Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

alabutova opita huba s jahodami, to zelene su slnecnicove semienka.
P1010352d.JPG  
P1010351d.JPG  
1/1
5 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Zemiaková polievka na kyslo so zapustenými vajíčkami, lievance s džemom, škoricou a šlahačkou.
3 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dnes sa nevari.
Odvcera kapustnica, plneny kapustny list i opita huba. Pokazil sa mi mrazak, idem pozriet kombinovanu chladnicku s mraznickou. Ak viete, poradte comu sa mam pri vybere vyhnut. :-)
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Chladničke ktorá nemá zvlášť mrazák a zvlášť chladničku. Podľa toho ako ťa poznám z "porady" ty potrebuješ hlavne veľký mrazák.
Inak čo sa mňa týka: už nemám záhradu, teda nemám vlastné prebytky, ani nechovám nič na mäso - tak mám len maličký mrazák (25 l). Nech mi mrazí Tesco !!!
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

spenatova polievka, pirohy na sladko/ s lekvarom a so struhankou/, langoše
2 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Nadnes som si urobila brokolicovú polievku s ovsenými vločkami, zemiakovú kašu a kuraciu roládu z prsíčok, vystlanú plátkami syra a šunky a dovnútra som zavinula do jednej mrkvu a do druhej nejakú bravčovú klobásku so syrom, ktorú mi odporučila predavačka v obchode. Uvidím, či sa mi experimentovanie vyplatí a či budem jesť ja alebo mačky.
5 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Špenátová polievka /zahustila som ju kukuričnou múkou podľa Katy50/, losos s bylinkami a zemiakmi, všetko na pare.
4 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Prave mrazak mi velky netreba. Tiez sa snazim co najmenej mrazit (huby, zeleninove vnate). Zeleninu, zemiaky, kapustu mam v pivnici. Skor chladnicku, uvarim viac, sup do chladnicky. Idealne mi vychadza kombinovana chladnicka s mrazakom cca 110-120 litrov. Bol som pozriet po obchodoch, ale nic ma neoslnilo. Velka spotreba a cena. Pozriem na webe.
0 0
est est

est je offline (nepripojený) est

Dnes som prvýkrát robila hrnčekové knedle v mikrovlnke, 30 minút času aj s nakrájaním:
V mise vyšľaháte 2 žĺtka s 1,5 hnčekom mlieka, 1/2 - 3/4 lyžičky soli, 1,5 rožka na kocky, necháte postáť, pridáte 1,5 hrnčeka hrubej múky s 1 lyžičkou prášku do pečiva, sneh z 2 bielkov.
Cestom naplníme maslom (masťou) vymastené 4 hrnčeky s priemerom 7,5 cm, v mikrovlnke vlníme asi 8 minút na 750 W, v polovici času ich pootočíme.
my sme k tomu mali dusenú červenú kapustu a pečené horné morčacie a la knedlo-vepřo-zelo...
1 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Prííídem ?
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Špenát s volským okom a zemiakmi ako dezert lekvárové šišky aj s rumom /Jožka nás namaškrtila v CCC../
DSC00503.jpg  
6 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

... a Ty zase tu
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
est Pozri príspevok
Dnes som prvýkrát robila hrnčekové knedle v mikrovlnke, 30 minút času aj s nakrájaním:
V mise vyšľaháte 2 žĺtka s 1,5 hnčekom mlieka, 1/2 - 3/4 lyžičky soli, 1,5 rožka na kocky, necháte postáť, pridáte 1,5 hrnčeka hrubej múky s 1 lyžičkou prášku do pečiva, sneh z 2 bielkov.
Cestom naplníme maslom (masťou) vymastené 4 hrnčeky s priemerom 7,5 cm, v mikrovlnke vlníme asi 8 minút na 750 W, v polovici času ich pootočíme.
my sme k tomu mali dusenú červenú kapustu a pečené horné morčacie a la knedlo-vepřo-zelo...
Takýto podobný recept som mojim deťúrencom varievala (vtedy neboli MW) v mikroténovom sáčku - bolo treba 20 minút, do cesta som ešte pridala nadrobno pokrájanú petržlenovú vňatku.
2 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

U nás sa dnes nevarilo, ale piekla som koláčik na zajtrajšiu oslavu najmladšej vnučky Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Snímka0190.jpg
Zobrazení: 47
Veľkosť:  67.0 KB. Je to prvotina, tak dúfam, že bude chutiť.
9 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Dnes som varila iba večeru (doobeda bola práca a potom varila reštaurácia) - grilované filety hoki a pečené hranolky
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jozka56 Pozri príspevok
U nás sa dnes nevarilo, ale piekla som koláčik na zajtrajšiu oslavu najmladšej vnučky Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Snímka0190.jpg
Zobrazení: 47
Veľkosť:  67.0 KB. Je to prvotina, tak dúfam, že bude chutiť.
určite bude chutiť vyzerá úúúžasne, veď to je hotové umelecké dielo
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

u nas dnes pizza-kupila som u Turka,robi vybornu.

vcera-smazene rybie file,korn bageta,parena brokolica,ladovy salat
2 0
zzuzus@zoznam.sk zzuzus@zoznam.sk

zzuzus@zoznam.sk je offline (nepripojený) zzuzus@zoznam.sk

Ja som dnes varila fazulu na kyslo s údeným a zajtra morč,prsia ako čína a hranolky a možno ,ak sa mi bude chcieť tvarohové knedle.
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - ovsene vlocky, jogurt, lanove semienka, bylinkovy caj.

Obed - hovadzia polievka s pecenovymi haluskami, plneny bravcovy rezen, omastene zemiaky, kurkumova ryza, salat z poru, cinskej kapusty, calamady a minicvikle, opita huba s broskynami, pivo.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

My ideme pozrieť na chalupu, či je všetko OK a cestou spať sa zastavíme v reštike Hájniková žena a dáme si nejakú špecialitu, možno Jánošikov vrkoč. Ach, nemusím variť.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať