Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

tak vnúčik a mamička ho ako pomenovala
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Slovensky ... Mato.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Pekné meno a ty si určite na vnúčika patrične hrdý tak ti gratuľujem aj celej rodinke.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Cestoviny s tuniakom. Tento chutný a rýchly recept mám od kamarátky, v čase DP možno príde vhod
Mrkvu nastrúhať na hrubo, popražiť na olivovom oleji, pridať korenie, soľ a rajčinový pretlak /nie kečup/, vhodný je aj ajvar.
Po chvíľke vyliať konzervu tuniaka aj so šťavou, podusiť cca 3-4 minútky, dochutiť cesnakom a bylinkami, kto aké má rád. /Ja som dala bazalku a pridala citr. šťavu/. Zamiešať s cestovinou a už len popriať dobrú chuť tým svojim papkáčom
5 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

V piatok som kúpila kus pekného bravčového a dve kurence. Bravčové som plánovala urobiť v sobotu a na nedeľu som chcela upiecť kura s čiernym pivom, dusenú kapustu a knedľu. So sestrou som sa dohodla, že v nedeľu pôjdeme mrknúť na Inchebu aké pamlsky tam vystavujú tak som bravčové hodila do nálevu akože divočina a v sobotu som upiekla kura s kapustou a knedľou. Manželovi som v sobotu hovorila, že mladí budú na domčeku a on bude obedovať sám, že toto kura bude mať aj v nedeľu. Chutilo mu a tak súhlasil. Lenže...., v nedeľu som mu zabudla pridupľovať, že obed je v chladničke a keď som sa ja vrátila z Paštekárne a on z hokeja tak som videla, že je nejaký nafučaný. Pýtam sa: "Čo? Prehrali, keď si akýsi napajedený?" A on taký urazený, že aký má byť z tých 5 cm klobásky čo musel do seba tlačiť na obed. No jasné otvoril chladničku, 5 cm klobásky kdesi za hrncami našiel, hrnce nie
A dnes máme tú akože divú sviňu na spôsob sviečkovej a k tomu dojeme knedľu čo ten môj manžel včera ušetril. Len ho musím najprv nájsť kde sa zašil, lebo on sa ukáže až keď od hladu nevidí.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

klasické chlapské videnie,to oni majú asi v génoch
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Moje

Upražil som si gazdovskú slaninku, na to na kolieska pór, udusenú ryžu a pridal dve vajcia.
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

... bez tej slaniny sa to nedá?....
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

u nás včera, dnes, zajtra a možno aj pozajtra hovädzia sviečková na smotane a knedľa, alebo druhá možnosť kuracie rezne v náleve s ryžou.
Otec mal cez víkend 60 rokov, tak nás nabalili aj domov
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

- dnes si robím chuť na: volské oči, k tomu pečené bravčové zo včera, varené zemiaky /alebo chlieb/ a feferóny /domáce/
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dnes nevarim, alabut hore spicami, ani som nejedol, kuwa ale tie feferony mi nedaju spat. Veru, idem si aj ja dat domacu slaninku, chlieb, feferony a pivo.:-)
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Včera posledný kus lososa + špenát.
Po stý raz som sama sebe vydala zákaz nákupu potravín.
Vytiahla som z mrazničky nielen lososa, ale aj údenáča, klobásu, slaninu, kosti. Už mám z nich uvarené krúpy a ešte sa chystám upiecť perníkový mrežovník, špajza plná lekváru.
2 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes sme dojedali od včera. Na zajtra sa chystám uvariť hraškovú polievku a palacinky s tvarohom, lekvárom a čokoládou.
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ja sa tesim na zajtrajsiu kapustnicu. Kost z karmenadle je pripravena, este kusok hovadziny, nejaky slepaci chrbat a carovanie sa moze zacat. Vyborna kapustnica je aj husacich labiek obalenych husacimi crevami a zatrepana husacou krvou. :-)
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

............ ale to snad nie ???
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Kazu Pozri príspevok
V piatok .....................A on taký urazený, že aký má byť z tých 5 cm klobásky čo musel do seba tlačiť na obed. No jasné otvoril chladničku, 5 cm klobásky kdesi za hrncami našiel, hrnce nie................
tak teda pridam aj ja.nechcela som to pisat,lebo mi to prislo blbe,ale vidim,ze muzi su ozaj z marsu....stalo sa mi dnes cosi podobne:

rano/o pol stvrtej/som vstala,aby som mojmu muzovi uvarila kolienka k paprikasu,ktory uz bol hotovy v mraznicke-z casov velkeho varenia.
lebo dnes sme z domu isli do bytu vo viedni,ale ja som mala volno,takze som cestovala az vecer.tak aby mal co papkat,chudacik,na veceru.....
paprikas som dala na spodok dozy,na vrch kolienka.

vravim-ked paprikas nebude este celkom rozmrazeny,daj kolena na tanier a daj si to mäsko este rozmrazit do mikrosky......a potom si k tomu daj tie kolienka a prihrej spolu....

poobede mi muz vola-co mam jest na veceru....

ja na to-,vsak ten paprikas s kolienkami,co som ti rano nachystala.

o dobru hodinu vola-zjedol som to vrecko chrumiek,lebo tu nic na veceru nemam.

ja na to-

moj muz-no vsak ja tu mam len kolienka,a kde je paprikas?

ja na to-!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,pod kolienkami!!!!!!!!!!!!!!!!!

moj muz-jaaaaaj,uz vidim,no ale ked uz som zjedol tie chrumky to by som bol plny,kup mi zemle,dam si len daku salamu a syr.
paprikas si dam zajtra.....

ja na to-,od dnes s tebou nevstavam a nezaujima ma co budes jest!!

pomyslela som si ze takeho somara snad doma nema nikto.....
citam tu tento prispevok,pucim sa a vravim-vidim ze nie si sam ako z inej planety .....a nasledne mu rozpravam ako tvoj muz nevidel hrnce ale klobasu nasiel

moj muz-no,co je na tom smiesne.je to uplne normalne......muzi rozmyslaju inak.

ja -
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

jednu z najlepších kapustníc som jedla v klube zdravia, namiesto klobásky sušené kuriatka. Nejedla som ich od detstva. Ešte som aj dostala plný pohár, od dcéry krásny keramický mlynček a tak si ich meliem skoro na každé jedlo. Tento rok ma Ježiško veľmi potešil.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

alabut Pozri príspevok
Novy stravnik. :-)
mam sa aj pytat na recept?
jako sa to take pekne robi.....
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Obed zovčera, na večeru bryndzová nátierka s bagetkami.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

mam sa aj pytat na recept? ako sa to take pekne robi..

Osky, z lasky, musis si ho vysnivat. Vsetky deti su pre milujucich rodicov pekne. :-)
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať