Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

obed? cestoviny od včerajšej večere: trubky+rajčiny+cesnek+olivy s čili
papričkami+dochutenie
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:35
4 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

pečené kuriatko na červenom víne, zemiaková kaša, cvikla
3 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

janaGT Pozri príspevok
pečené kuracie stehná ochutené slaninkou, cesnakom, cibuľou a koreninami, k tomu ryža
takto dobre to vyzeralo pred upečením
Snímka0266.jpg  
Snímka0267.jpg  
1/1
4 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

janaGT Pozri príspevok
takto dobre to vyzeralo pred upečením
čo, celkom dobre to vyzerá - normálne cítiť vôňu po upečení
0 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

Dnes len velmi rychle cestoviny a soja v uhorkovo mrkvovej omacke. Uz zacinam mat hlad.
2 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Kapustnica a čerstvý domáci chlebík.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

adi, čo sú to drapáky???
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

...pred X rokmi sme ako deti bývali 3 rodiny na jednom poschodí, susedka nosila na dvor chlieb s maslom a lekvárom posypaný cibuľou, susedovi chalani v jednej ruke kus makovníka, v druhej kus turistickej salámy a my zasa chlieb s maslom, horčicou a posypaný kryštálovým cukrom... ostatné deti od nás hryza nechceli...
0 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

To som robil cez vikend. Kapustnicu (este vianocnu) som vytiahol z mrazaku. Upiekol chlebove placky a este aj liptovske pirohy zavaril aj zamrazil.. Fuu to bolo. Teraz som na soji
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
A čo takto jahňacinka s cestovinami? (ako obvykle receptik tuto http://www.jedloakopriatel.sk/cestov...imi-rezancami/)
Jahnacie-rezance-s-cestovinami-1.jpg  
Jahnacie-rezance-s-cestovinami-5.jpg  
1/1
6 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
rdb Pozri príspevok
Dnes len velmi rychle cestoviny a soja v uhorkovo mrkvovej omacke. Uz zacinam mat hlad.
Uuuf si mi pripomenul(a) jednu fajnu uhorkovo mrkvovu polievocku. Ked sa nasrdim, tak zajtra navarim.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

oriesok Pozri príspevok
Adi je to možné? s tou rovnakou polievkou? Sme sa trafili.
takze netrafili...len mala byt a teraz som prisla z mesta a vidim, ze je biela so smotanou, ale je vyborna, lenze prisiel vnuk a ten biele nelubi.. prave sa cudujem a dohovaram muzovi a ten, ze ked sa nam nepaci tak navarte si sami
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
adi11 Pozri príspevok
takze netrafili...len mala byt a teraz som prisla z mesta a vidim, ze je biela so smotanou, ale je vyborna, lenze prisiel vnuk a ten biele nelubi.. prave sa cudujem a dohovaram muzovi a ten, ze ked sa nam nepaci tak navarte si sami
Tak treba vnucikovi povedat, ake mne moj dedko povedal, ze raz sa da vsetko zjest . A jedol uz vnucik bielu polievku? Lebo ja mam kamarata, co neznasa spenat, ale ho este nikdy nejedol, lebo je zeleny
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

moze mu dedo vypravat aj vsetci, ze je vyborna, ani sa jej nedotkne, vobec mliecne jedla nejedava a ani spenat...mame s nim problemy..ale maskove specialitky neodmietne
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Hmm, mozno ma alergiu, alebo potravinovu intoleranciu a ho boli brusko, ked zje nieco mliecne. Kamaratka mala podobny problem so synom.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

on je problemove dieta...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

to deganova:
my niektorí uličári sme fasovali od rodičov 1 - 2 kčs na desiatu v zdš. samozrejme, že sme ich radšej oferovali na detvy, bystrice alebo v lepšom prípade na lipy a cez veľkú prestávku sme chodili huliť na cintorín alebo na kotolňu. určitú dobu s nami chodil aj bývalý predseda vlády (sdku). ale jemu to moc nechutilo - radšej športoval .hokej na základnej hral celkom dobre. išiel mu lepšie ako dnes politika
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

adi11 Pozri príspevok
takze netrafili...len mala byt a teraz som prisla z mesta a vidim, ze je biela so smotanou, ale je vyborna, lenze prisiel vnuk a ten biele nelubi.. prave sa cudujem a dohovaram muzovi a ten, ze ked sa nam nepaci tak navarte si sami
u nás skoro vždy zabrala otcova a mamina veta: "keď sa ti neľúbi, od stola preč ale do večere nič nepýtaj" niekedy to zabralo ale u brata v prípade paradajkovej polievky alebo ryže nie
0 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

To maso je NADHERNE
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Ja som tiež u svojich detí presadzovala, že sa malo zjesť všetko, čo bolo uvarené. Dnes, keď mi vnúčatá nad niektorým jedlom ohŕňajú nos, tak sa radšej netrápim a varím pre nich to, čo viem, že zjedia.
Zajtra robím na obed bryndzové halušky.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať