývala nejaké deti aby sa hrali u nich so synom a pri tej príležitosti im robila vždy niečo jesť, skúšala všetko aby mu chutilo!
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Nachtigal Pozri príspevok
Keď čítam vaše problémy s deťmi, som vďačná, že moje deti zjedli všetko. Suseda mala takého syna, čo nejedával. Viem, že vždy pozývala nejaké deti aby sa hrali u nich so synom a pri tej príležitosti im robila vždy niečo jesť, skúšala všetko aby mu chutilo!
moja teta kedysi varila doma a potajne to nosila ku susedom. Lebo susedia varili lepšie , tam sa vždy zjedlo všetko.

Problém akurát je, že obe jej deti majú v súčastnej dobe dobre cez 100kg - a ich deti sa tiež blížia k tejto hranici....
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
kelová polievka s klobásou, mleté mäsko dusené na cibuľke s brokolicou a karfiolom, šťava ochutená kečupom, viac zeleniny ako mäsa príloha ryža. V poslednej dobe zahusťujem všetko ovsennými vločkami: aj guláš, aj toto mleté mäsko, šťavy aj polievky. Nie je to tam ani cítiť a je to zdravé!!!!!
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
alaya1 Pozri príspevok
Dnes- rezance s tvarohom,.ja to nemam rada, takze dietka pokracuj. varim, co nelubim.
Hm, neviem, ako dlho taka dietka vydrzi, teda viem, kym ta nepopadne vlci hlad.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Takže dnes : Kyslú kapustu treba podusiť na cibuľke do mäkka / komu je veľmi kyslá, treba dať trochu kryštálového cukru /. Cestovinu / fliačky / uvariť v osolenej vode, slaninku opražiť. Všetko spolu zmiešame a dáme do sklokeramickej misy zapiecť. Vyskúšajte, je to óóóóbrovská mňamka . Dobrú chuť!
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Polievka z kosti, rezne z mletého mäsa, opekané zemiaky, uhorkový šalát
Naposledy upravil Kazu : 05.09.09 at 17:50
0 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
vajcové chlebíky špeciálne vymyslel môj syn ,hodia sa na rýchlu večeru,do vajíčok sa nakrája cibula,paprika,rajčina,saláma,niekedy dám aj tvrdý syr,celé to pomiešam obalujem chleba a vysmážam
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
maca.tt Pozri príspevok
vajcové chlebíky špeciálne vymyslel môj syn ,hodia sa na rýchlu večeru,do vajíčok sa nakrája cibula,paprika,rajčina,saláma,niekedy dám aj tvrdý syr,celé to pomiešam obalujem chleba a vysmážam
To moze byt zaujimave.
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
maca.tt Pozri príspevok
vajcové chlebíky špeciálne vymyslel môj syn ,hodia sa na rýchlu večeru,do vajíčok sa nakrája cibula,paprika,rajčina,saláma,niekedy dám aj tvrdý syr,celé to pomiešam obalujem chleba a vysmážam
chleba obalovaný len vo vajíčku som robila, to ostatné bolo vždy ako príloha, ale všetko spolu s vajíčkom sme ešte nemali, určite vyskúšam
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

zuzkahris Pozri príspevok
Takže dnes : Kyslú kapustu treba podusiť na cibuľke do mäkka / komu je veľmi kyslá, treba dať trochu kryštálového cukru /. Cestovinu / fliačky / uvariť v osolenej vode, slaninku opražiť. Všetko spolu zmiešame a dáme do sklokeramickej misy zapiecť. Vyskúšajte, je to óóóóbrovská mňamka . Dobrú chuť!
Len kapustu a cestoviny? Baz masa?? Hm..to nie je pre mna
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...ja dnes nevarím, zostalo od včera, hladoši neboli doma...cibuľový šalát a varené údené kolienko...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať