Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

alabut Pozri príspevok
Dobre rano, trochu nam nasnezilo. :-)
Ranajky - vianocka, maslo, biela kava.

Obed - hubova polievka s krupkami, nieco lahke by som upiekol namiesto opitej huby, ale neviem co.

Vecera - tatarsky biftek, topinky, bylinkovy caj.
Ak ti môžem doporučiť, upeč deň a noc. Veľmi chutné a vyvážené cesto, starodávny recept. Skús http://www.porada.sk/t10865-rozne-zakusky-overene.html Síce v recepte píšem trochu mlieka, dáš však podľa potreby. Múku používam polohrubú. Žĺtky s cukrom poriadne vymiešaj do peny.
Tak tatarák aj ja môžem, hocikedy. Ak by sa ti chcelo, napíš, prosím, čo všetko do neho dávaš.
5 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

Tweety Pozri príspevok
Práve som porozlievala do jenských misiek huspeninu, už teraz mi tečú slinky.
...taký osvedčený recept na dobré studeno... hm
podelíš sa?..
..robila som už podľa viacerých receptov, ale studeno ako od mojej starej mamy... sa mi ešte nepodarilo...
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Zeleninový šalát s kuracími kúskami v sézame, dresing, bagetka
4 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

great.zv Pozri príspevok
...taký osvedčený recept na dobré studeno... hm
podelíš sa?..
..robila som už podľa viacerých receptov, ale studeno ako od mojej starej mamy... sa mi ešte nepodarilo...
Takže, fajnové masíčko na huspeninu, tak aby toho bolo dosť, korenie, dávam aj trochu zeleninky, tak ako do polievky, k tomu cesnak, a idem variť na miernom ohni, tak asi 3 hod., potom trochu nechám, potom masko porozdeľujem a zalej, počkám, až stuhne, potom sa už len napchávame. Ja mám rada len s octom, manžel aj s ciľubou, ale to je už na jedákoch.
3 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

great.zv Pozri príspevok
...taký osvedčený recept na dobré studeno... hm
podelíš sa?..
..robila som už podľa viacerých receptov, ale studeno ako od mojej starej mamy... sa mi ešte nepodarilo...
Môžeš aj tu pozrieť http://www.porada.sk/t69511-huspenina.html a skúsiť nájsť podobný ako od starej mamy.
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

a predpokladám, že základná merná jednotka... "od oka".. :-)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

great.zv Pozri príspevok
a predpokladám, že základná merná jednotka... "od oka".. :-)
Ja som včera mala napr niečo cez kila masíčka,(ale to sme doma už len dvaja) vodu tak, akurát, aby bolo zaliate, sem tam sa odparí, tak po malých množstvách som pridala, ale nie veľa, lebo by potom nesthuhla, ale ja všetko varím odoka a primježene..
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
great.zv Pozri príspevok
...taký osvedčený recept na dobré studeno... hm
podelíš sa?..
..robila som už podľa viacerých receptov, ale studeno ako od mojej starej mamy... sa mi ešte nepodarilo...

... ja si to tiež stále myslím, že najlepšiu huspeninu robievala moja mamka, aj keď teraz mi moje deti hovoria to isté - mami, ty robíš najlepšiu huspeninku! Nám sa to nikdy tak nepodarí..... asi to nebude len chuťou...
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Treba ju pomaly a dlho varit, aby sa maso nielen oddelilo od kosti, ale aj aby sa kosti a slachy dobre vyvarili. Ja ju varim cele poobedie a do rana velka cast zmizne. Tusim ju budem musiet aj ja dat do registracky. :-)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Vecera - nakoniec dopadla takto: hubova polievka s krupkami, varene kuracie kridla, omastene zemiaky so zelerovou vnatou, langose s tatarskou omackou a struhanym udenym syrom, alabutka este urobi tatarsky biftek, upecie topinky a finito. Susedke som pomahal upiect opitu hubu, mozno donesie skusit. :-)
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Zajtra trochu sladkého - urobím tvarohovo - marhulovú žemlovku
5 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Na víkend, pred chvíľou dovarené, dusené hovädzie na horčici (sťaby roštenka ), ryža, príloha dusená zelenina alebo uhorkový šalát, polievka šošovicová kyslá.
Snímek 874.jpg  
Snímek 875.jpg  
Snímek 876.jpg  
1/1
7 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

A priloha? :-)
0 0
smutok smutok

smutok je offline (nepripojený) smutok

Som bývalá zdravotná sestra,na invalidnom dochodku.V roku 2007 som stratila syna/22r./,mám dcéru 21 r.na VŠ.Mám dobrého manžela.Svoju rodinu milujem a som schopná pre nich aj...! ...viac
Dnes:tekvicový prívarok s fašírkami a pagáče.Zajtra:milujeme kyslú kapustu,tak vepřo-knedlo-zelo,slepačia polievka a pudingový pohár.
5 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Dnes ražniči.
Zajtra ešte neviem.
5 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dnes sa nevari, tataraku plna misa. Testujem a trenujem zaludok ... pohar suroveho mlieka - tatarsky biftek. Zatial to ide. :-)
1 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Hustá cícerovo-zeleninová polievka. Trošku neskôr, cviklový šalát zo surovej cvikle nasladko.
4 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
U nás tiež tatarák odvečera (inšpirácia Alabut), už ale končí. Inak mlieko s tatarákom je super kombinácia, mám to vyskúšané. Len mlieko zvyknem trochu prihriať.
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

zapekačka v rúre pri 200 st. - zemiaky, domáca kyslá kapusta, domáca slaninka, domáca údená klobáska, kuracie hnáty - mňamík
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:35
10 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Dnes varila svokra... Srnčie medailónky, grilovaná zelenina (v liatinovom voku) a pečené americké zemiaky. Srnku obstaral švagor...
7 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať