Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

grilované bravčové rebierka, uhorka, baranie rohy, kečup, čerstvý chlieb, mňaááám.
5 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dobre rano, ide byt usmievavo.

Ranajky - kava s jodom.

Obed - klasika, hovadzia polievka s domacimi kurkumovymi rezancami, vyprazany domaci vietnamsky riecny zralok, omastene zemiaky, salat z kyslej kapusty, opita huba s tvarohovou plnkou. :-)
2 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Bravčové na cesnaku s tarhoňou - k tomu uhorkový šalát - to je strava pre chlapov a ženy /nemajú radi tarhoňu ani mäso/ budú papať plnené šampiony, pečené zemiaky a k tomu kukuričné klasy. Polievka klasická kuracia s rezančekmi.
8 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

dnes polievka z kostí, krúpková so zemiakmi, zemiakový šalát s vyprážanými rybami alebo vareným domácim údeným mäsom.
6 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes tradične hovädzia polievka s rezancami. Rezne v haruĺovom cestíčku, opečené zemiaky a paradajkový šalát. Ako dezert hrnčekový ananásový koláč.
9 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

hovädzia polievka, dusené hovädzie mäsko a ryža, uhorka
4 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Kuracia polievka, vyprazane rezne so zemiakovym salatom {to sme davno nemali, aby si moj prisiel na svoje} a bude aj zakusok....prave som dokoncila puncovojahodovy zakusok
3 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Adi, keď ti vyjde čas, pridáš recept na ten zákusok? Alebo link, ak je z netu. Ďakujem.
0 0
Sedulacka Sedulacka

Sedulacka je offline (nepripojený) Sedulacka

Takovaaa sedaaa myyys :)
Moj najnovsi objav: zeleninovy burger. Potrebujeme na to: cibulu, sampinony, ovsene vlocky, struhanku, nastruhany parmezan, korenie, sol, cesnak, vajicko.
Oprazime si cibulu, pridame nadrobno nakrajane sampinony. Osolime, vtedy to pusti vodu. Prazime az kym sa nadbytocna voda vypari. Ked je to hotove, dame tuto zmes (mierne vychladnutu) do misy, pridame ovsene vlocky, struhanku, parmezan, vajicko, korenie, cesnak a mozno este trochu soli. Mnozstva su ''od oka'', zalezi, ake mnozstvo a pre kolkych ludi robite, potom date vsetkeho viac, aj vajicok. Nechame chvilu ''posediet'' a potom vytvarujeme placky, ktore bud vysmazime na oleji alebo upecieme v rure (ak sa chceme vyhnut vyprazaniu na oleji). Je to velmi dobre, rychle a syte jedlo a aj vcelku zdrave
1 0
Sedulacka Sedulacka

Sedulacka je offline (nepripojený) Sedulacka

Takovaaa sedaaa myyys :)
alabut Pozri príspevok
Dobre rano, ide byt usmievavo.

Ranajky - kava s jodom.

Obed - klasika, hovadzia polievka s domacimi kurkumovymi rezancami, vyprazany domaci vietnamsky riecny zralok, omastene zemiaky, salat z kyslej kapusty, opita huba s tvarohovou plnkou. :-)
Chcela by som upozornit na tohto vietnamskeho riecneho zraloka, ma pofiderny povod. Aj som chcela pripojit odkaz na stranku, ale nedalo sa. Zadajte si do vyhladavaca ''vietnamese river cobbler'' a najde vam to ze preco by ste sa tejto rybe mali radsej vyhnut.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Marina, ten zakusok som robila od oka asi takto-

- upiekla som piskotove {babovkove alebo aj pudingove} cesto -6 vajec, 200gr.pras. cukor, 250gr.vyber. muky, pol deci vody aj oleja a pras.do peciva - rozkrojila som ho na 3 platy
- precedene jahody som rozmixovala a zmiesala s odkrojenymi krajmi z cesta a dala som aj piskoty, prichutila rumom a sirupom, mozu sa dat aj orechy, hrozienka
- jeden plat som poliala sirupom, voda, cukor, kakao a potrela dobre lekvarom, natrela rozmix.jahodovou zmesou a zakryla druhym pokvapkanym platom..nakoniec som poliala polevou z cukru, rumu a stavy z jahod. konzervy
- treti plat som prekrojila a postupovala podobne
DSC00539.jpg  
DSC00538.jpg  
1/1
8 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

A sakra, ta poleva moze byt vyborna.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Vďaka Adi, aj za obrázky, s tými jahodami musí byť super. Určite vyskúšam.
Aďka, ešte mi prezraď, koľko tých jahôd si spotrebovala. Stačia 2 konzervy? Práve rozmýšľam, že aj s višňami môže byť dobrý.
Naposledy upravil Marína : 27.02.11 at 17:18
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

..a este voni rumom..ci umom
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Marína Pozri príspevok
Vďaka Adi, aj za obrázky, s tými jahodami musí byť super. Určite vyskúšam.
Aďka, ešte mi prezraď, koľko tých jahôd si spotrebovala. Stačia 2 konzervy? Práve rozmýšľam, že aj s višňami môže byť dobrý.
dala som len jednu konzervu tusim 425gr., s visnami som nerobila, ale moze to byt chutne
1 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

slepačia polievka s rezancami,pečené kuracie stehná na cesnaku, alebo bylinkách, dusená ryža, opekané zemiaky, k tomu kapustový šalát s jahodami a hroznom - varené podl'a želania jedného člena rodiny.
Neskor narodeninová torta.
PA120390.jpg  
PA140391.jpg  
1/1
7 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

..tortička vyzerá byť úúúúúžasnáááá
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Dnes varila svokra - pečený zajac, zelenina z woku, hranolky, polievka zeleninová, po obede bublanina...
1 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

... a opäť štartuje nový týždeň, niečo malé na zahryznutie posielam všetkým poraďákom...
IMG_0712.JPG  
IMG_0725.JPG  
IMG_0727.JPG  
1/1
15 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Na ranajky by stacilo. :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať