Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

teraz som priniesla z obchodu karfiól, tak ho idem vypražiť. K tomu urobím opečené zemiačky a tatakru.
2 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

špenátový prívarok, varené zemiaky, volské oko...

ozaj, vie mi niekto poradiť ešte nejakú špenátovú variáciu okrem klasického prívarku, zapekané zemiaky so špenátom a syrom, špenátový nákyp a špenátová roláda?
Tie 4 menované mám v repertoári, ale roládu musím z neho vyhodiť, nakoľko to manžel nepovažuje za normálne jedlo... Pre info - špenát kupujem mrazený (sekaný alebo pretlak).
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Segedínsky guľáš, knedľa
0 0
duggle duggle

duggle je offline (nepripojený) duggle

manželka a matka dvoch detí ...viac
u nás sú obľúbené špenátové halušky so syrovou omáčkou, ale tou špenátovou roládou by som sa dala inšpirovať, čo všetko na ňu okrem špenátu treba?
1 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

calawen Pozri príspevok
špenátový prívarok, varené zemiaky, volské oko...

ozaj, vie mi niekto poradiť ešte nejakú špenátovú variáciu okrem klasického prívarku, zapekané zemiaky so špenátom a syrom, špenátový nákyp a špenátová roláda?
Tie 4 menované mám v repertoári, ale roládu musím z neho vyhodiť, nakoľko to manžel nepovažuje za normálne jedlo... Pre info - špenát kupujem mrazený (sekaný alebo pretlak).
špenátové halušky so syrovou omáčkou - tie milujem
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

spenatova strudla, na Balkane to volaju burek?
1 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

duggle Pozri príspevok
u nás sú obľúbené špenátové halušky so syrovou omáčkou, ale tou špenátovou roládou by som sa dala inšpirovať, čo všetko na ňu okrem špenátu treba?
Recept tu:
http://varecha.pravda.sk/recepty/spe...317-pouzi.html
2 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

janaGT Pozri príspevok
špenátové halušky so syrovou omáčkou - tie milujem
alabut Pozri príspevok
spenatova strudla, na Balkane to volaju burek?
poprosím recepty, alebo aspoň link na ne. Vrelá vďaka
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

VYtiahnes cesto, napackas spenat (ja pridavam aj maso), upecies, zalejes jogurtom, zapecies a finito, manzel moze papkat. Z vlastnej skusenosti viem, ze treba kazdemu stravnikovi jeden pekac. :-)
P1010144.jpg  
P1010145.jpg  
P1010146.JPG  
P1010151.JPG  
1/1
12 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

alabut Pozri príspevok
VYtiahnes cesto, napackas spenat (ja pridavam aj maso), upecies, zalejes jogurtom, zapecies a finito, manzel moze papkat. Z vlastnej skusenosti viem, ze treba kazdemu stravnikovi jeden pekac. :-)
Toto je krasa a poezia. Na tahane cesto som stale este nenasiel odvahu, ale raz sa pozbieram.
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Polievka od včera- zeleninová s haluškami.
pre muža zapekané plnené šampiňony so zemiakmi, detváky mali na obed pizzu, ja - obzerance s makom. K večeri vyprážaný karfiol, upiekla som ho v rúre.
2 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

alabut, ty a tvoje baby máte riadny apetít, ako sa má vnúčik
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dcera zobe ako vrabec, alabutka ma apetit, plnostihla, ubite telo, sily ma za chlapa, ked to chytis ... zive striebro. Vnucik je ancikrist, uz by sa tlacil dopredu, svinga nohami a ked sa neposuva dopredu, tak sa pajedi. Hrebienok dviha, uz sa prevratil svina ... otec bol taky isty. :-)
0 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

Takze dnes sa vytiahnem.
Masovy puding s teplym salatom z rimskeho salatu a tvarohovo slivkovy pohar.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

u nás na obed pizza.

Len tak pre zaujímavost, vcera som pocitala, kolko stoja suroviny na domacu pizzu a vysla mi cena pre 3 ludí (niektorí maju aj veceru ) cca 5€
6 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

U nas klasika:

Ranajky - nic s bylinkovym cajom.

Obed - hubova polievka.

Vecera - plneny kapustny list.
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Mrkvová polievka s hráškom a ovsenými vločkami, obrátené rezne z vykostených kuracích stehien, zemiaková kaša, ľadovošalátovo-paradajkovo-trojfarebnopaprikový šalát a tvarohový pribináčik podľa receptu z Porady - všetkého veľa-veľa, lebo som tu mala dcéru s manželom, syna, neterku, synovca a švagra na obed.
3 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Dnes bol vyprážaný syr so šunkou, hranolky a nie tatarská, ale vymyslená omáčka, t.j. biely nízkotučný jogurt s pokrájanou cibuľou a korením.
4 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

hrášková polievka so zeleninkou a krupicovými haluškami, kuracie mäsko z pácu a ryža a kyslá uhorka
6 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kapustnica,ale nie až taká bohatá, ako na Vianoce, panenka http://varecha.pravda.sk/recepty/bra...32-recept.html., zemiačky.
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať