Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Dnes rychlo uvareny obed - falosny gulas, pecene jaternice {vnukovi kuracie prsicka} a pudingovy kolacik.
5 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Na zajtra som teraz pripravila tiramisu a na obed budem piecť bravčové stehno, knedľu a kapustu. Polievku urobím karfiolovú.
4 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

m.hladka Pozri príspevok
Dnes bol vyprážaný syr so šunkou, hranolky a nie tatarská, ale vymyslená omáčka, t.j. biely nízkotučný jogurt s pokrájanou cibuľou a korením.
Aj u nás bol dnes vyprážaný syr, hranolky, tatárska omáčka, karfiolová polievka.
Zajtra bude polievka rovnaká, a ďalej pečená kačička, dusená kapusta, knedle, viď foto :
250.jpg  
247.jpg  
1/1
6 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Gyros v tortile so zeleninovou oblohou a smotanovým desingom.
2 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

alabut, ako sa vyrába domáci jogurt??? tvaroh si viem vyrobiť z mlieka z mliekomatu /zdraželo na 1l=0,70€/ lekári hovoria, že moje kosti potrebujú veľa mliečnych povzbudzovákov
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Kup si zavaraci alebo vpichovaci teplomer a maly smotanovy jogurt bez primesi ako susene mlieko a pod. (napriklad Coop Jednota). Zohrej mlieko za obcasneho premiesania (koza) na 85*C. Potom ho ochlad na 50*C. Z mlieka trochu odober, rozmiesaj v nom metlickou jogurt a vlej naspat. Opat dobre rozmiesaj metlickou a prikry dekou, aby neunikalo teplo. O cca tri hodiny bez pohybu mas jogurt hotovy ... vychladit a sup do chladnicky. Neockuj nad 50*C, pretoze zabijes kulturu, ktora je v jogurte. Pred jedenim domaci jogurt dobre rozmiesaj metlickou, aby mal konzistenciu ako kupovany. Maly jogurt ti staci na tri-styri, aj pat litrov mlieka.

Ak mlieko ochladis na cca 30*C a naockujes acidkom, mas domace acidko. Acidka na ockovanie treba asi trikrat viac ako jogurtu a musi stat cca 24 hodin bez pohybu. Netreba ho prikryvat. Takisto pred pouzitim dobre rozmiesat metlickou, aby mal konzistenciu ako original.

Ale pasterizaciou myslim, ze vapnik neziskas, respektive nie formu, s ktorou si organizmus poradi. Do mlieka by si musela pridat potravinarsky chlorid vapenaty. Ja to nerobim, pretoze u nas ho nedostat a ten, co s nim posypuju cesty je spinavy. Pi surove nepasterizovane mlieko. Pijem ho tiez. :-)
Naposledy upravil alabut : 06.02.11 at 03:02
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

alabut ďakujem za rady, budem skúšať, aby sa mi stav kostí aspoň trolinku zlepšil...peknú nedeľu prajem
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

hovädzia slížiková polievka a k tomu hovädzie na hrášku, zemiakové pyré alebo ryža, kto ako bude chcieť
3 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Dnes na obed kurací vývar s krupicovými haluškami, pečené kuracie stehná so slaninkou, ryža, cviklový šalát s chrenom a obyčajný koláčik so zaváranými jahodami. Prídu vnučenky aj s rodičmi, sa teším))
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

a ešte zo včera margotkový koláčik
3 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Morčacia polievka s rezancami.
Mäso na pive príloha hranolky a ryža.

Prajem všetkým dobrú chuť a príjemnú nedeľu.
7 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ešte k tomu môjmu obedu pridám jednu vec, ktorá veľmi potešila moje srdiečko:
túto noc u nás spalo dievčatko od susedov. Keď mi včera volala jej mama, tak mi povedala, že či by mohla u nás Barborka aj obedovať, pretože ona povedala, že babke na obed nepôjde, pretože teta Janka varí lepšie ako babka no nepoteší vás to?
4 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

vzácna rodinná zhoda - hustá fazuľovica na sladko - a musí v nej lyžica stáť
5 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Na obed nám ostali obrátené rezne zo včerajška, ale polievka sa zjedla, takže robím cesnačku so syrom a na večeru skúsim placky podľa nového receptu. Ak budú dobré, svatka má po chlebe - a to doslovne, lebo som jej pre sliepky dávala zvyšky chleba, čo sa cez týždeň nepojedol.
A ešte som robila tvaroh z družstevného mlieka a mám pár starších rožkov, tak urobím narýchlo ešte žemľovku. Môj syn nemá dno...
7 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

francúzska krémová cesnačka, kuracie kúsky dusené so zeleninou a smotanou, pečené zemiaky
3 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

rezancová polievka a najväčší hrniec v chalupe plný hustého kotlíkového guláša, to sme už dávno nemali.
3 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Klasika:

Ranajky - nic s bylinkovym cajom.

Obed - hovadzia polievka s kurkumovymi rezancami, madarak s domacou knedlou, pivo. Volaco by som upiekol, uvidim, ci sa mi bude chciet. Albautka sa niekam zdekovala, asi k susedke na kavicku s cigaretkou. :-)
1 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Drobková polievka s krupicovými haluškami, vyprážané kuracie prsia v syrovom cestíčku, pečené zemiaky a kyslé nakladané rýdziky. Ešte nám ostala prvá narodeninová torta môjho vnúčika.
3 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Tak po dvoch týždňoch strávených v nemocnici /z toho týždeň úplná hladovka/ som sa dnes už v kuchyni riadne vypochabila a navarila som si to o čom som snívala počas tej hladovky: kurací vývar, morčacie prsia plnené baby špenátom, parmezánom a bacon slaninkou k tomu zemiaková kaša a uhorkový šalát.
14 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Aaaa kuwa, mas apetit sta alabutka. :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať