Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Klasicka masova polievka, vcera robeny ulezany zemiakovy salat, rezne {nie moc zdrave, ale furt len na staveto nechuti} a vyprazane file.
3 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

fazuľový prívarok s párkom a zostane aj na zajtra... alebo zmrazím...
0 0
makaluzo125 makaluzo125

makaluzo125 je offline (nepripojený) makaluzo125

Dnes sme mali na obed vyprážaný syr s pečenými zemiakmi (na kocky) a k tomu tatarskú omáčku alebo brusnicovú omáčku.




Poradím ti čo by si si mohla navariť.Ja tomu hovorím kopčeky to je opečené mäso na ňom šunka potom broskyňa a nakoniec syr....MŇAM!!!
1 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Polievka ako vždy- kuracia s rezancami, černohorský rezeň, americké zemiaky, uhorka.
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

vyprazane kurca,parena brokolica,hlavkovy salat,ryza,chlieb
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

duggle Pozri príspevok
môj manžel a varenie...........to by dopadlo isto takto. ale niet nad moju maminu,v rúre "upiekla" asi 3 rádia - rada chodí do záhradky no musí tam mať aj rádio, no a nie raz sa stalo že ho upršalo, tak ho dala na chvíľu usušiť no vždy naň zabudla

tak mamy su na toto asi odbornicky-moja zvykla postavit cajnik na platnu a "odbehla" si na chvilku do zahradky.....cajnik pistal,skakal,neraz sme ho nasli odleteny v kute v kuchyni......
raz tak upenlivo a vytrvalo pistal,az na nom vznikla preliacenina smerom dnu....
veru,a kolko slizikov alebo omacok vykypelo koli zahradke....
niet nad zahradku.najlepsie,ked v nej stretnete cez plot susedku.jaaaaaj,to sa vari........
1 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
V piatok: údené kare so zemiakovou kašou poliatou smaženou cibuľkou
V sobotu: bravčové mäso na šťave s ryžou
IMG_5035.jpg  
IMG_5036.jpg  
1/1
5 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ako robíte také dobré pečené zemiaky? Najskôr ich predvaríte a potom šup na panvicu? Alebo v rúre? Ja robím v rúre, ale dcéra hovorí, že to nie je ono
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

... na dobrý štart do nového týždňa všetkým známym aj neznámym...
IMG_0588.JPG  
IMG_0594.JPG  
IMG_0595.JPG  
1/1
8 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

Deganova Pozri príspevok
... na dobrý štart do nového týždňa všetkým známym aj neznámym...
Tu kyticu by som strasne rad videl an vacsej fotografii prosim. Slo by to?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
rdb Pozri príspevok
Tu kyticu by som strasne rad videl an vacsej fotografii prosim. Slo by to?
...hej ...čoby nie

Stiahni do svojej mašiny ...a tam si lepšie pozrieš ...
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

janaGT Pozri príspevok
ako robíte také dobré pečené zemiaky? Najskôr ich predvaríte a potom šup na panvicu? Alebo v rúre? Ja robím v rúre, ale dcéra hovorí, že to nie je ono

ja robievam rozne:

1.ocistene surove zemiaky,poprekrajujem len na velke stvrtiny a dam na pomasteny pekac,posolim a pokminovym,dobre premiesam a peciem na 200 stupnov.neprikryte.
musia byt ruzove,az cervene-chrumkave,uz s nimi nehybem,trva to asi hodinu ale su vyborne.

2.surove ocistene zemiaky prerezem na kocky alebo hranolky,skartka na drobnejsie ,poslim a pokminovym,dam na pomasteny pekac a peciem ako tie pred tym,len to trva kratsie.

3.zemiaky uvarim v supke,trochu vychladnute osupem,prerezem na hrube kolieska ,posolim a opekam ich este na panvici,aby chytili farbu.na zaver posypem petrzl.vnatou

4.surove zemiaky nakrajat na kolieska ,posolit.stopit dostatok masla a opekat ich na tom masle-musia sa casto miesat.pokrajat ich ale mozno aj na kocky alebo stvrtinky.toto sa vola ze zamocke zemiaky.na zaver posypes petrzl.vnatkou

5.zemiaky ocistis a nakrajas na velke stvrtiny.pecies celkom bez tuku-len ich posolis.su ozaj dobre.

6.zemiaky poriadne vydrhnes draplavym cistym vechtikom alebo kartacikom,aj so supkou ich ulozis na suchy pekac a pecies,kym supka nei je krasna chrumkava.
jeme to so solou a maslom.k tomu mlieko,alebo kto ma rad,tak kysle mlieko alebo acidko.....

7.smazene zemiacky:
v supke uvarene a osupane zemiaky pretlacim cez mriezkove koliesko na panvicu,kde mam trochu oleja,alebo masti.posolim,zamiesam.
opekam na prudkom ohni,ale ked priharaju,ohen stiahnem na menej..miesam o dusu ale necham ich dobre popripekat.musia byt trochu omastene,inak su take suche,plane,takze mozes dat trosku oleja a kusok masla.na zaver este posypat petrzl.vnatou.mnam.taketo sa strasne hodia k mäsu vyprazanemu v trojobale.

dufam ze som trochu pomohla.
9 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Polievka zo zeleného hrášku s mrveničkou, pangasius zapekaný s domácim lečom, zemiaky, ľadový šalát.
3 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

... keby to nebolo tak ďaleko, dala by som sa pozvať...
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

strapačky s kyslou kapustou a s domácou slaninkou
už nám slinky tečú
3 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Včera sme dojedli od nedele. Dnes chcem urobiť vajíčkovu polievku, hovädzie na hubách s ryžou. K tomu nech si vyberú kompót - je ich plná špajza alebo uhorku.
5 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

hustá fazuľová polievka s chlebom
1 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

Kyslá zemiaková polievka a Zeleninové rizoto s uhorkovým šalátom
1 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

rajcinova polievka, leco s klobaskou a kolienkami, a este odvcera segedinsky gulas kysnuta knedla..kto si co vyberie
1 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

zeleninové rizoto, polievka z nedele - hovädzia
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať