Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Dnes kuracia polievka s krupicovými nokami, bravčová panenka prešpikovaná slaninou, šampiňónový preliv, gratinované zemiaky s cibuľou, cesnakom a šľahačkou, rezy s karamelovou šľahačkou a aby toho nebolo málo, chlieb zo štyroch druhov múky.
Trochu som to prehnala, všetko som robila naraz, pobehovala som ako sedemnástka, až sa mi z "kečky" parilo, takže od varenia a pečenia si potrebujem aspoň dva dni oddýchnuť.
Naposledy upravil Marína : 07.02.11 at 03:37
IMG_4515.jpg  
IMG_4519.jpg  
IMG_4526.jpg  
IMG_4504.jpg  
IMG_4513.jpg  

1/1
15 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

teeeda Evi, ty si riadna stíhačka...a tie chlebíky sú nádherné, sa zmestili na jeden plech
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ďakujem Jožka. Zmestili, boli však na tesno, vidíš, že sa trochu túlili k sebe. Robila som z cca 1,2 kg múky(T650, pšeničnej tmavej, ražnej tmavej a grahamovej).
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Marína, prosím Ťa dala si niekde aj recept na tie chlebíky? Neviem nájsť.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

U nás bola dnes na obed hovädzia polievka s knedličkami z hovädzieho mäsa, dvaja vypchatý vtáci /povedané Alabutovou rečou/ k tomu čínska ryža so slovenskou a uhorkovo-paradajkovo-paprikovo-cibuľový šalát. Skoro na večeru, /lebo nikdo nechcel hneď po obede zákusok, že nemajú miesto/ palacinky s jahodovým, marhuľovým džemom, čokoládou a šľahačkou. Zákusok som im zabalila domov
5 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Jarka 1 Pozri príspevok
Marína, prosím Ťa dala si niekde aj recept na tie chlebíky? Neviem nájsť.
Jarka, recept je od alabuta, nájdeš tu http://www.porada.sk/612920-post81.html Tu som podľa alabutovho receptu piekla prvýkrát http://www.porada.sk/1594756-post150.html
Nerobila som úplne presne podľa tohto receptu. Dala som cca
- 700 ml múky T650
- 200 ml pšeničnej tmavej múky
- 200 ml ražnej tmavej múky
- 100 ml grahamovej múky
- acidofilné mlieko rozriedené teplou vodou
- slnenicové, ľanové, lúpané sezamové semiačka, ovsené klíčky(tých len trochu, viac som nemala)
Zemiaky som dnes nedávala, nechcelo sa mi čakať, kým sa uvaria a vychladnú. Ja robím tak, že keď cesto vykysne, zbuchnem ho jemne päsťou, nechám znova podkysnúť, ale už len chvíľku, rozdelím ho a prehnetiem na doske tak, aby sa mi poriadne spojilo a chlebíky nechám vykysnúť. Dnes som ich posypala slnečnicovými a lúpanými sezamovými semiačkami.
Naposledy upravil Marína : 06.02.11 at 19:39
11 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

vcera prisli na navstevu moji rodicia-super navsteva,lebo,mama doniesla hotovy obed-plny pekac francuzskych zemiakov-nepotesilo by vas?

dnes sme si upiekli kuriatko,pretlacene petrzlenove zemiacky,hlavkovy salat a pareny karfiol.

konecne sme dojedli posledne vianocne kolaciky-makovu a orechovu stolu .vanilkove rozteky-tolko som ich pred tym mojim schovavala,vyberala len o troskach,az vydrzali az do mojich narodenin.haha.moj muz si skoro oci vyocil.ze-jeeeej,kde sme vzali vanilkove rozteky......:-))
uffff,musim uz piect menej.....
2 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

... a opäť začíname... posielam aj všetkýcm tohto týždňovým oslávencom, ale aj všetkým ochotným poraďákom...
IMG_0686.JPG  
IMG_0689.JPG  
1/1
11 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dnes skromne:

Ranajky - kasa z ovsenych vlociek, biela a cierna kava, bylinkovy caj.

Obed - z hovadzej polievky urobim prasaciu, plneny kapustny list zo soboty, bylinkovy caj, opita huba s jahodami a cucoriedkami.

Vecera - revolucia nielen v Egypte, ale aj v alabutovej chladnicke ... hovadzia, prasacia, madarak, knedla, plneny kapustny list, pivo. :-)
Naposledy upravil alabut : 07.02.11 at 07:54
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

dnes "dojíždime": morčacie + ryža z nedele
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:35
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

babi2 Pozri príspevok
U nás bola dnes na obed hovädzia polievka s knedličkami z hovädzieho mäsa, dvaja vypchatý vtáci /povedané Alabutovou rečou/ k tomu čínska ryža so slovenskou a uhorkovo-paradajkovo-paprikovo-cibuľový šalát. Skoro na večeru, /lebo nikdo nechcel hneď po obede zákusok, že nemajú miesto/ palacinky s jahodovým, marhuľovým džemom, čokoládou a šľahačkou. Zákusok som im zabalila domov
Prezradíš svoj recept na plnku?
0 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

Tak obed zostal zbaleny v chladnice - dusena mrkva s cotage syrom. Takze co bude dnes na obed? To je zahada.
0 0
smutok smutok

smutok je offline (nepripojený) smutok

Som bývalá zdravotná sestra,na invalidnom dochodku.V roku 2007 som stratila syna/22r./,mám dcéru 21 r.na VŠ.Mám dobrého manžela.Svoju rodinu milujem a som schopná pre nich aj...! ...viac
Dnes:hov.pol. z nedele,vepřo-knedlo-zelo a kto by bol ešte hladný,tak lievance s čučoriedkovým lekvárom.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Marína Pozri príspevok
Prezradíš svoj recept na plnku?
Ja robím plnku takto :
Poodtŕham z kuraťa tuk ktorý je pri otvore, tento pokrájam na cca 1cm a menšie kúsky a dám vyškvariť, na tomto potom posmažím pokrájanú cibuľu /ak je menej výpeku, tak pridám maslo/,
Pečienku /mala som z dvoch kureniec/ pokrájam-posekám tiež nadrobno /ako ten tuk/ a pridám k cibuli, posmažím len chvíľu, cca 5 min. Pridám soľ, mleté korenie, petržlenovú vňať, vegetu. Rožky /robila som z 8 ks/ pokrájam a pridám k pečienke. V cca 2dcl mlieka rozhabarkujem vajcia / dala som 3 ks/ a vylejem na rožky, pomiešam a ak je treba ešte dolejem mlieko, nemá to byť riedke, ale miešam kým sa tie rožky akoby spojili s pečienkou a hotovo.
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

široký výber na jedálnom lístku alebo alternatívna ponuka západoslovenského mäsového priemyslu
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:35
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
6. týždeň
Naposledy upravil erzet : 07.02.11 at 12:05
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Zeleninová polievka, jablkový rez
Naposledy upravil erzet : 07.02.11 at 21:58
DSC00310.jpg  
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

babi2 Pozri príspevok
Ja robím plnku takto :
Poodtŕham z kuraťa tuk ktorý je pri otvore, tento pokrájam na cca 1cm a menšie kúsky a dám vyškvariť, na tomto potom posmažím pokrájanú cibuľu /ak je menej výpeku, tak pridám maslo/,
Pečienku /mala som z dvoch kureniec/ pokrájam-posekám tiež nadrobno /ako ten tuk/ a pridám k cibuli, posmažím len chvíľu, cca 5 min. Pridám soľ, mleté korenie, petržlenovú vňať, vegetu. Rožky /robila som z 8 ks/ pokrájam a pridám k pečienke. V cca 2dcl mlieka rozhabarkujem vajcia / dala som 3 ks/ a vylejem na rožky, pomiešam a ak je treba ešte dolejem mlieko, nemá to byť riedke, ale miešam kým sa tie rožky akoby spojili s pečienkou a hotovo.
U mňa je to skoro ako cez kopirák.
http://www.porada.sk/1422253-post4027.html
http://www.porada.sk/1424050-post4062.html
3 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Marína, to kurča pod perinou som ešte nerobila, ani som o ňom nepočula, ale vyzerá senzačne, určite ho vyskúšam, vďaka za inšpiráciu.

My dnes máme hustú cícerovo-zeleninovú polievku a špagety so syrom.
5 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Na obed som nevaril. Vyhrieval som sa sta stary kocur na slniecku. Teraz som dovaril prasaciu polievku (vynikajuca, alabutka zlopla 3x plneny kapustny list a este zmestila dva taniere prasacej) a opitu hubu dnes nejdem piect, nevladzi. :-)
P1010408d.JPG  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať