Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - opita huba, bylinkovy caj.

Obed - fazulo-hubovy vyvar, spagety s feferonovou riccotou, vyprazane kuracie pecienky v trojobale, bylinkovy caj.

Vecera - kapustnica, buchty na pare so slivkovym lekvarom, bylinkovy caj.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
...kukám, že opitá huba u Teba vyhráva na plnej čiare......Mackovi mackatému pusu na čielko za mňa daj......
Naposledy upravil Ajuška : 27.01.11 at 11:01
0 0
milkami milkami

milkami je offline (nepripojený) milkami

to Tebe varí babka?U nás je na večeru čo zvýši od obeda+doplnky na vylepšenie
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Opita huba ma vyhodu, ze do misky tresnes co dom dal. Minies stare lekvare, kompoty, likery, orechy, slnecnicove semienka, pokazene mlieko, acidko, jogurt, slahacka, kakao, maslo, zamazes minimum riadu, netreba ti vajcia, ale mozes minut bielka, ak ti ostali, a pod. :-)
Jednoduchy nesladky piskot, rychla priprava, nastavim minutky a vyberam, az ked zapiskaju. Piskot dam odvetrat na mriezku a natrepem nan, coho sa chcem zbavit (alabutky nie). Momentalne ho hojne pokropim likerom z oboch stran, potriem tenkou vrstvou lekvaru, poukladam jahody, riadne zasypem slnecnicovymi semienkami a polejem cokoladovou polevou s trochou cokolady. A mas malo sladky kus ku kave, ale da sa pouzit aj ako hlavne jedlo. Este ho musim skusit naslano. :-)
4 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Babka mi nevari, varim sam v malych mnozstvach, aby bolo pokial mozno cerstve kazdy den, a ked je skarede pocasie, co budem robit? Pride jar a zacne dennodenne jogurt, salat, mrkva, mangold, chlieb s mastou, cibula. Nebude kedy varit. :-)
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Ja mám polienku od včera a pražím fašírku so zemiakovou kašou. K tomu uhorku.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
alabut Pozri príspevok
Opita huba ma vyhodu, ze do misky tresnes co dom dal. Minies stare lekvare, kompoty, likery, orechy, slnecnicove semienka, pokazene mlieko, acidko, jogurt, slahacka, kakao, maslo, zamazes minimum riadu, netreba ti vajcia, ale mozes minut bielka, ak ti ostali, a pod. :-)
Jednoduchy nesladky piskot, rychla priprava, nastavim minutky a vyberam, az ked zapiskaju. Piskot dam odvetrat na mriezku a natrepem nan, coho sa chcem zbavit (alabutky nie). Momentalne ho hojne pokropim likerom z oboch stran, potriem tenkou vrstvou lekvaru, poukladam jahody, riadne zasypem slnecnicovymi semienkami a polejem cokoladovou polevou s trochou cokolady. A mas malo sladky kus ku kave, ale da sa pouzit aj ako hlavne jedlo. Este ho musim skusit naslano. :-)
...som si oprskala monitor na súvislostiach zvýrazneného......ešte že si to prvé nepísal v 1. os.j.č......
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Kapustnica zjedena, alabutove cesto vykysnute, alabutka s dcerou upackaju buchty, ja ich odborne sparim, vlozim do termomisy a spolocne ich zjeme. Priloha ... bylinkovy caj, alabutka ... kava, cigareta.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
...alabut... ďakujem za skvelý recept na chlieb... už mám zo tri nácviky za sebou a musím uznať, že postup si hodil perfektný... jednu dávku som vylepšila pridaním sušeného cesnaku a dôsledok bol úžasný...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Cesnek je lepsi rozotriet povrchu cerstvy s olejom. Len treba vediet odhanut cas pred dopecenim, aby sa ani nespalil, ani neostal zeleny. Cerstvemu sa nic nevyrovna. Este prespikovat domacou slaninkou ... :-)
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Vyprážaný karfiol, varené zemiaky, tatarska omáčka.
Karfiol som robila v teplovzdušnej rúre.
0 0
foaswc foaswc

foaswc je offline (nepripojený) foaswc

Zemiakový prívarok a fašírka
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

pripálený zelený čaj, myslela som si, že je to len riekanka, ale veru sa mi podaril čajník to prežil
Naposledy upravil kukučka : 27.01.11 at 23:00
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

kukučka Pozri príspevok
pripálený zelený aj čaj, myslela som si, že je to len riekanka, ale veru sa mi podaril čajník to prežil
Nechodila si náhodou s mojim manželom na rovnaký kurz varenia? Ten takto varil čaj šípkový a neprežili ani šípky, ani hrniec. Raz varil kávu v koťogu a ten umelohmotný držiak bol stečený až na sporáku Ale aby som mu nekrivdila, stalo sa mu to iba dva krát v živote a viac už nie. Viac krát už nevaril
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Mne zmizla voda v hrnci aj so zemiakmi. Ale vraha v TV vypatrali. :-)
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Teraz ma napadla príhoda mojej sestry. Mohla mať asi 17násť, dala si variť várové nátačky /žienky vy budete vedieť aké/ do hrnca a začala si čítať knihu.... Po hodnej chvíli som došla do kuchyne : tam kúdol dymu, sestra nerušene číta - záver : hrniec aj z roztavenými nátačkami išiel do kontajnera
0 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

... môj syn predvčerom premenil červenú nádobu na varenie vody na kávu na čiernu nádobu. Podotýkam, že to nie je odymené alebo ako by som to nazvala, ona je jednoducho čierna.
Inak sme našťastie inú ujmu neutrpeli ... varil na plynovom sporáku a sedel pred PC.
Takže, milí závisláci, kolegovia, pozor!

... ale včera napiekol výborné palacinky, a všetky panvice majú pôvodnú farbu ...
Naposledy upravil janka67 : 28.01.11 at 09:52
0 0
duggle duggle

duggle je offline (nepripojený) duggle

manželka a matka dvoch detí ...viac
dnes sa u nás ide variť paradajková polievka so syrom a bryndzové halušky a večer sa ide na pizzu keďže sa donesú vysvedčenia so samými jednotkami a ešte robím krtkovu tortu
3 0
duggle duggle

duggle je offline (nepripojený) duggle

manželka a matka dvoch detí ...viac
Kazu Pozri príspevok
Nechodila si náhodou s mojim manželom na rovnaký kurz varenia? Ten takto varil čaj šípkový a neprežili ani šípky, ani hrniec. Raz varil kávu v koťogu a ten umelohmotný držiak bol stečený až na sporáku Ale aby som mu nekrivdila, stalo sa mu to iba dva krát v živote a viac už nie. Viac krát už nevaril
môj manžel a varenie...........to by dopadlo isto takto. ale niet nad moju maminu,v rúre "upiekla" asi 3 rádia - rada chodí do záhradky no musí tam mať aj rádio, no a nie raz sa stalo že ho upršalo, tak ho dala na chvíľu usušiť no vždy naň zabudla
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ahojte kuchtičky, u nás dnes bude zapekaná brokolica na masle, cibuľke a varené zemiačky
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať