Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Tweety Pozri príspevok
Veď pivo sa varí, také nedieš?
No ano... ale že by som si ho začala variť sama doma... Treba nejako začať, no nie?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Dala som si tú námahu a vstala som od počítača a šla pozrieť do chladnicky. Mam tam dve flasky - tekuté magi a zavarane egrese... dnes asi nic neuvarim Ale rozmyslam ze odpojim chladnicku od elektriny, na tieto dve ingrediencie nie je treba chlad...

ale zajtra si uz nieco kupim
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Kuracia polievočka s domácimi rezancami, kuracie prsia na vina, hranolky, ryža a zeleninová obloha.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zk24 Pozri príspevok
No ano... ale že by som si ho začala variť sama doma... Treba nejako začať, no nie?
Nič mi do toho nie je, ale z piva nebudeš veľmi najedená
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Hlad je len prezleceny smad predsa
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Zuzka, možno začni s tým, čo máš rada a v reštaurácii si to dávno nemala. Niečo jednoduché, napr. francúzske zemiaky.

Ale zas načo by si navarila za vedro, keď si na to sama. Priznám sa, keby som aj ja mala len sama sebe variť, tiež by som zostala pri chlebíku s karičkou.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ja nie , ja by som varila aj ked len pre seba, ja sa zo tzv. sucheho jedla neviem najesť. A francuzke zemiaky aj pre jednu sa daju uvariť, bude ich mať na 2 krat. Ale aby človek mohol variť, musi isť aj nakupiť, z ničoho sa nič dobre neuvari.
1 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Kedysi na "akcii" mi chlapci povedali. Je nám zima, navar nám bujón ! A ja na to. A to je čo ???? Taká som bola gazdina v 18-tich .

Zuzka, skús začať s varením bujónu. To si kúpiš taký, že slepačí bujón (ja mám rada zn.Carpathia). Jednu kocečku zaleješ pol litrom vody z rýchlovarnej kanvice, pomiešaš, privedieš opäť do varu, prihodíš pár kúpených rezančokov a máš teplej polievočky na 2 dni
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Neuveris, bujon som uz v rukach mala
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dievča, neboj sa ty nič, život ťa naučí všeličo, aj variť.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Zuzka, ja keď som sa vydala nevedela som nič uvariť ani napiecť. Doma keď som mala mame pomôcť s varením, som mala plno výhovoriek. Ako mladomanželka som svojmu miláčikovi chcela upiecť kurča, veď na tom nemôže byť nič ťažké. Kurčiatko som poumývala, posolila a dala piecť. Keď som ho šla pozrieť vyvalil sa z rúry na mňa čierny dym a smrad. Ja som totiž dala kurča piecť aj s tým sáčkom, v ktorom boli drobky.
Rada na moje začiatky spomínam a môžem povedať, že teraz varím a pečiem veľmi rada aj pre seba samu.
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

zk24 Pozri príspevok
Ja by som potrebovala poradit, ako si navodit pocit ze ma varenie bavi a ako sa prinutit varit
zk24 Pozri príspevok
Ked som neni hladná, nechce sa mi variť, keď som hladná, nevydržím čakať na to kým sa uvarí, a preto si dám v oboch prípadoch chleba s karičkou

Chcela by som sa prinútiť variť, niečo dobré ako varila mamina, ale keď to je taká nuda, a človek varí 3 hodiny a za 25 minút je to zjedené a potom 2 hodiny ešte upratuje... no a môže začať variť znova, lebo už je čas večere...
Zuzka, ono to len chce byť poriadne, ale poriadne zaľúbená do hladoša, ktorému by si dobrým jedlom ulahodila. Ja som sa napr. tak naučila štrikovať. Moja mama bola na ručné práce zručná, mňa nelákali, lenže holt, prišla láska a jeho túžba po veste, to mi ver, hneď som sa do štrikovania pustila. Tak to bolo aj s varením. Keď som videla, ako chutí a aj pochvaly sa mi dostalo, začalo ma to veľmi baviť. Je pravda, že variť a piecť s chuťou a radosťou pre druhých mi ostalo, keď však mám variť len pre seba, to väčšinou vzdávam, napr. upečiem zemiaky v rúre a tak pod.
Ak aj varenie niektorého jedla trvá 3 hodiny, medzitým máš prestávky, nestojíš predsa vkuse pri sporáku. Môžeš si varenie uľahčiť tlakovým hrncom, ja si varenie bez neho ani neviem predstaviť. Začni úplne jednoduchými jedlami, ktoré máš komplet do pol hodiny.
Skús napr. tieto recepty http://www.porada.sk/168691-post8.html
Ak si budeš hovoriť, že varenie je nuda, tak to tak aj bude. Musíš si ho niečim spríjemniť. Práve dnes bola u nás švagriná(je rehabilitačná sestra) na obed a predvádzala mi, čo sa všetko dá pri varení precvičiť, od dýchania cez spevňovanie zadku až po posilnenie svalov priečnej klenby.
Naposledy upravil Marína : 16.01.11 at 15:43
5 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kuraco-hovädzia polievka so slížikmi,pečené vykostené kura, plnené plnkou, opekané zemiaky na cibul'ke, uhorkový šalát.
2 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
ahoj....
špenátová polievka s opečenými na kocky pokrájanými rohlíkmi a vysmážané rezne s maslovými zemiakmi a uhorka...
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Idem scedit jogurt, do vzniknuteho syra zopar oliv, trochu oleja, korenia, bylinkovy caj.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

mäso na cesnaku http://varecha.pravda.sk/recepty/mas...57-recept.html
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Ja som si dnes len jaterničky upiekla a dala s chlebom, lebo som bola sama.

A teraz možno trochu , ale nedá mi:

Marína Pozri príspevok
Zuzka, ono to len chce byť poriadne, ale poriadne zaľúbená do hladoša, ktorému by si dobrým jedlom ulahodila. Ja som sa napr. tak naučila štrikovať. Moja mama bola na ručné práce zručná, mňa nelákali, lenže holt, prišla láska a jeho túžba po veste, to mi ver, hneď som sa do štrikovania pustila. Tak to bolo aj s varením. Keď som videla, ako chutí a aj pochvaly sa mi dostalo, začalo ma to veľmi baviť. Je pravda, že variť a piecť s chuťou a radosťou pre druhých mi ostalo, keď však mám variť len pre seba, to väčšinou vzdávam, napr. upečiem zemiaky v rúre a tak pod.
Ak aj varenie niektorého jedla trvá 3 hodiny, medzitým máš prestávky, nestojíš predsa vkuse pri sporáku. Môžeš si varenie uľahčiť tlakovým hrncom, ja si varenie bez neho ani neviem predstaviť. Začni úplne jednoduchými jedlami, ktoré máš komplet do pol hodiny.
Skús napr. tieto recepty http://www.porada.sk/168691-post8.html
Ak si budeš hovoriť, že varenie je nuda, tak to tak aj bude. Musíš si ho niečim spríjemniť. Práve dnes bola u nás švagriná(je rehabilitačná sestra) na obed a predvádzala mi, čo sa všetko dá pri varení precvičiť, od dýchania cez spevňovanie zadku až po posilnenie svalov priečnej klenby.
Marína, nechceš sa o to podeliť trebárs v téme "Zdravie"? Možno by to prišlo aj iným vhod...
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Keď to sa cez písmenká veľmi, preveľmi ťažko vysvetľuje.
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Škoda, preškoda:-(
0 0
velvet velvet

velvet je offline (nepripojený) velvet

Marína však my sa uspokojíme aj s fotkami ;-)
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať