Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Gazdinky, dobre rano vospolok, vyzera, ze bude pekne. Stary kocur bude pokracovat v driemani na slniecku. Ale jest tiez treba cize:

Ranajky - ovsena kasa so slnecnicami, biela kava, kym nie je horuco frtan nejakeho likeru s bylinkovym cajom.

Obed - dobra kapustnica neuskodi, siesta pri pohariku likeru s opitou hubou tiez.

Vecera - alabutka sa chysta na horu palaciniek ... tvarohove, lekvarove, cokoladove a navrhnite este ake ... :-)
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
alabut Pozri príspevok
Na obed som nevaril. Vyhrieval som sa sta stary kocur na slniecku. Teraz som dovaril prasaciu polievku (vynikajuca, alabutka zlopla 3x plneny kapustny list a este zmestila dva taniere prasacej) a opitu hubu dnes nejdem piect, nevladzi. :-)
nechápem, aké má spaľovanie alabutka... ja by som sa už nezmestila cez zárubňu pri takom štýle stravovania.....kde sa hrnie môj pol liter čaju s pol citróna
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

lavanda Pozri príspevok
Marína, to kurča pod perinou som ešte nerobila, ani som o ňom nepočula, ale vyzerá senzačne, určite ho vyskúšam, vďaka za inšpiráciu.

My dnes máme hustú cícerovo-zeleninovú polievku a špagety so syrom.
Myslíš na toto?
http://www.porada.sk/1422253-post4027.html
http://www.porada.sk/1424050-post4062.html
To nie je pod perinou, recept naň nájdeš tu Kurča pod perinou Spomínam si, že vtedy viacero dievčat ho robilo a pochvaľovali si. Nech aj vám chutí.
Naposledy upravil Marína : 08.02.11 at 07:47
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

... hnedoocka, alabutka je horuca, mozno tam tu energiu vybije. Pouzivam ju namiesto piecky na ohrievanie tela, ked akurat nesvieti slnko a v noci. Ak normalny clovek vyziari okolo 100 W vykonu, tak ona vyziari 200W. To znamena, ze sa moze dvakrat tolko napchat. Za posledny rok som ju trochu vykrmil, uz je macatejsia, avsak nohavice ma stale tie iste. Ked ju prestanem chovat, schudne. :-)
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
šťastný to človek /myslím alabutka/...okrem toho ,že som sa na tom pobavila, zoberiem si ponaučenie a zvýšim tepelnú výkonnosť,ak mi to dopomôže k takému vykŕmovaniu sa....pretože ja si aj sama navarím,aj tak nemôžem konzumovať....
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes robím šošovicovú polievku a buchty na pare s kakaom alebo s makom (ako si nakladú).
2 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

U nás dnes zbytky z nedele: cibuľová polievka so syrom a sviečková.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

aj u nás ešte dojedáme z nedele, hov. na hrášku, už len som dorobila ryžu a ešte máme hov. polievku slížikovú
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Marína Pozri príspevok
Myslíš na toto?
http://www.porada.sk/1422253-post4027.html
http://www.porada.sk/1424050-post4062.html
To nie je pod perinou, recept naň nájdeš tu Kurča pod perinou Spomínam si, že vtedy viacero dievčat ho robilo a pochvaľovali si. Nech aj vám chutí.


Hm, vlastne ani jedno. Ty si ho v niektorom príspevku spomenula (keď si písala o plnke do kurčaťa), ja som si našla podľa názvu na internete toto:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=809
Ale aj to tvoje určite vyskúšam, keď budeme mať na chalupe nejaké fyzicky ťažké práce, vyzerá to na veľmi sýte jedlo.

My dnes včerajšia cícerová polievka, vyprážaný syr, zemiaky na pare a bohatá zeleninová obloha.
3 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

A u nas cez vikend zjeme vzdy vsetko, neviem preco nikdy nezostane nic na dojedanie.
Dneska dusena mrkva s cottage syrom a na veceru velky kuraci salat.
1 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

zemiaky opekané na cibulke
2 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Cícerová krémová polievka s bielou hriankou, zapekaná cestovina s brokolicou, zaliata syrovo-smotanovou omáčkou.
4 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Hŕstková polievka, hlivový paprikáš s kukuričnými cestovinami /špirálkami/.
9 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

... alabutka uz doma, zlopla 2x plneny kapustny list, 2x kapustnica, teraz hotuje palacinky z dvoch litrov mlieka ... pol kila tvarohu na plnku je pripravenych, este spravim jogurt. Kuwa, palacinky som sa piect este nenaucil, jest ano. :-)
0 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Môžem sa opýtať ?? To všetko pre dvoch (2) ???
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

V podstate pre dvoch. Dcera zobe ako vrabec, zo dve palacinky zje. Zato alabutke chuti. Svokra i svokor boli chudi a pojedli neurekom. Svokor bol stuply, ale cele koleno z fazule, alebo tri kila hovadziny z polievky padlo. Potom si doprial kompotik, pol litra tvrdeho, ked nemal aj okena stacila. :-)
Naposledy upravil alabut : 09.02.11 at 09:32
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - dve palacinky od vcera, bylinkovy caj, kava s alabutkou. Dnes ma striha a holi, do prace ide poobede. :-)

Obed - kapustnica zatrepana mliekom s plnenym kapustnym listom, obligatny bylinkovy caj.

Vecera - este neviem.
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Dnes kelová torta a dusené zemiaky, zajtra bolonské vegetariánske špagety
1 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

bravčové dusené na hrášku, ryža
2 0
peterknazeje peterknazeje

peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

peceny pstruh (sol, cierne korenie, citron) s rukolovo-rajcinovym salatom
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať