Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Zeleninová (brokolica, mrkva, petržlen, pór, zemiaky, ligurček) krémová polievka, tvarohovo-jablková žemľovka s karamelovou omáčkou.
4 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

osky Pozri príspevok
hm,moj muz by ma s rymto posla niekam......
do obchodu po mäso alebo vajíčka, vlastne pre oboje, však ???
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

osky Pozri príspevok
hm,moj muz by ma s rymto posla niekam......
aj môj muž a aj moje milé detičky, ale ja by som s takým problém nemala
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Dnes iba zeleninová polievka, pre manžela palea s morskými príšerami, a komu sa nebude páčit', bude mat' vodný deň.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Palestinska jogurtova polievka (vynikajuca), pecene kuracie kridla v horcicovej omacke, kuwa, nemal som kvasok na knedlu, tak tarhona. :-)
P1010403d.JPG  
P1010405d.JPG  
1/1
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

alabut Pozri príspevok
Palestinska jogurtova polievka (vynikajuca), pecene kuracie kridla v horcicovej omacke, kuwa, nemal som kvasok na knedlu, tak tarhona. :-)
Alabut prosím, prezraď recept na tú palestínsku jogurtovú polievku
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

http://katerinakralova.blog.idnes.cz...a-polevka.html

Ja podusim kridla, zalejem vodou, bobkovy list, nove korenie, cibula, mrkva, petrzlen, hrst krupkov, varim, pokial nezmaknu kridla. Potom vyberiem zeleninu, zmixujem spolu s jogurtom a vlejem naspat. Pridam hovadzi bujon, vegetu, sol, feferonovu pastu a povarim pat minut, pridam petrzlenovu vnat, trosinku muskatoveho orechu a finito. V tej na obrazku je este trochu hovadzieho gulasu od vcera. Davam viac jogurtiu, preto je polievka akurat kysla a netreba citronovu stavu.
A Eid Mubarak ! :-)
Naposledy upravil alabut : 04.02.11 at 00:44
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

ľudkovia moji - ja mám dnes za úlohu pripraviť hovädzie rezne.
S bravčovými by problém nebol, ale hovädzie som ešte nerobila.
Hovädzie sú na požiadavku môjho manžela, ak máte dobrý receptík, tak dajte, nech si šplhnem.
zatiaľ diki
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

3 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Ja som voľakedy dávno robievala vyprážané rezne z hovädzieho mäsa takto,
klasicky ako bravčové naklepať, okoreniť, obaliť v trojobale a vypražiť. Potom som to dala do kuchty na parák podliaty vodou tak, aby neboli rezne namočené a nechať pariť asi 20 minút. Rezne boli mäkunké, ale mne aj tak chutia najviac bravčové
5 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

Cestovinovy salat so strukovinami a balzamikovou zalievkou.
3 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

U nas sa hovadzie rezne roboa tak, ze sa prui naklepavani do nich vklepe sol korenie a struhanka, potom sa obalia vo vajci vyprazia, naukladaju do pekaca podleju vodou prikryju druhym pekacom a pecu na 200 stupnov najmenej hodinu. Podobny recept s obrazkami je na
"Varime s medvedom Vlhkie snicle" - nemozem sem dat link, pretoze to v praci mame blokovane.
3 0
janamirka2 janamirka2

janamirka2 je offline (nepripojený) janamirka2

My to robíme zas tak, že vyklepeme rezne so strúhankou predtým okoreníme,obalíme vo vajci vypražíme a dávame do druhého hrnca podlejeme vodou, dáme trochu kečupu, korenia a dusíme tak dlho podľa toho aké to mäso je. Ak máme tlakový hrniec tak dávame do neho ak nie tak pod pokrievkou dusíme aj 1 hod.Je to výborné môže sa to robiť aj s diviny
1 0
duggle duggle

duggle je offline (nepripojený) duggle

manželka a matka dvoch detí ...viac
aj u nás sa vklepáva strúhanka, potom obalím vo vajci, dám do tlakového hrnca, pridám horčicu, kečup, korenie , ku koncu zahustím, máme aj omáčku a podávam to zo zemiakovou kašou - takže viem čo idem variť v nedeľu, ďakujem

dnes zeleninová polievka a bravčové mäso na spôsob gulášu a príloha zemiaky
3 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Moja nebohá mamina ich robievala tak, že vypražené rezne podliala vodou rozmiešanou s výpekom a šľahačkovou smotanou. Zapekala zakryté pokrievkou. Po upečení mali krásnu farbu, skvelú chuť a boli nesmierne mäkučké.
1 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

takže tie hovädzie rezne, tak ako ste poradili, aj na nete tak radili: nakrájať, osoliť, okoreniť, prstami do toho jemne vklepkať strúhanku, obaliť vo vajíčku, rýchlo opražiť a potom ešte podliať a dusiť. Dám na to pri dusení trošku vegety, cesnak. Pred podávaním na horúce rezne dám syr Nivu. Chlapi chcú k tomu len chlieb, horčicu, kečup.
Držte mi palce, uvidím čo z toho bude.

Po rezňoch plánujem puding s piškótami a čučoriedkami.
Potom Zlatého bažanta a TV kultúra. Ešte, že je piatok.
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Pri duseni dat hodne susenych hribov, tie su z toho mismasu najlepsie. :-)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Mne s dcerou k tomu najlepsie chuti zemiakova kasa a cvikla.
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

sušené hríby mám /habadej/, ale synkovi nechutia - takže bez
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Rizoto, posypané postrúhaným syrom.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať